Про те, як українські бізнеси адаптували формат гівевеїв до зміни поведінки користувачів Instagram.

Незважаючи на негативний бік такого формату комунікації, українські бізнеси навчилися користуватися ним безпечно. 

Бізнеси застосовують класичну механіку гівевеїв (гіви, giveaway): на відміну від блогерів, вони 100% мають товар для розіграшу та не долучають сторонніх спонсорів. Тобто, гівевей по-українськи це розіграш гарантованого подарунку від бренду за дії всередині акаунту компанії: підписки, лайки, коментарі, теги друзів та теги в сторіз, репости. Це дозволяє бізнесу підіймати активність шляхом інтерактиву та зацікавлювати потенційних покупців. 

В епоху домінування в мережі блогерів, брендам важко вибитися з їх тіні,  тому така комунікація — найкраща можливість розказати про свою сторінку в Instagram. 

 

Подарунки люблять усі

Дарувати брендові продукти підписникам у якості виграшу в гівевеї це геніально простий, але дієвий спосіб просування, залучення цільової аудиторії, підвищення лояльності аудиторії та, звичайно, піару продуктів. 

 

Кейси брендів в Україні 

Цікаво, що спектр українських компаній, які проводять розіграші надзвичайно широкий.

Навіть магазини дитячих товарів, як-от Антошка, підвищують лояльність до свого бренду таким способом комунікації. Мами, які знайшли час для проведення часу в Instagram, можуть не тільки відпочити, але й виграти цінні подарунки для свого малюка. 

 

Джерело: instagram.com/antoshka.ua

Наприклад, бренд AXE розігрує рюкзаки з продукцією бренду. Компанія підіймає і активність сторінки, і лояльність до свого бренду, знайомлячи з продукцією потенційного покупця. 

Незважаючи на популярність AXE, глибоке проникнення продукції бренду на полиці найбільших рітейлерів України, в Instagram AXE UA має зараз всього до 2000 тисяч підписників (на відміну від глобального акаунту AXE, де 192 тисячі підписників). Недаремне компанія обрала механіку розіграшу подарунку для збільшення кількості підписників. 

Джерело: instagram.com/axe_ua

Instagram компанії Intertop набирає тисячі лайків під дописом з розіграшем, хоча результати ще не скоро. І демонструє цікавий кейс, коли величезний бізнес дарує всього одну пару взуття і викликає цим величезний ажіотаж. 

Джерело: instagram.com/intertop.ua

Гівевеї популярні як серед мультибрендових магазинів, так і серед самих брендів. Активна комунікація бренду NYX Cosmetics в Instagram не могла залишитись осторонь конкурсів. Так, час від часу бренд розігрує свої новинки серед підписників.

Джерело: instagram.com/nyxcosmetics_ua

Цікавим кейсом є SMM-стратегія Watsons, побудована на регулярних розіграшах своїх товарів. Ледь не щотижня фоловери можуть взяти участь в розіграші цікавинок.

Джерело: instagram.com/watsonsua

Гівевеї довгий час були успішним способом комунікації лідерів думок з підписниками, поки організатори гівів остаточно не відбили бажання брати в них участь. Досвідчена аудиторія блогерів тепер ставиться до них з байдужістю. Нова, що прибуває щодня, реагує на зірок, але воліє краще спіймати гарантовану синицю від локального бренду, аніж підписуватися на сотні підозрілих спонсорів зіркового журавля у небі. 

Українські компанії вчасно це усвідомили та навчилися успішно та відповідально користуватися таким способом комунікації, чим залучають нову аудиторію та підвищують лояльність до свого бренду. 

 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: