Як бізнес-подарунки впливають на лояльність партнерів та колег. 

Подарунок — це увага. Подарунок — це приємно. А ще подарунок — це мова любові. Так-так, американський консультант з питань подружжя та сім’ї, доктор філософії Гері Чепмен, відомий зокрема завдяки книзі «5 мов любові», назвав подарунок одним з головних способів натякнути/сповістити/випалити напряму про свою прихильність. У переліку також слова підтримки, проведення часу разом, дії служіння та фізичні дотики.

Інтерпретуймо теорію Чепмена на бізнес-стосунки. Постійно обіймати партнерів або слати щоденні повідомлення «Доброго ранку! Ви найкращі» — навряд чи хороший варіант, а от про сюрпризи варто задуматися. 

Як корпоративний подарунок може вплинути на людину та що дуже люблять отримувати партнери, поділилася Наталія Огвінчук — директорка кооперативу «ФронтМед». 

«ФронтМед» це національне об’єднання воїнів АТО та їхніх родин, які виготовляють натуральну гастрономічну подарункову продукцію. Основна спеціалізація медові десерти. Дуже часто отримують замовлення на створення корпоративних подарунків.

 

Як бізнес-презент може вплинути на партнера?

Найважливіше, що він здатен зробити, подарувати емоцію. Знаєте, це коли береш у руки і вже хочеться сказати «Вау! Такого на ринку ще бачив». 

У нас є одне неписане правило: завжди, коли пакуємо подарунки, маємо поставити себе на місце отримувача. І головна фішка в тому, що ми прискіпливі до створення подарунку на всіх етапах: від закупки сировини до кінцевого оформлення. Це означає ставитися з увагою до кожної деталі. 

Наприклад, фундук має шкірочку, і ми її очищуємо вручну, готові горішки викладаємо в банку ніби під лінієчку. Так само під час пакування: звертаємо увагу навіть на те, у яку сторону зав’язаний бантик. Мені здається, коли людина отримує такий подарунок, то відразу відчуває позитивну енергію й особливе тепло. Та це не лише так здається відгуки теж говорять самі за себе. 

До слова, у чому ще приємний бонус натуральних смачних подарунків? Якщо продукція корисна, без додавання цукру, як у нас, то це відповідає сучасним гастрономічним трендам і сприяє більшій універсальності презенту. Адже важко не погодитися, що корисна їжа з кожним роком набирає все більших обертів.

 

Які компанії найчастіше замовляють корпоративні подарунки?

Абсолютно різного спрямування. Наприклад, з останнього, новорічного, можу згадати: від маркетингових агентств до стоматологічних клінік, від виробників огорожі, вікон, агропродукції до швейних підприємств. Наша фішка в тому, що маємо максимально індивідуальний підхід до кожного клієнта. Тобто розробляємо окремо для всіх етикетки з їхніми логотипами, враховуємо брендовані кольори компаній. Плюс можемо це зробити за максимально короткі терміни.

Знаєте, адже насправді важливою є не лише продукція, а й сам сервіс: прийом замовлень, урахування всіх деталей, надання клієнту повної, вичерпної відповіді навіть на більше запитань, аніж надходить. Для цього потрібен досвід у реалізації корпоративних замовлень. Маєте досвід отримуєте успіх. 

Ну й щирість! Куди ж без неї? Під час виробництва подарунків щирість дуже важлива. Той, хто отримуватиме презент, обов’язково відчує. 

 

Чи є цілковита довіра замовників, адже їм потім вашу продукцію дарувати важливим контактам?

Ситуація 1. Було індивідуальне замовлення, коли клієнт забажав мати в наборі ще вино та їхню брендовану чашку. Зі свого боку ми виготовили дерев’яні скриньки, поклали туди десерти, пастилу, трав’яний чай і просто зробили вільні комірки, куди замовник зміг додати те, що хотів.

Тобто спершу ми надсилаємо каталог із готовими пропозиціями, а якщо клієнту не підходить стандартний набір, то узгоджуємо всі деталі.

Ситуація 2. Нещодавно надійшов запит на корпоративне замовлення 15-20 наборів. Спершу попросили щось запропонувати, довго вагалися, багато уточнювали, просили додаткові фото. Зрештою зізналися: «Вибачте, ми не куштували ніколи вашої продукції, тому керівництво хвилюється, чи справді вона смачна. Відтак ми надіслали дегустаційний набір, і в результаті, замість 15-20 наборів, ця компанія замовила 70!

Отож, бізнес-подарунок є чудовою інвестицією в довгострокові відносини з клієнтами та партнерами. Головне — якість, оригінальність, привабливий зовнішній вигляд і… протестуйте спершу на собі!

Розмовляла Юлія Андряник. 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: