Наскрізне шифрування – причина затримки пов’язана з безпекою користувача.

Meta — материнська компанія Facebook, Instagram та WhatsApp — не планує впроваджувати наскрізне шифрування (E2EE) за замовчуванням у Messenger та Instagram до 2023 року, вперше повідомляє The Guardian.

Минулого року компанія об’єднала чати Messenger і Instagram в рамках свого плану створення єдиної системи обміну повідомленнями на всіх своїх платформах. І хоча повідомлення, які надсилаються через Messenger та Instagram, можуть бути E2EE, цей параметр не ввімкнено за замовчуванням — і, ймовірно, не буде — до 2023 року. WhatsApp вже підтримує E2EE за замовчуванням.

Наскрізне шифрування затримується

У дописі в The Telegraph Антігона Девіс, керівник відділу безпеки Meta, пояснює затримку побоюванням щодо безпеки користувачів. Оскільки E2EE означає, що лише відправник і одержувач бачитимуть їхні розмови, Девіс каже, що Мета хоче переконатися, що це не заважає здатності платформи допомагати зупинити злочинну діяльність. Після того, як E2EE стане доступним за замовчуванням, Девіс зазначає, що компанія «використовуватиме комбінацію незашифрованих даних у наших додатках, інформації облікового запису та звітів користувачів», щоб забезпечити їх безпеку, водночас «допомагаючи зусиллям громадської безпеки».

У дописі в блозі на початку цього року компанія Meta сказала, що стандартний E2EE стане доступним в Instagram і Messenger «принаймні в 2022 році». Але тепер Девіс каже, що Мета хоче «зробити це правильно», тому компанія планує відкласти дебют цієї функції до 2023 року.

Позиція Великобританії впливає на глобальні розробки

У 2023 році також набуде чинності закон Великобританії про безпеку в Інтернеті, який вимагатиме, щоб онлайн-платформи захищали дітей від шкоди, а також швидко виявляли образливий контент. Це може перешкодити планам Facebook увімкнути E2EE за замовчуванням, оскільки міністр внутрішніх справ Великобританії Пріті Патель критикувала його використання в минулому. 

Згідно з повідомленням BBC, Патель стверджує, що E2EE може ускладнити запобігання жорстокому поводженню з дітьми в Інтернеті, заявляючи: «На жаль, у той час, коли нам потрібно вжити більше дій… Facebook все ще виконує плани E2EE, робота та прогрес, який вже досягнуто, під загрозою».

Минулого року США приєдналися до Великобританії, Австралії, Нової Зеландії, Канади, Індії та Японії у закликі надати місцевим правоохоронним органам доступ із бэкдор-шифруванням, що дозволить органам влади переглядати зашифровані повідомлення та файли, якщо буде видано ордер.

Джерело: The Verge

 

@proidei.com

Коли кажуть: Компаніям більше не потрібні директори з маркетингу 🤯

♬ оригинальный звук – Lun

Послуги PRO Ідеї