Facebook стикається з черговою регуляторною боротьбою, цього разу у Великобританії, оскільки Управління з питань конкуренції та ринків (CMA) постановило, що Facebook має продати компанію Giphy, яку вона придбала в травні 2020 року, через потенціал придбання для зменшення конкуренції між платформами соціальних мереж. 

Як зазначено CMA: «Незалежна CMA уклала, що Facebook зможе збільшити свою вже значну ринкову владу щодо інших платформ соціальних медіа шляхом відмови або обмеження доступу інших платформ до Giphy GIFs, водіння більше трафіку на Facebook або змінивши умови доступу, наприклад, вимагаючи від TikTok, Twitter і Snapchat надавати більше даних користувача для доступу до GIF-файлів Giphy».

Розширення доступу до даних є одним з елементів, виявлених CMA, а крім того, дослідження також показало, що Giphy «має власні інструменти реклами, які вона розробляє, має потенціал, щоб конкурувати з власними послугами Facebook”. 

З огляду на ці елементи, CMA дійшла висновку, що проблеми з конкуренцією «може вирішити лише Facebook, продаючи Giphy повністю затвердженому покупцеві».

Facebook – тепер Meta –, швидше за все, буде намагатися оскаржити вирок, крок, як вони вже відзначили у своїй відповіді на висновки CMA.

“Ми не згодні з цим рішенням. Ми переглядаємо рішення та розглядаємо всі варіанти, в тому числі й апеляцію. І споживачам, і Giphy буде краще за підтримки нашої інфраструктури, талантів і ресурсів. Разом Meta і Giphy підвищить Giphy «з для мільйонів людей, підприємств, розробників і партнерів API в Великобританії і всьому світі, які використовують Giphy кожен день, забезпечуючи більш широкий вибір для всіх”.

Це, ймовірно, означає, що Meta не продасть Giphy найближчим часом, оскільки все ще здається, що вона може змінити це рішення. Але якщо воно буде чинним, це рішення може означати серйозні зміни в підході до схвалення таких придбань регулюючими органами, що дозволило технологічним гігантам домінувати на своїх ринках за допомогою тактичних закупівель, призначених для придушення конкурентів і розширення їхнього охоплення.

Meta зіткнулася з подібними питаннями щодо придбання як WhatsApp, так і Instagram, які також значно покращили її ринкові позиції та витіснили конкуренцію.

Meta зробила звичку скуповувати конкуруючі додатки, спочатку використовуючи програму відстеження даних, яка допомогла їй виявляти зростання додатків серед молодих користувачів, щоб керувати своєю стратегією купівлі, щоб зберегти лідируючі позиції на ринку. 

Цю програму Onavo було закрито в 2019 році після того, як різні розслідування підняли питання щодо законності відстеження поведінки молодих користувачів, зокрема, за допомогою інвазивної програми, яка отримувала доступ до інформації з мобільних пристроїв і повідомляла про це.

Виходячи з розуміння Onavo, Meta також намагалася придбати Snapchat ще в 2013 році, оскільки Snap був на підйомі, і коли ви подивитеся на загальну картину його попередньої стратегії закупівель, здається досить очевидним, що Meta дійсно прагнула скупити конкурентів, і зменшити конкуренцію на ринку, щоб максимізувати власну позицію за рахунок цілковитого масштабу та потужності ресурсів, що є ядром цього останнього випадку та багатьох інших.

У цьому відношенні його придбання Giphy знаходиться на нижній межі шкали, але навіть у цьому випадку це цілком може бути символічною та важливою позицією в технологічному просторі, що позначає більше дій і примусового виконання навколо того самого руху вперед.

Хоча завжди важко точно сказати, який вплив матиме в цьому відношенні кожен випадок у кожному регіоні.

Наприклад, на початку цього тижня австралійський уряд запровадив нове законодавство, яке ефективно змусить компанії соціальних мереж у певних випадках ідентифікувати тролів на законний запит. Юридичні експерти підняли багато питань щодо цього підходу та його ймовірної ефективності, і важко сказати, чи насправді він матиме якийсь вплив на соцмедіа в більш широкому відношенні того, як вони керують онлайн-зловживаннями та вирішують юридичні проблеми.

У певному сенсі здається, що ці типи стимулів мають більший вплив, коли вони діють у США, де базуються основні соціальні платформи, хоча з точки зору придбання, здається, що немає способу сприяти виняткам для окремих регіонів, які відповідають місцевим вимогам.

Це може означати, що Мета фактично змушена продати Giphy в результаті цієї знахідки. Знову ж таки, Meta досліджуватиме всі шляхи апеляції, і, ймовірно, справа затягнеться ще на деякий час. Але це може зробити значні зміни в ширшому регуляторному підході, що може змінити спосіб роботи великих технологічних платформ, що також може сприяти розширенню інновацій у цьому секторі.

Джерело: SMT

 

@proidei.com

Маркетолог на співбесіді розказує про досвід в діджитал-маркетингу 😅

♬ оригинальный звук – Анатолий

 

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.