Про що говорили на Future Lab 11 від Dentsu Aegis Network 10-го вересня 2020-го року.

Future Lab — одна з найбільших щорічних маркетингових конференцій в Україні, заснована у 2011 році. Future Lab відома як місце для обговорень світових інновацій та технологій майбутнього, спілкування з лідерами думок.

10 вересня 2020 року у конференції взяли участь 16 спікерів, які висвітлювали понад 10 тем. 

 

Service

Блок про сервіс стосувався стратегій вибудовування комунікацій з клієнтом в умовах карантинного періоду 2020. Експерти розповідали, як адаптувались під вимоги реалій.

У обговоренні взяли участь Марія Олійник — маркетинг-директор Goodwine, Катерина Огуряєва — директор з маркетингу “Сільпо” та Сергій Костя — керівник департаменту маркетингу країн Східної Європи Bolt

Під час конференції представники компаній ділились новими карантинними особливостями сервісу та можливостями задля безпеки клієнтів.

Сергій Костя розповів, як компанія Bolt адаптувалась під вимоги реалій 2020 за допомогою автівок isolated. Суть цієї послуги полягає в тому, що водій та пасажири розділені щільною пластиковою перегородкою.

Bolt запропонував цю функцію на українському ринку, щоб клієнт почував себе в безпеці, навіть у такі непрості часи:

“Я пам’ятаю грудень місяць, коли в Китаї були серйозні сплески коронавірусу, то були картинки, де зображені такі перегородки. Всі сміялись. А ми дивились із засторогою, тому що це задавало тренд. І ось настав час, коли потрібно про це згадати й вирішити технічний момент, як це все організувати. Ви ж розумієте, всі ресурси обмежені, все коштує грошей. Не можна просто так взяти й зробити з підручних засобів. І це повинно бути організовано, повинно бути надійно та якісно. Оскільки ми “на передовій” і боротьба йде не за share of voice, а за виживання не тільки людини, а й близького свого. Нам потрібно було виживати для того, щоб далі допомагати. Цікавий момент, що перший Isolated ми запустили в Україні”.

Trust

Блок Trust був присвячений важливості підтримки клієнтів брендами у такі складні часи. Споживачі покладаються на відповідальність брендів та очікують на умови адаптовані під реалії 2020. 

Цей блок представляли Тома Кізірія — Strategy & Innovation Leader Carat Ukraine, Ярослав Лєрман — Creative Lead Isobar Ukraine, Олена Плахова — директор з корпоративних комунікацій “Нова Пошта”, Юлія Карпушина — CEO Amplifi Ukraine та STAR GUEST Володимир Дантес — співак, телеведучий, інфлюенсер.

 

 

“У якийсь момент часу, в Києві понад 60% населення не виходило за 1 км від свого дому. І таке повторювалось в багатьох країнах, в деяких навіть за межу в 50 метрів нікого не пускали. За даними Градус в стресі знаходилось 87% населення країни, в принципі такі цифри показують й інші країни, тому що всіх лякає невідомість, а у цей момент всі знаходились в умовах невідомості. В США втратили роботу одночасно понад 16 000 000 людей, є проблеми з безробіттям в більшості країн, які ввійшли в гострий карантин і опинились в ситуації, коли багато місць перестали працювати. Це все однакові патерни поведінки”, — Тома Кізірія, strategy & Innovation Leader Carat Ukraine.

 

STAR GUEST

Зірковий гість Володимир Дантес розповідав про рекламні інтеграції в Instagram під час пандемії коронавірусу. Він зауважив, що саме під час карантину попит на соціальні мережі значно збільшився (на його інстаграм-сторінку також): людям хотілось фану та цікавого контенту.

Володимир не раз вказав на якість нативної реклами в Instagram, наголошував на важливості правильної подачі блогером інформації та засуджував акаунти, де ледь не кожен допис містить інтеграцію.

“Якщо я цим не користуюсь, якщо це не моє, то я буду брехати людям. А це не дуже прикольно”. 

Так Володимир прокоментував нецікаві йому пропозиції щодо співпраці. 

 

Technology

Блок технології був присвячений новим можливостям для втілення ідей,  завдяки технологічному прогресу. 

Зі своїми розповідями прийшли Michel Mayor — Chief Marketing Technology Officer Dentsu Aegis Network, Олександра Булигіна — CEO Amnet Ukraine, Гліб Байбаєв — Product Owner, Innovation Vodafone Україна, Євгенія Близнюк — CEO & Founder Corestone Group та Gradus Research, Ольга Тарасова — Head of RnD Carat Ukraine, Антон Богушев — менеджер з розвитку бізнесу WePlay! Esports.

Євгенія Близнюк та Ольга Тарасова прийшли на Future Lab 11 з темою “Local is a new Global”. Вони розповідали, як щось глобальне і звичне усьому світові може змінитися через локальну зміну, особливо в карантинних умовах:

“Ми все знали про старий світ. Він був достатньо звичний, визначений, зрозумілий і він керувався глобальними трендами. Насправді це було дуже зручно: ти знаходиш глобальний тренд і далі твоя задача просто дочекатися, коли він дістанеться твого споживача. Але новий світ, у якому ми опинились, зовсім інший. По-перше, він незвіданий, і я впевнена, що є ще багато прекрасних можливостей, про які ми поки не знаємо в новому світі. По-друге, він мінливий. І те, як він швидко змінюється, ми усі бачимо по тому, що відбувається в нашому житті. Будь-який, навіть найкращий, найстійкіший, глобальний тренд може розбитись об якесь локальне рішення, яке може змінити глобальний тренд”.

 

Антон Богушев поділився технічними можливостями рекламних інтеграцій у кіберспортивній сфері. Він виділив такі можливості для брендів:

  Трансляції турнірів: повідомлення в трансляцію, повідомлення всередині трансляції, брендування титрів.

  Музичні паузи: відеоролики з інтеграціями зі стилізацією під гру. 

  Домальовування реальної студії під вимоги брендів, де ведеться аналітика під бренд. 

Нагадаємо, що з 07.09. 2020 кіберспорт визнаний офіційним спортом в Україні, тому згодом маркетингових можливостей в ньому саме для України стане ще більше. 

 

Цей рік змінив Future Lab 11. Через карантин і бізнеси, і споживачі опинились в стані невідомості, тому вся конференція була присвячена вже новим реаліям 2020, які змінили увесь світ.

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: