Чи встигає український рітейл та e-commerce за світовими трендами. 

Facebook запустив магазини Facebook Shops, щоб під час пандемії більше компаній могли заробляти онлайн. Це новий спосіб для бізнесу створити безкоштовні вітрини у Facebook та Instagram — фактично це констуктор інтернет-магазинів, доступ до якого відкритий через Facebook. 

• • •

Вага Facebook Shops

Під час презентації Facebook Shops генеральний директор Марк Цукерберг у прямому ефірі заявив, що розширена електронна комерція буде важливою для початку відновлення економіки, поки триватиме пандемія.

“Якщо ви фізично не можете відкрити свій магазин чи ресторан, ви все одно можете приймати замовлення в інтернеті та відправляти їх людям”, — сказав він. “Ми бачимо серед Facebook Shops інтернет-магазини багатьох малих підприємств, які ніколи не мали інтернет-бізнесу раніше і пробують вести діджитал вперше разом з нами”.

Запуск магазинів відбувається внаслідок того, що люди були змушені перебувати в ізоляції через поширення COVID-19, і це призвело до рекордних продажів компаній електронної комерції, поки майже увесь офлайновий бізнес був зачиненим.

Пандемія також була руйнівною для малого бізнесу, третина з них повідомила в ході опитування, проведеного Facebook та “Круглим столом для малого бізнесу”, що припинила свою діяльність. Ще 11% заявляли ще в травні 2020, що можуть провалитися протягом найближчих трьох місяців, якщо ситуація продовжиться.

Рішуче термінове запровадження Facebook Shops зустріли з надією. Найбільші рітейл-компанії в світі одразу почали випробовувати цей інструмент та оцінили його як ефективний додатковий інструмент для просування та отримання замовлень в мережі.

• • •

PRO Ідеї. Головні новини маркетингу перевірили український рітейл та e-commerce, чи використовують вони цю додаткову безкоштовну можливість для збільшення продажів від Facebook.

Як з’ясувалося, компанії в Україні знають про Facebook Shops, але рівень використання ними цієї опції свідчить про те, що цей інструмент просування ще досі вивчають.

Деякі гравці українського рітейлу та e-commerce завели свої Facebook Shops, але досі інтегрували зовсім мало SKU (товарних одиниць). З цього витікає висновок, що інструмент використовують більше для маркетингової мети — привертати увагу до якихось окремих товарів, наприклад, новинок чи безпрограшних бестселерів. Адже функціонал Facebook Shops дозволяє тягнути фід з усіма активними товарами на сайті компанії.

Тобто, якщо забажати, в цих вітринах на Facebook та Instagram можна представити повноцінний каталог, який буде вести до усіх SKU на основному сайті компанії.  

• • •

Хто в Україні вже використовує Facebook Shops 

Магазини техніки: Алло, Фокстрот, Цитрус.
Фешн-рітейл: The Icon, Spazio, Intertop, Symbol, Pazolini.
Нон-фуд рітейл: Будинок Іграшок, Brocard, EVA, SOVA, Kazka Jewelry, Наш Формат. 

 

Як виглядає Facebook Shops в Instagram

 

Як виглядає Facebook Shops в Facebook

 

• • •

Ми запитали в різних бізнесів в Україні про їх ставлення до Facebook Shops зараз. Загалом, наші припущення підтвердилися, цей функціонал досі сприймають з обережністю, пам’ятаючи про попередній досвід з Instagram Shopping Tags.

 

Катерина Бочарнікова,
Head of SMM мережі Фокстрот

“Раніше, десь 1,5-2 роки тому, у Фокстрот уже були спроби користування Facebook Shops, але через відсутність необхідного інструментарію більшість процесів робилися механічно, тобто власноруч. Приміром – завантаження товарів чи відстеження цін, що дуже важко зробити при кількості асортименту до 25 тис. одиниць.

Ми розуміли, що все має бути автоматизовано, тому коли це питання знову стало актуальним, підійшли до нього більш фахово. Наразі ж у роботі розробка продуктового фіду, який стане сполучною ланкою між інтернет-магазином та власне Facebook Shops. Тобто ми вже практично на «низькому старті» запуску Facebook Shops, бо розуміємо, що це ще один із ефективних каналів презентації і продажу товарів.

Вважаємо, що запуск такої функції на Фейсбук має спрацювати, оскільки це необхідний крок у спрощенні онлайн-шопінгу для користувачів: менше кліків, менше переходів зі сторінки на сторінку, менше часу – і, відповідно, більше можливостей для вибору і покупки. Тим паче, що за нашими спостереженнями, практично всі іміджеві пости, що мають лінк на сайт – конверсійні, навіть тоді, коли ми не робимо прямих промо. Це свідчить про те, що соціальна мережа Facebook стає ще й ефективним каналом продажу. Тому протестуємо Facebook Shops і зовсім скоро пересвідчимося, як це працює на практиці із залученням всього асортименту”. 

• • •

Діджитал-свідомість українського бізнесу пришвидшено розвивається у 2020.

Вже зовсім скоро ми зможемо зробити перші підсумки про ефективність Facebook Shops як окремого повноцінного виду просування продуктів онлайн.

 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: