Про те, як одна рекламна кампанія Фокстрот привела нову армію фанів та збільшила кількість підписників YouTube-каналу компанії вдвічі.

Всеукраїнська мережа побутової й електронної техніки Фокстрот у вересні відзначає 26-річчя. За такий відрізок часу компанія стала потужним ритейлером, улюбленим місцем покупки електроніки і побутової техніки мільйонів українців і досвідченим експертом на ринку. 

 

«Кусь-кусь, і вже маленька…»

 «Чому б не зробити рекламу фановою, – подумали у Фокстрот. – Годі просто інформувати та закликати, час трохи розважити аудиторію». 

За ідеєю копірайтерки Фокстрот Тані Путінцевої, лисичка Фоксі виконала трендову руханку shuffle, наспівуючи про знижки на техніку. Текст на чотири рядки народився одразу. А знаменитий «кусь» до нього додала Наталія Ставраті, директор з маркетингу Фокстрот.

Після запису джинглу в студії почалася робота над анімаційним роликом, яку професійно виконав продакшен Moonhauzen Animation Studio. На виході отримали справжній кліп із караоке, де зірочка Фоксі співала та танцювала.

Ролик за першу ж добу ротації став вірусним і почав жити своїм власним життям в інтернеті. А лисичка Фоксі – брендовий персонаж Фокстрот – як-то кажуть, прокинулася знаменитою. 

Показники реламної кампанії зростали у геометричній прогресії. Тільки за період з 16 по 30 червня рекламна кампанія «Ціногриз» показала такі результати на YouTube:

•  більше 4,3 млн переглядів, з них органічних – понад 50 000;

•  912 лайків vs. 31 дізлайки, 194 коментаря.

•  на момент цієї публікації цього матеріалу – майже 5 млн переглядів, 25 тис. лайків vs. 643 дізлайки, 1449 коментарів.

Версія 2.0

Як виявилося згодом, «підігрітій» аудиторії фанів було замало 10-секундного ролику. Одні просили зробити 10-хвилинну версію, інші – вже бралися створювати їх самостійно, а хтось жадав, щоб з’явився ролик про Ціногриз на цілу годину. Звісно, наша команда не змогла не відреагувати на сотні коментів.  

Копірайтерка доробила текст, і він виріс ще на один куплет. Ролик став 20-секундним.

Також одразу була створена годинна версія ролика. І це не просто повтори вже готового відео по колу. Завдяки старанням продакшену, довгий ролик на цілу годину виглядає як музичний фільм зі зміною ракурсів, епізодів та плавними звуковими переходами.

За 2 місяці годинна версія зібрала 1,1 млн органічних переглядів на YouTube!

Результат перевершив всі сподівання команди Фокстрот. Ціногриз дуже швидко став мемом у соцмережах. За його мотивами зняли тисячі відео користувачі TikTok та YouTube, і креатив просто зашкалює.

 

Діджитал-показники рекламної кампанії

•  44% користувачів додивились 10-секнудний ролик до кінця, 62% переглянули 75%, що теж практично повністю, тільки без пекшоту;

•  2,9 раз в середньому переглядав ролик один користувач;

•  70,6% переглядів зроблено чоловіками;

•  51,3% переглядів від користувачів у віці 18-24 роки, 20% у віці 25-34 роки.

Після запуску першої версії реклами «Повний Ціногриз» (з 16.06.2020 р.) та з виходом похідних роликів лише за 2 місяці приріст підписників каналу «Фокстрот промо» збільшився на 45%.

Відеоролики від користувачів інтернету на тему «Ціногриз» продовжують збирати десятки та сотні тисяч переглядів. У загальному обсязі їх переглянули вже більше 1 млн разів. Тільки в TikTok за мотивами реклами можна знайти понад 6 тисяч роликів, які мають неабиякі охоплення. 

Бренд-персонаж Фокстрот – лисичка Фоксі – стала справжньою зіркою, а яскраві рекламні ролики на тему «Ціногризу» та інших акцій створили навколо неї маленький Фоксі-всесвіт, де так комфортно жити з крутою технікою від Фокстрот.  Аудиторія дуже чекає на нові гаджетові пригоди Фоксі, тому бренд обіцяє креативити далі. Хтозна, можливо, лисичка якось ще й у великому кіно зніметься.

Кейс Фокстрот демонструє, що маркетинг в 2020 може бути ефективним. 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: