Команда Facebook презентувала прогноз трендів 2020 року, складений на основі аналізу тем, які найчастіше обговорювалися у соцмережі в 2018-2019 роках.

Джерело: http://bit.ly/2ENo2t0

Теми та тенденції цього звіту охоплюють шість категорій:

  1.    Мистецтво та дизайн,
  2.     Краса та мода,
  3.     Їжа та напої,
  4.     Розум і тіло,
  5.     Розваги та подорожі
  6.     Дозвілля.

Тренди-2020 показують ключові зміни в поглядах, очікуваннях і поведінці людей. В цьому році Facebook вперше представив прогнози не лише для території США, а охопив країни Європи, Латинської Америки та Азіатсько-Тихоокеанського регіону:

«Цей глобальний погляд дозволяє прочитати усі існуючі тенденції по-новому. Оскільки майбутнє може прийти в різні місця в різний час, вже існуючий тренд на одному ринку може незабаром виникнути на іншому. Розуміння того, що відбувається в усьому світі, може допомогти маркетологам по-новому поглянути на свої ринки та підготуватися до майбутнього», – йдеться в прес-релізі компанії.

 

Топ-5 тем 2020 року

Facebook IQ виділив п’ять найголовніших тем у 2020 році.

 #1 екологічність

Інформація про способи збереження екології поширюється в світі та вчить свідомому використанню ресурсів. Навіть незначні зміни в способі життя кожного з нас мають величезний вплив на навколишнє середовище. Навіть придбавши одну еко-торбину на заміну гори целофану – звичного «пакету з пакетами», ми можемо призупинити глобальне забруднення екології.


Ця тенденція у кожній країні проявляється по-своєму. У Канаді люди сприймають бджільництво як форму екологічної активізації. У Швеції та Великобританії люди сумлінно вибирають капсульний гардероб, щоб обходитися оптимальною кількістю одягу, процес створення якого забруднює екологію, до того ж надаючи перевагу одягу з переробленого чи еко-матеріалу. А в Німеччині та США люди вживають більше рослинних продуктів, намагаючись зменшити споживання м’яса.

#2 нові канали

Технологічний прогрес, загальна діджиталізація та розвиток інновацій все частіше зустрічаються в сфері мистецтва і розваг. Саме мистецтво є тим дзеркалом суспільства, що відображає усі риси сучасності.


У Мексиці майбутні художники пропонують свої роботи в соціальних медіа та незалежних просторах. У США новатори спонукають індустрію розваг створити супутні подкасти для популярних телешоу і, навпаки, переносити популярні подкасти з інтернету на телебачення. А в Індонезії геймери переходять від комп’ютерів до компактних мобільних пристроїв, навіть для участі у змаганнях.

 #3 практичний досвід

Розумова діяльність та офісна робота виснажують сучасне суспільство, тому все більше людей отримують  задоволення «забруднюючи руки». Прагнення до фізичної праці (часто у вигляді хобі) стало трендом – поверненням до основ: різного ремесла, сільського господарства, садівництва.

У Бразилії з’являється нова культура виробника, яка допомагає людям самим експериментувати з такими технологіями, як 3D-друк та лазерна різьба. У Канаді садівництво приживається серед людей, які прагнуть вирощувати рослини в міських просторах (в своїх квартирах та офісах). Подорожуючи в Індії, люди використовують походи та рюкзаки, щоб відчути зв’язок з природою.

 

#4 повернення до основ

Світове суспільство виснажене «всією цією хімією» – настав час повернутись до екологічно чистих продуктів без домішок. Люди шукають найпростіші продукти та процедури, які мають максимальний вплив. Все частіше серед споживачів цінується натуральний склад, економія часу та продукції.

 

На Філіппінах сфера краси скорочує процедури догляду за шкірою з 10 кроків до трьох, зосереджуючись на продуктах, що захищають їх шкіру від пошкоджень. У Франції свідомі споживачі використовують нові додатки для моніторингу своїх повсякденних продуктів щодо шкідливих інгредієнтів. В Австралії люди шукають конкретні продукти, щоб сприяти здоровому мікробіому кишечника.

 

#5 цінність кожного моменту

Афоризми від «Carpe diem» до «YOLO» (You Only Live Once) вже давно закликають нас «ловити момент» та цінувати кожну мить життя. Тепер ця філософія стала трендом. У всьому світі люди звеличують буденні теми, перетворюючи свої повсякденні ритуали в маленькі миті щастя.


У Таїланді крафт-кава стала особливим мистецтвом, коли люди все частіше сприймають цей напій як делікатес, а не просто як щоденну дозу кофеїну. У Великобританії спортзали витісняють нічні клуби –  спорт приносить більше задоволення та радості. У США люди все частіше сприймають ванни як ритуал справжнього релаксу, використовуючи спеціальні косметичні засоби та приємну музику, щоб створити свій домашній спа-центр.

Таким ми побачимо світ у 2020 році: екологічно-спрямованим, новаторським, працьовитим та, сподіваємось, щасливим. Всі ці тренди розпочали своє існування ще в 2019 році, але саме наступний рік надасть масштабності новим поглядам. 

Важливо те, що Україна не відстає від прогресивних світових трендів: українці теж почали більше дбати про навколишнє середовище, розумно споживати, для багатьох сортування сміття стало звичкою. Тому з радістю чекатимо зміцнення цих тенденцій 2020 року в Україні.


Читати більше про цю тему: