Секс привертає увагу.

Ми біологічно налаштовані помічати сексуальний вміст – адже мова йде про виживання виду. Постійні дослідження щоразу підтверджують, що використання сексапільного контенту – завжди виграшна тактика, але дуже небезпечна для рекламодавця.

Секс провокує, зацікавлює, продає, але призводить до асоціювання провокативного інфоприводу до бізнесу. 

         

Гендерні стереотипи

  Гендерні стереотипи все ще сильні в сучасному суспільстві. Аудиторія рекламних звернень дуже негативно реагує на утиск прав жінок. Це стосується найчастіше уявлення жінок як виключно сексуального об’єкта і гіпертрофовану роль домогосподарки.

  Використовуючи ідею сексу в рекламі, пам’ятайте, що, по-перше, ви, дуже вірогідно, відсікаєте більшу частину жіночої аудиторії (при тому, що частка  жінок-покупців становить 75-85%).

  Сексуальний вміст негативно впливає на впізнаваність бренду. Клієнти дивляться на оголені тіла і не реагують на рекламне послання.

Ефект вампіра

Чоловіки реагують на сексапільну рекламу по-своєму. Майже половина з них заявляє, що їм подобаються сексуальні рекламні кампанії. Але, за даними опитувань, менше 10% чоловіків змогли згадати бренд, який рекламувався (порівняно з 19,8% для несексуальних реклам). Іншими словами, сексапільний чи еротичний контент притягує увагу глядачів, які більше нічого не помічають. Секс затьмарює увагу, створюючи «ефект вампіра».

«У рекламі секс продає. Але тільки якщо ти продаєш секс.»
Джеф Річардс

 

 

Що продати за допомогою сексу?

23% друкованих оголошень супроводжують сексуальні зображення. У дослідженнях також пояснюється, що, хоча ми можемо бачити все більше і більше сексуальних оголошень, збільшення відбувається лише у брендів, які завжди використовували еротичне підґрунтя. Це галузі:

  • здоров’я та гігієна
  • ліки
  • одяг
  • подорожі
  • краса
  • алкоголь
  • розваги

Щодо решти галузей, сексапільний контент зустрічається теж, але найчастіше для продажу товарів з низьким рівнем ризику, які купують імпульсивно.

На жаль, багато компаній роблять необдумано похибку, ризикуючи заходом в «сексуальну зону», коли привернення уваги з сексапільним контентом може завдати збитків для бізнесу в довгостроковій перспективі.

 Плюси і мінуси

Особливість скандальної реклами – неможливість передбачити результат. Однак на стадії планування варто спробувати врахувати її очевидні плюси і мінуси.

Переваги 

 Реклама швидко запам’ятовується, креативи активно шеряться в соцмережах і скрізь обговорюються.

   Охоплення такої реклами вище, ніж у традиційних публікацій.

 Більший простір для творчості і широкі можливості відходу від «ідеальних» штампів.

Недоліки

√ Необхідно чітко відчувати грань, перейшовши яку, можна завдати непоправної шкоди власному іміджу і надовго закріпити асоціацію бренду з негативом.

 Можливі бойкотування товару і масове зниження лояльності клієнтів.

 Подібна реклама часто призводить до юридичних санкцій, іноді навіть може бути заборонена.

 

Провокативні кейси. Ukrainian Edition

ТМ «Дмитрук»

Навесні луцький виробник сосисок ТМ «Дмитрук» вирішив покреативити перед сезоном пікніків і розвісив по всьому місту борди із зображенням сосисок виробництва компанії і слоганом: «Жар її під вікнами», маючи на увазі сосиску.

У компанії запевнили, що просто хотіли донести до споживача інформацію про те, що сосиски потрібно смажити, а не їсти сирими.

Офіційного вибачення не було, обмежилися лише вибаченнями маркетолога компанії в дискусії на Facebook.

П.Пельмені

Столичний заклад “П.Пельмені”, зробив себе відомим рекламою з еротичним підтекстом. Також у ній помітили пропаганду вживання наркотиків. Провокаційні знімки з’явилися на сторінці пельменної в Instagram і викликали чимале обурення.

Згодом підпис змінили і додали новий ролик з тими ж акторами та поясненням.

Компанія посилається на те, що вони спеціально зробили провокаційні публікації, щоб привернути увагу якомога більшої аудиторії до глобальних проблем: сексизму, наркозалежності та домашньому насильству.

Більшість аудиторії не повірила в таке виправдання.

 


Джерело: https://www.instagram.com/p/B5De4WgHgvx/

 

Ми писали про цей кейс раніше: Розбір “на холодну голову”. Чому реклама П.Пельмені все-таки варта засудження

 

Київська Перепічка

Одна з найскандальніших і найбільш обговорюваних рекламних кампаній в Україні за останній час – реклама Київської Перепічки.

На сторінці в Instagram (нібито офіційному акаунті Перепічки) опублікували досить сумнівні рекламні пости.

Фотографії еротичного характеру супроводжували підписи з вульгарним підтекстом: «Охопи обома руками. Різко і сильно стисни посередині. Нехай з’явиться сосиска, нехай бризне жир в обличчя».

Джерело: https://www.instagram.com/p/BapLcz4gFj5/

 

Socar Ukraine

На хитку стежку сексапільного контенту вперше ступила і мережа автозаправок “Socar”, опублікувавши неоднозначне промо нового хот-догу. Поки цей запис не просувається платно, тому поки ще не досяг значного охоплення в мережі.

Чекаємо на реакцію лояльної аудиторії, чи відгукнеться повідомлення компанії. 

Джерело: https://www.instagram.com/p/B8GplgAn36Y/?igshid=sg008cbt8m64

Закордонні кейси
Reebok

У 2018 році Reebok запустив глобальну кампанію “Be more human” на підтримку жінок, які привносять позитивні зміни в наш світ. Російське представництво теж взяло участь у проекті, випустивши ряд мотивуючих плакатів в проекті #НиВКакиеРамки. Найбільший ажіотаж викликав гасло: «Пересядь з голки чоловічого схвалення на чоловіче обличчя», – хоча й інші теж викликали суперечки.

 

Pornhub

За допомогою еротики можна не тільки продавати цукерки (привіт, “Бонжур”), машини або інші життєві насолоди, а й звертати увагу на глобальні речі. Наприклад, екологію.

Порносайт Pornhub зняв фільм з соціальним підтекстом – The Dirtiest Porn Ever («Найбрудніше порно в історії»). Зйомки проходили на одному з найбільш забруднених пляжів світу. Так Pornhub вирішив привернути увагу до проблеми забруднення планети.

Усі гроші від перегляду фільму будуть перераховуватися в благодійну організацію, яка очищає Світовий океан від пластику.

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=nskUHvjylEA&feature=emb_logo

 
Якщо ви наважились на рекламу «з натяком»

  Акцентуйте увагу на перевагах рекламованого товару, не ображаючи тих споживачів, на яких ваш продукт не розрахований. У цьому випадку реклама вийде цікавою і привабливою для всіх.

  Враховуйте вікові особливості аудиторії. Жарти на межі вульгарності будуть швидше зрозумілі молоді, в той час як старше покоління може, в кращому випадку, висловити подив, а в гіршому – відмовитися від використання продукту.

  Оцінюйте свої позиції, і якщо ви зважилися на провокативну рекламу, то продумайте всі майбутні ходи: що буде говорити PR-служба в разі питань, як треба буде відповідати на коментарі в соціальних мережах, як вийти з ситуації, якщо реклама викличе обурення.

 Пам’ятайте про табу. Є теми, в яких епатаж – ознака поганого тону. І хоча завжди є ті, хто в гонитві за хайпом використовує заборонені теми, варто завжди концентруватися на цінності репутації компанії.

 Перевірте рекламу в фокус-групі. Це дозволить визначити, чи не перейшли ви межу вульгарності. І так, долучіть до цієї групи моралістів. Вони точно не дадуть пройти невдалому креативу і бездумно заплямувати репутацію вашої компанії.

Тригер сексу в рекламі працює тільки тоді, коли сходяться всі зірки: ідея подобається цільовій аудиторії, у вас потрібна сфера бізнесу і реалізація виконана на відмінно. Будьте обачливими і не переходьте межу дозволеного 😉

Підписуйтеся на наш Telegram-канал: https://t.me/proideicom
Просувайтеся в кар’єрі з нами: Події для маркетологів в Україні: Календар

Читати більше: H&M змінює статегічний курс. Про майбутнє рітейлу
Читати більше: Кіт з Monobank ожив та танцює перед конкурентами