Чи дійсно Facebook та Instagram можуть бути закриті в Європі?

Протягом вихідних кілька повідомлень припускали, що материнська компанія Facebook Meta може розглянути питання про припинення своїх послуг у ЄС через триваючу юридичну проблему щодо того, як вона обробляє дані користувачів ЄС.

Звіти з’явилися на звороті цієї нотатки, яка була включена в останнє оновлення SEC від Meta: «У серпні 2020 року ми отримали попередній проект рішення від Ірландської комісії із захисту даних (IDPC), в якому було прийнято попередній висновок, що використання Meta Platforms Ireland на стандартних договірних положеннях (SCC) щодо європейських даних користувачів не забезпечує відповідність Загальному захисту даних. Регламенту (GDPR) і попередньо запропонував призупинити таку передачу даних користувачів з Європейського Союзу до Сполучених Штатів. Ми вважаємо, що остаточне рішення в цьому розслідуванні може бути прийнято вже в першій половині 2022 року. Якщо нова трансатлантична структура передачі даних не буде прийнята, і ми не зможемо продовжувати покладатися на SCC або покладатися на інші альтернативні засоби передачі даних з Європи у Сполучені Штати, ми, ймовірно, не зможемо запропонувати низку наших найбільш значущих продуктів і послуг”,

Це не нова річ.

Як зазначає Meta, ще в 2020 році регулятор конфіденційності Європейського Союзу надіслав компанії попередній наказ про призупинення передачі даних до США про користувачів із ЄС. Наказ був заснований на зростаючому занепокоєнні чиновників ЄС щодо потенційної практики стеження з боку уряду США. Особливості передбачуваної загрози в цьому випадку не були прояснені, але цей крок був зроблений невдовзі після того, як адміністрація Трампа намагалася заборонити кілька програм китайського походження в Америці, включаючи TikTok, через побоювання, що вони можуть бути використані для винесення постанови Китайській CCP з даними про громадян США.

Цей поштовх не завершився, і TikTok, як і багато інших китайських додатків, продовжують працювати в США. Але приклад TikTok викликав нові занепокоєння щодо безпеки іноземних держав, які відстежують громадян через соціальні додатки, і потенційних способів зловживання такими даними регіональними організаціями, якби вони були так схильні.

На цьому фронті між США та країнами ЄС, здається, менше причин для занепокоєння, враховуючи їхнє партнерство на більшості фронтів. Але незважаючи на це, це затяжна проблема, і, як зазначає Мета, офіційне рішення щодо цієї справи може бути прийняте в найближчі кілька місяців, що може, принаймні теоретично, змусити Meta повторно оцінити, як вона зберігає дані користувачів. 

Це може призвести до видалення Facebook та Instagram з регіону

Очевидно, це був би великий крок, і це більше схоже на позу на цьому етапі, а не на те, що Мета зробила б насправді. Але знову ж таки, у лютому минулого року Meta відключила всіх австралійських видавців новин від своїх платформ через суперечку щодо частки доходу, продемонструвавши, що в певних випадках вона готова вживати серйозних заходів.

Якщо треба, Meta все ще може укласти угоду про передачу даних користувачів, гарантуючи, що вона зможе продовжувати обробляти дані користувачів ЄС у своїх центрах обробки даних у США. Або вона може бути змушена тримати все це в межах регіону.

Зауважте, що Meta вже керує центрами обробки даних в Ірландії, Швеції та Данії, а нещодавно вона подала заявку на створення ще одного в Нідерландах. Тож не зовсім виключено, що Meta могла б узгодити будь-які такі вимоги, потенційно, якби це було потрібно. Але це було б значним починанням, яке також могло б обмежити аналіз даних користувачів у той час, коли Meta вже має справу зі зниженою потужністю на цьому фронті через оновлення iOS 14 від Apple.

Інша потенційна перевага для країн ЄС тут може стосуватися податкових зобов’язань і забезпечення того, щоб Meta сплачувала свою справедливу частку в кожному регіоні. Якщо Meta буде змушена повністю працювати в кожній країні та створювати повністю локалізовані офіси разом із обробкою даних, це може обмежити її можливості зосередитися на країнах із низькими оподаткуваннями для створення регіональних баз.

Це довше, і це не є основною метою цієї пропозиції, але концепція полягає в тому, що такі правила забезпечують суверенітет даних у кожному регіоні, що також може стосуватися управління в інших сферах.

Але в цілому повне закриття в ЄС Facebook та Instagram здається малоймовірним. Тільки Facebook має 427 мільйонів користувачів у ЄС, і це був єдиний регіон, де спостерігалося значне зростання (+4 мільйони MAU) за останній квартал. І це не враховуючи Instagram.

Чи справді Мета захоче повністю відключити таку кількість людей?

Припускаємо, що їм потрібно буде вичерпати всі можливості, перш ніж це станеться, а оскільки рішення ще не ухвалене, ми ще не на наступному етапі.

Джерело: SMT

Підпишіться на наш профіль в Тікток: Маркетинг для всіх

@proidei.com Нові факти про TikTok ⚠️ #лайфхак ♬ Original Sound – Unknown

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook, LinkedIn, Instagram, дивіться нас в YouTube та TikTok, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, і обов’язково підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку.

Related Posts