Про екологічні новинки від учасників виставки та нішові цікавинки від брендів. 

23-25 вересня у Києві відбувся Міжнародний форум харчової промисловості та пакування IFFP та Міжнародний Експофорум ресторанно-готельного бізнесу та прибирання FoReCH. Обидва заходи відбувалися в рамках однієї виставки у Міжнародному Виставковому Центрі. 

На захід завітали сотні учасників, які представляли свою продукцію. Відвідувачі мали змогу ознайомитися з асортиментом компаній, обговорити подробиці виготовлення та домовитися про співпрацю. 

На виставці був представлений широкий спектр товарів та послуг для бізнесу: готові харчові продукти та напої, устаткування для виробництва, фасування, розливу та упакування продуктів та напоїв, сировина для виробництва пакування, різні види пакування для харчових та нехарчових продуктів, різноманітні рішення для якісного функціонування підприємств різних напрямків харчової промисловості: автоматизація виробництва, логістика, гігієна та інше. Pro Ідеї. Головні новини маркетингу не змогли пройти повз свідомі бізнеси, та вирішили дізнатися, хто та що пропонує, і чому sustainability — це важливо

 

 

Sustainability екологічна стабільність, безпечне використання природних ресурсів, розраховане на довгострокову перспективу, або фактори, що забезпечують екологічну та соціальну безпеку.

Натурпак

 

Одним з учасників на виставці була компанія Naturpack постачальник сучасного одноразового екологічно чистого посуду з рослин без використання хімічних речовин в Україні. Бренд також займається технологією безпечного перероблення. 

 

 

“На виставці FoReCh та IFFIP компанія Натурпак представляє компостований екопосуд та пакування британського виробника Vegware та швейцарського – Naturesse.

Весь асортимент представленої продукції виготовлено виключно з рослинних матеріалів: кукурудзяний крохмаль, цукрова тростина, пальмове листя, папір і картон з контрольованих насаджень. Такий посуд міцніший ніж пластиковий, приємний на дотик, стильний і якісний.  Після використання, посуд разом із залишками їжі можна компостувати, де він розкладеться на біомасу та воду і стане добривом для рослин.

Наш асортимент сягає понад 500 позицій, серед них різноманітні контейнери для доставки їжі, супники, тарілки, столове наряддя, пакети для випічки, стакани, соломинки та багато іншого. 

Vegware виробляє екопакування з 2006 року, вся продукція виготовляється з поновлюваних, низьковуглецевих, перероблених матеріалів або матеріалів, які повторно використовуються.

 

 

Не можна переробити пластик з їжею на ньому. В нашому випадку, після використання компостований посуд разом з залишками їжі на ньому підлягає компостуванню.

Якщо все ж немає можливості компостувати, при похованні посуд не виділяє метан і не залишає екологічного сліду, а при спалюванні такий посуд виділяє в 4,5 раза більше тепла, ніж  інші види відходів.

Факт: при виробництві пластику 96% всіх викидів CO2 припадає на процес виробництва. Пакування Vegware містить на 80% менше вуглецю, тому що зроблена з рослин, а не з нафти.

Використовуючи компостований посуд, Ви зменшуєте викиди небезпечних парникових газів. Бренд двічі отримував нагороду від королеви Єлизавети  в категорії сталого розвитку та інновацій (2013 та 2016 рік)”, — поділилася подробицями продукції бренд-менеджер Наталія Король.

 

 

Еко Чіпси

Про тренди корисного харчування розповіла представниця компанії Еко Чіпси Наталія. 100% натуральні скибочки фруктів та овочів набирають популярності серед покупців та бізнесів. 

 

 

“Я працюю з брендом Еко Чіпси вже 4 й рік. Дуже мене цікавить здорове харчування, та й завжди цікавило. І тому працювати з таким продуктом приємно і  приємно розповідати про здорове харчування. Наш керівник сповідує здоровий спосіб життя, тому йому прийшла ідея замінити некорисні снеки на корисні. 

Наші чипси виготовлені за такою технологією, яка дозволяє зберегти не тільки мікроелементи, але й вітаміни, що дуже важливо, особливо для харчування дітей, а також молодого покоління, яке не завжди має час, щоб поповнити свій раціон вітамінами. Наші ціни теж демократичні: від 40 грн до 200.

Ми представляємо унікальний продукт: лінійка овочевих чипсів широко представлена нашою компанією, та загалом в Україні наш асортимент найширший. 

Другий рік поспіль ми робимо чипси з кавуна, які усім дуже подобаються, бо він дуже солоденький. Маємо чипси з болгарського перцю, інжиру, полуниці, ківі, манго, ананаса. Серед клієнтів багато любителів цитрусових, особливо лимонів. При висушуванні витягується волога, обдувається теплим повітрям, а температура не вище 45 градусів, що дає можливість концентрованого смаку. Скибочки не просто вони хрусткі з якимось смаком, вони мають концентровану кількість вітамінів в одному чипсі. Особливо відзначили, що цитрусові чипси додають бадьорості, їх можна навіть їсти за кермом, замість кави. Наш керівник цю фішку випробував на собі. 

 

 

Не всі розуміють, для чого такий продукт на ринку, але дуже добре, що ставлять запитання, а ми людям розповідаємо, і люди гарно сприймають, тому що всі хочуть бути здоровими: хворіти шкідливо та дорого. Тому ми займаємося таким виробництвом і розширюємося, чуємо побажання покупців. Багатьом подобається робити такі подарунки. От, наприклад, на виставці до нас підходять бізнесмени беруть своїм рідним подарунок, дуже задоволені. Наш труд дає свої плоди. Серед киян і серед українців наші партнери, особливо кав’ярні замовляють в нас, співпрацюють з нами, тому що зараз люди разом з напоєм чаєм чи кавою надають перевагу саме здоровому продукту”, — розповіла Наталія, представник компанії Еко Чіпси. 

 

Goodleks

Основним положенням sustainability є довготривалість. Цим точно може похизуватися компанія Goodleks, яка виготовляє багаторазові хлібниці та мішечки для продуктів з натуральних тканин. Крім користі для планети, бренд створює різні цікаві дизайни та заміняє купу небезпечних пакетів. Про унікальний продукт розповіла засновниця торгової марки Goodleks Олеся Уманська. 

“Ми випускаємо екохлібниці майбутнього. Технологія екохлібниць існує в Україні з минулого року, на неї є всі документи, патенти. І ми радимо користуватися саме такою хлібницею, тому що вона повністю екологічна. Ви дістаєте хліб з магазинного пакування та  вкладаєте його в ткану хлібницю, таким чином виріб не має контакту безпосередньо з поліетиленом, завдяки чому зберігається свіжість до 5 діб, можливо й довше, в залежності від закваски хлібу. 

 

 

Також у нас є інші мішки для зберігання продуктів в побуті. Для картоплі, наприклад, з чорною тканиною всередині, щоб на неї не потрапляли сонячні промені, та щоб вона не зеленіла. Також у нас є мішки з провощеної тканини для сиру та ковбаси.

Ми не зупиняємося. У нас є мішечки для фруктів, овочів, є шопери, є віп лінійка з вишитими мішками. На будь-який смак, ми можемо задовольнити будь-якого клієнта. Ми представлені в крафтових пекарнях по Україні, в Києві ви нас можете побачити в магазині Wine Time, в Мегамаркеті, скоро будемо в магазині Сільпо. 

 

 

Історія створення теж цікава. Як завжди, ввечері за столом на кухні щось треба вигадати, тому що хлібниця незручна, потрібна якась мобільність. І почалося: взяла аркуш А4, обвела ручкою батон та український хліб. Потім почалися пошуки тканини та пошиви, чим я займалася десь півроку. І я про це забула на років 4-5, повністю відклала ідею. А потім я знову дістала випадково цей мішок, і вирішила, що треба допрацювати її.

Протягом 9-ти місяців тестувала, вигадувала різні технології, щоб хліб зберігався свіжим. Тканина не тримала свіжості, а потрібно було, щоб хліб зберігався саме в тканині. Тому потім ми дійшли до харчового біорозчинного поліетилену. На цьому не зупиняємося, працюємо далі”, — прокоментувала засновниця торгової марки Goodleks Олеся Уманська. 

 

WOLF

Компанія Wolf теж не стоїть осторонь модних екологічних тенденцій. Прямо на сайті бренд веде блог, у якому є багато статей про переваги виготовлення екологічних візиток, чим бізнес може підкреслити свою свідомість. Хоча бренд виготовляє поліграфію різного формату, значна частина продукції екологічна. 

Крім екологічної поліграфії, компанія випускає звичайні, але більш якісні, оскільки цупкий матеріал довго служитиме в користуванні. Представниця компанії Олена детальніше розповіла про новинки на ринку поліграфії.

 

 

“Нам 25 років. Маємо своє виробництво, яке знаходиться в Києві та багато філіалів по всій Україні. Ми розвиваємося, і є дуже багато новиночок, які ми представляємо. Наприклад, гібридний лак, оксамитова ламінація, стаканчики друкуємо з вашим макетом і календарні сітки нещодавно надійшли до нас, тому ми можемо задовольнити будь-яке прохання клієнта.

 

 

Ми пропонуємо друк на біо пакетах, які безпечні для довкілля, а також на паперових стаканах, а не пластикових, оскільки це більш екологічний варіант. 

Також займаємося візитівками, які друкуємо на пластику — довготривалий варіант, який запобігає перевиробництву та економить ресурси. Це дуже нестандартна пропозиція, бо можна і на гладкому пластику зробити, і на ребристому. Це наша новинка, якої поки що ніде немає. Ми в цьому перші”, — коментує менеджер з продажу Wolf Олена. 

 

 

Приємно, що усе більше брендів в Україні не вдають, що вони “еко”, а дійсно стають екологічно свідомими та несуть свідомий меседж суспільству. 

Sustainability — ідеї вже сьогодення, а не майбутнього, тому бізнеси переймаються швидкістю їх втілення в реаліях українського ринку. 

Джерело: фото з корпоративних архівів компаній. 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: