Не таємниця, що Facebook втрачає зв’язок з молоддю, у різних звітах деталізується поступове зниження популярності платформи серед молодих користувачів, оскільки Instagram, Snapchat і TikTok продовжують зростати.

Раніше Facebook був провідною платформою вибору для соціальної взаємодії молоді, але з часом він втратив цей крутий фактор і став більше притулком для літніх користувачів, як свідчать ці дані, включені в нещодавні витоки файлів Facebook.

 

Використання Facebook молоддю з часом

 

Незважаючи на додавання Stories та інтеграцію Reels у ширший досвід Facebook, все вже не так, як колись. Що може створити значні проблеми для платформи в довгостроковій перспективі – і які Zuck and Co. зараз намагаються вирішити.

У своєму коментарі в рамках останнього оголошення про прибутки за третій квартал, генеральний директор Facebook Марк Цукерберг сказав, що платформа зробить повернення молоді ключовим пріоритетом для просування вперед, навіть якщо це означає втрату літніх користувачів.

За Цукербергом: «Ми переоснащуємо наші команди, щоб зробити обслуговування молодих людей їхньою північною зіркою, а не оптимізувати для більшої кількості людей похилого віку. Як і все, це включатиме компроміси в наших продуктах, і це, ймовірно, означатиме, що решта нашої спільноти буде рости повільніше, ніж в іншому випадку. Але це також має означати, що наші послуги стають сильнішими для молоді. Для повної реалізації цього зрушення знадобляться роки, а не місяці, і я вважаю, що це правильний підхід до побудови нашої спільноти та компанії на довгострокову перспективу.”

Цукерберг знає, що молодіжні тенденції мають вирішальне значення для постійного зростання, оскільки це вихідна точка для користувачів майбутнього. Втрата зв’язку з молоддю в кінцевому підсумку означає втрату зв’язку, тому Facebook тепер зосереджуватиме увагу молодих користувачів, що може побачити значні зміни в додатку.

Але що саме змінюється?

У нас поки немає чітких деталей, але на основі коментарів Цукерберга та приміток, включених до останніх витоків файлів Facebook, ми маємо певне уявлення про те, куди дивиться Facebook.

По-перше, Цукерберг спеціально відзначив зростання Reels, його платформи для коротких відео, схожої на TikTok, як ключовий елемент уваги:

«Reels вже є основним драйвером зростання залученості в Instagram. Це неймовірно цікаво, і я думаю, що попереду є величезний потенціал. Ми очікуємо, що це буде розвиватися й надалі, і я сподіваюся, що це буде так само важливо для наших продуктів, як і Stories. Ми також очікуємо внести значні зміни в Instagram та Facebook у наступному році, щоб ще більше спиратися на відео та зробити Reels більш центральною частиною досвіду.”

Іншими словами, якщо ви ще не знайомі з Reels, можливо, варто витратити більше часу на цю опцію та зрозуміти, чому коротке відео настільки захоплююче – і як ви можете зробити формат роботи для вашого повідомлення про бренд.

З точки зору того, як зробити Reels центральним фокусом, як я зазначив у своїй нещодавній публікації з прогнозами на 2022 рік, зрештою, Instagram відкриється для Stories/Reels замість традиційної стрічки, приділяючи більше уваги цим елементам, а в  Facebook ви побачите набагато більш помітні панелі Reels у стрічці та, ймовірно, покращите доступ до повноекранного режиму Reels – наприклад, проведіть пальцем ліворуч, щоб перейти безпосередньо до цієї стрічки.

Знову ж таки, поштовхом з точки зору маркетингу є те, що ви повинні працювати, щоб відчути цей формат, оскільки Facebook буде просувати його в найближчі місяці та роки. Це, ймовірно, означатиме, що ви побачите збільшення охоплення та зацікавленості, публікуючи Reels, що може зробити це ключовим фактором у вашій контент-стратегії.

Крім того, цей малюнок про повторне залучення молоді також був включений до останнього витоку файлів Facebook:

 

Пріоритети залучення молоді у Facebook

Він трохи розмитий, але графік окреслює три ключові області:

•  Виправте основи – допомагайте молодим користувачам спілкуватися з людьми, інтересами та контентом, які їм цікавлять.

•  Увімкніть позитивний, продуктивний досвід – допоможіть молодим користувачам відчувати себе добре від часу, який вони проводять у додатку, і пов’язаний із тим, що відбувається у світі.

•  Допоможіть досягти своїх цілей і створити зміни – надайте диференційовані послуги, щоб допомогти молодим користувачам вирішити проблеми, з якими вони стикаються.

Це концептуальні нотатки, тому немає нічого конкретного щодо змін або оновлень платформи в результаті, але основна увага зосереджена на тому, щоб надати молодим користувачам кращі можливості для участі в ключових обговореннях і дебатах, а також залучити їх через їхню здатність впливати на зміни через неперевершений масштаб Facebook. і досягти.

Неясно, чи є це ще одним ключовим елементом уваги, і цілком можливо, що це була ще одна пропозиція серед можливих планів Facebook. Але це дає деяке уявлення про те, як компанія думає про те, як повернути молодь і забезпечити, щоб Facebook залишався актуальним у довгостроковій перспективі, а не просто спостерігати, як він поступово зникає, оскільки інші платформи займають його місце.

Що це означатиме для літніх користувачів і ширшого залучення до Facebook загалом? Важко сказати, але сьогодні платформа стала таким ключовим інструментом зв’язку для багатьох людей, але не видно, щоб вони масово вимикалися в результаті цього поштовху. Але знову ж таки, побачивши більше функцій, орієнтованих на молодь, і потенційно більше дописів від молодих людей, які, ймовірно, не поділяють однакові точки зору, може змусити більше літніх користувачів об’єднатися в групи та інші елементи, де вони зможуть продовжувати публікувати повідомлення на теми, які їх цікавлять. 

Що може бути ще одним фактором у цьому поштовху

Перенаправляючи літніх користувачів від публікації в головній стрічці, можливо, це саме по собі зіграє певну роль у зменшенні поділу, зосередивши увагу на більш прогресивних, більш специфічних для молоді тенденціях. Багато що зводиться до того, як саме Facebook виконує таке, але це може бути ще однією частиною ширшого переходу платформи від аргументованого вмісту та переузгодження взаємодії з молодшими факторами обговорення.

Схоже, це буде значний зрушення в будь-якому випадку, для реалізації якого, як зазначає Цук, знадобляться роки. Facebook також буде розглядати наступні етапи підключення за цей час, включаючи AR, VR і розвивається концепцію метавсесвіту.

Це ще одна причина, чому Facebook має підтримувати молодіжний зв’язок, оскільки саме молоді користувачі будуть стимулювати прийняття наступних змін.

Це може змінити використання Facebook і, зрештою, ваш маркетинговий процес у Facebook.

Джерело: Facebook

 

Лайфхаки для маркетологів в Україні: 

@proidei.com

Q/A: Старт онлайн-просування: оплата фахівців, бюджет на канали просування❓

♬ FEEL THE GROOVE – Queens Road, Fabian Graetz

 

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.