Популярна соціальна мережа TikTok стала найбільш відвідуваним сайтом у світі в 2021 році, обійшовши минулорічного лідера Google, за даними Cloudflare

П’ятирічна програма Bytedance обігнала інтернет-гіганта Google Search разом з іншими цифровими продуктами Google, такими як Карти та Новини. У минулому році TikTok посів сьоме місце в рейтингу веб-трафіку Cloudflare, поступаючись Google, Facebook, Microsoft, Apple, Netflix та Amazon.

Cloudflare заявила, що використовує дані про глобальні моделі інтернет-трафіку, включаючи використання додатків або відвідування користувачами сайту у веб-браузері, для визначення свого рейтингу.

Раніше в 2021 році TikTok оголосив про те, що він досяг мільярда користувачів щомісяця. За даними Insider Intelligence, глобальні користувачі TikTok обігнали користувачів Snapchat і Twitter у 2021 році, що стало третьою за величиною соціальною мережею у світі після Facebook та Instagram. 

Insider Intelligence прогнозує, що щомісячні користувачі TikTok зростуть на 15,1% і досягнуть 755 мільйонів до 2022 року. Ця кількість зросла на 59,8% у 2020 році і збільшиться ще на 40,8% у 2021 році. 

Cloudflare сказав, що TikTok вперше почав лідирувати в хіт-параді як найбільш відвідуваний сайт у світі в лютому. Однак він зріс популярність у серпні, коли він зазвичай займав перше місце до кінця року.

 

Топ-10 — Найпопулярніші домени (кінець) 2021

1. TikTok.com
2. Google.com
3. Facebook.com
4. Microsoft.com
5. Apple.com
6. Amazon.com
7. Netflix.com
8. YouTube.com
9. Twitter.com
10. WhatsApp.com


Топ-10 — Найпопулярніші домени (кінець) 2020 року

1. Google.com
2. Facebook.com
3. Microsoft.com
4. Apple.com
5. Netflix.com*
6. Amazon.com
7. TikTok.com
8. YouTube.com
9. Instagram.com *
10. Twitter.com

*За даними Cloudflare, Instagram був виключений зі списку 2021 року і замінений додатком для обміну повідомленнями WhatsApp.

Amazon був № 5 у листопаді, але Netflix випередив у грудні 2020 року (в деякі дні він був вище, ніж Apple, у № 4); Instagram і Twitter постійно змінювали позиції протягом листопада і грудня.

 

2021 рік розповів іншу історію

Саме 17 лютого 2021 року TikTok зайняв перше місце за день. Ще в березні TikTok отримав ще кілька днів, а також у травні, але саме після 10 серпня 2021 року TikTok лідирував у більшості днів. Були дні, коли Google був номером 1, але жовтень і листопад були переважно днями TikTok, у тому числі на День подяки (25 листопада) і Чорну п’ятницю (26 листопада).

Є й інші тенденції, які ми бачимо, порівнюючи обидва роки — для 2020 року ми показуємо лише дані кінця року, після вересня ( того місяця було запущено Cloudflare Radar). Наприклад, Facebook.com стабільно займав 2-е місце протягом 2020 року, але з зростанням TikTok.com Facebook тепер є твердим номером 3, за ним слідують Microsoft.com (туди включено номери Office365 і Teams) і Apple.com (додаток). Номери Store та Apple TV+ включені), така ж тенденція, як і в 2020 році.

Amazon.com — це головна сторінка, яка йде далі, але цікаво побачити, що з січня 2021 року веб-сайт електронної комерції (ми докладніше поговоримо про цю категорію в кількох параграфах) випередив Apple.com. Але Apple вийшла вперед після вересня, за деякими винятками, як-от 28 листопада 2021 року, за день до кіберпонеділка, а також 1 і 6 грудня.

 

Різдво – час Netflix

Netflix чудово провів Різдво 2020 року, а також січень 2021 року, особливо у вихідні
Netflix чудово провів Різдво 2020 року, а також січень 2021 року, особливо у вихідні

Інша тенденція полягає в тому, що Netflix обійшов Amazon у грудні 2020 року, особливо під час Різдвяного тижня. У деякі дні біля Різдва 2020 року Netflix був навіть вище, ніж Apple, у №4, тобто 23, 25 грудня та з 29 грудня по 2 січня 2021 року.

 

2 лютого 2021 року: день, коли YouTube (і інструктор з аеробіки) правив світом

У нашому глобальному рейтингу популярності ми також помітили іншу тенденцію: YouTube, який зазвичай займає №6 або №7, потрапив на перше місце нашого списку 2 лютого 2021 року — і тільки в цей день.

Чому? Можна лише здогадуватися, але тоді, хоча це був тиждень Суперкубку ( тоді вийшли деякі рекламні ролики, як-от реклама «Дорітос» з Меттью МакКонахі), була ще одна велика подія, що заслуговує на пресу: державний переворот у М’янмі 1 лютого 2021 року. Як переворот у країні Південно-Східної Азії може вплинути на YouTube? 

 

Відео з фітнес-інструкторкою, яке мимоволі зняте у момент, коли за її спиною розгортається нова сторінка епохи країни, стало вірусним.

У той лютневий день Дональд Трамп оголосив про свою нову юридичну команду для процесу імпічменту після того, як пішов у відставку, а Джефф Безос оголосив, що піде з посади генерального директора Amazon. Це також було за тиждень до рекорду в історії YouTube. 11 лютого 2021 року відео «Baby Shark Dance» від корейського освітнього бренду Pinkfong стало новим найпопулярнішим відео на YouTube усіх часів, обігнавши колишнього рекордсмена «Despacito» Луїса Фонсі.

Google Trends також показує, що 2 лютого 2021 року в Google частіше шукали «YouTube».

 

 

Соціальні мережі: у місті нова дитина

У другий рік пандемії домени соціальних медіа залишалися високими в нашому рейтингу. Усі дев’ять основних додатків соціальних мереж увійшли до нашого списку 100 найпопулярніших глобальних доменів — єдиним є Quora.com (протягом 2021 року він був між №687 і №242).

Ми бачимо, що TikTok (який також випередив Google, як ми пояснювали раніше на світовому місці № 1) зняв Facebook з корони найпопулярнішого домену веб-сайту соціальних мереж у нашому рейтингу. Таким чином, це має означати, що TikTok отримав більше інтернет-трафіку з нашої точки зору (наш рейтинг є похідним від нашого публічного DNS 1.1.1.1 і таким чином це не пов’язано з кількістю унікальних користувачів або відвідувачів, яких він отримує в місяць) – Facebook є платформою з найбільшою кількістю користувачів у всьому світі).

 

1. TikTok.com
2. Facebook.com
3. YouTube.com
4. Twitter.com
5. Instagram.com
6. Snapchat.com
7. Reddit.com
8. Pinterest.com
9. LinkedIn.com
10. Quora.com

 

1. Facebook.com
2. TikTok.com
3. YouTube.com
4. Instagram.com
5. Twitter.com
6. Snapchat.com
7. Reddit.com
8. Pinterest.com
9. LinkedIn.com
10. Quora.com

Facebook переніс відключення електрики 4 жовтня 2021 року, це також вплинуло на позиції Facebook в нашому рейтингу, що призводить до втрати Facebook.com №3 позиції.

 

 

Дивлячись на список 10 найкращих, також стає зрозумілим, що, дивлячись лише на домени соціальних медіа, YouTube займає третє місце, а Twitter виріс і переміг Instagram у 2021 році, зайнявши 5 місце (ледве, в дуже близькій гонці). Ще в кінці 2020 року Twitter був позаду Instagram у нашому рейтингу.

LinkedIn є дев’ятим за популярністю доменом соціальних мереж у нашому рейтингу і досі входить у наш топ-100 і протягом 2021 року він піднявся в нашому списку, особливо в лютому та березні. Соціальні медіа для професіоналів почали падати в червні та липні (влітку Північної півкулі), починаючи з кінця серпня, щоб знову зростати, а в листопаді досягли 52 місця, найвищого за рік у нашому глобальному рейтингу — у січні. Це було ~#78. У рік, коли говорили про такі терміни, як «Велика відставка» та перезавантаження мислення людей та організацій, має сенс спостерігати, як ця платформа соціальних мереж розвивається.

 

 

Трансляція: Squid Game від Netflix

Так звані війни потокового відео отримали ще один важливий виток у 2021 році, коли з’явилися нові гравці, а старі отримали дивовижні цифри — не лише в передплатниках, доходах та бюджетах контенту, а й… Інтернет-трафіку. У нашому рейтингу Netflix все ще залишається непереможеним героєм.

Ми додали YouTube.com (його найважливіший безкоштовний сервіс) до списку, щоб порівняти з великими цифрами від Netflix, і все-таки платформа феномена Squid Game вигравала наш рейтинг протягом більшої частини року. Amazon Prime не включено, оскільки сервіс потокової передачі в основному використовує Amazon.com (займає №5 або №6 більшу частину року) як домен.

Дні року, коли Netflix був популярнішим? Січень був чудовим місяцем: Netflix зайняв 4-е місце в нашому глобальному рейтингу в перші два дні року (а також усі вихідні січня, включно з п’ятницями), пройшовши через лютий на 5-му місці. До кінця 2021 року платформа була переважно №7. Так, у вихідні дні Netflix, здається, має кращі результати в нашому рейтингу.

Roku.com здається наступною платформою для потокового відео після цих двох гігантів трафіку, яка до 2021 року займає 80-е місце в нашому рейтингу. Наприкінці 2020 року Hulu.com був наступним, але HBOMax.com обійшов Hulu в липні 2021 року і увійшов до нашого списку 100 найкращих. У 2021 році Disneyplus.com також піднявся в нашому рейтингу та обійшов телевізійний сервіс Sling.com на основі додатків пізніше цього року. Наш топ-10 також включає Iq.com (iQiyi), китайську онлайн-платформу відео.

 

1. Netflix.com
2. YouTube.com
3. Roku.com
4. HBOMax.com
5. Hulu.com
6. Peacocktv.com
7. Disneyplus.co
8. ParamountPlus.com
9. Sling.com
10. Iq.com

 

1. Netflix.com
2. YouTube.com
3. Roku.com
4. Hulu.com
5. HBOMax.com
6. Peacocktv.com
7. Sling.com
8. Disneyplus.com
9. Iq.com
10. Wetv.vip

 

Netflix проти YouTube

У діаграмі Netflix.com, яка переважає більшість днів, позначена рожевим кольором, а YouTube.com — жовтим
У діаграмі Netflix.com, яка переважає більшість днів, позначена рожевим кольором, а YouTube.com — жовтим
Netflix і YouTube, а також Roku, HBOMax, Hulu.com і Peacocktv знаходяться набагато вище в нашому списку, ніж інші — Disney+ досягає цього
Netflix і YouTube, а також Roku, HBOMax, Hulu.com і Peacocktv знаходяться набагато вище в нашому списку, ніж інші — Disney+ досягає цього

 

Електронна комерція: Подіум до Amazon, Taobao та eBay

З моменту початку пандемії електронна комерція продовжує розвиватися і розвиватися ще швидшими темпами, ніж раніше. Чотири провідні домени електронної комерції (Amazon, Taobao, eBay і Walmart) у нашому глобальному рейтингу входять до 100 найкращих, і це відбувається постійно протягом року.

П’ятий у списку електронної комерції, китайський гігант Jd.com мав кілька періодів, коли він також входив у топ-100 переважно в травні та особливо в червні — у день події 618 покупок, 18 червня 2021 року, він досяг №68 у нашому списку, обійшовши Walmart.com і майже спіймавши Ebay.com.

У наступному списку легко побачити, що Jd.com обійшов Shopify.com у 2021 році, посівши 5 місце, а також Bestbuy.com і Target.com з року в рік зростали.

 

1. Amazon.com
2. Taobao.com
3. Ebay.com
4. Walmart.com
5. Jd.com
6. Shopify.com
7. Bestbuy.com
8. Target.com
9. Rakuten.co.jp
10. Homedepot.com

 

1. Amazon.com
2. Taobao.com
3. Ebay.com
4. Walmart.com
5. Shopify.com
6. Jd.com
7. Olx.com.br
8. Rakuten.co.jp
9. Target.com
10. Bestbuy.com*

Shein.com випередив Bestbuy.com і Target.com з 19 по 24 грудня 2020 року *

Ось інші тенденції:

  1. Amazon.com — це домен, як ми вже пояснили, з не тільки послугами електронної комерції (тому в усьому світі він займає між 4 і 6 місцем). У 2021 році у нього було кілька хороших днів у січні та наприкінці квітня 2021 року, досягнувши №4, але до кінця року він отримав найкращі дні в нашому рейтингу, особливо за день до Кіберпонеділка, 28 листопада та грудня. 1 і 6 — досягнув № 5.
  2. 20 серпня у глобальному рейтингу Taobao.com відзначився найкращим днем ​​у році — № 15 — а до популярного дня покупок у Китаї, Дня холостяків, 11 листопада, він був № 17.
  3. Ebay.com пройшов успішний рік і гарний кінець серпня (№ 29 31 серпня) і зріс більше після Кіберпонеділка, досягнувши піку 1 грудня, досягнувши № 27.
  4. Shopify провів чудовий серпень (18 серпня досягнув #100), те ж саме з Etsy.com, який досяг 128-го місця 21 серпня. Walmart провів чудовий червень (№66), а також кінець листопада (він досяг #70).
  5. Значення Ikea.com значно зросло протягом року і наблизилося до позиції Homedepot.com у вересні (досягло 695 позиції в нашому глобальному рейтингу), залишаючись на рівні до листопада.
  6. Best Buy досяг свого піку 6 жовтня і мав високий ріст протягом листопада, також відповідаючи Shopify у грудні.
  7. Shein.com, глобальний китайський інтернет-магазин швидкої моди, піднявся на перше місце в нашому рейтингу на Різдво 2020 року — він випередив Bestbuy.com і Target.com з 19 по 24 грудня 2020 року, досягнувши 253 позиції. У березні у нього був черговий пік, і він отримав найкращу позицію в 2021 році в нашому рейтингу після Кіберпонеділка — 1 грудня 2021 року він досяг №301.

 

Коли ми подивимося на Shein.com, ми бачимо, що він досяг піку минулого Різдва і зростає з листопада 2021 року.
Коли ми подивимося на Shein.com, ми бачимо, що він досяг піку минулого Різдва і зростає з листопада 2021 року.

 

2021: Космічна Одіссея (для NASA, SpaceX, Blue Origin і Virgin Galactic)

Цей рік був також великим роком для космічних подорожей з кількома досягненнями. Космічний апарат з трьох програм дослідження Марса з Об’єднаних Арабських Еміратів, Китаю та США прибув на Марс у лютому — марсохід NASA Perseverance приземлився 18 лютого 2021 року, а після цього безпілотник Ingenuity увійшов в історію, ставши першим польотом моторного літака на ще одну планету в історії людства. Незабаром відбудеться ще одна велика космічна подія — запуск телескопа Джеймса Вебба.

Virgin Galactic (11 липня), Blue Origin (20 липня) і SpaceX (16 вересня — але з кількома іншими подіями до цього щодо супутників і повторного використання космічних капсул) також штурмували Інтернет досягненнями космічного туризму різного масштабу. Лише SpaceX запропонував орбітальний політ.

Що стосується доменів, NASA.gov значно випереджав інших, але SpaceX.com Ілона Маска безумовно був другим у нашому глобальному рейтингу, за ним слідував Blueorigin.com. Virgingalactic.com з’являється лише один раз у нашому рейтингу 100 тисяч 17 та 18 липня (через кілька днів після космічного польоту Річарда Бренсона).

 

Починаючи з минулого року NASA займає високе місце в нашому глобальному рейтингу, у 1000 найкращих доменів нашого списку, але після того, як марсохід Perseverance приземлився на Марс 18 лютого, NASA.gov увійшов до нашого рейтингу 700 найкращих — найвищим днем ​​цього місяця було 25 лютого, коли він досяг №657. Влітку він опустився в нашому рейтингу, але піднявся наприкінці вересня і 13 жовтня 2021 року досяг найвищої позиції року (№637). Саме в цей день відбулася прес-конференція про місію NASA «Люсі» — першу місію агентства до троянських астероїдів Юпітера (запуск відбувся 16 жовтня).

SpaceX.com чудово розпочав лютий, він увійшов у топ-8000, місяць із запуском 60 нових інтернет-супутників Starlink на орбіту на тлі пропущеної посадки ракети та нових інвестицій у розмірі 850 мільйонів доларів. І ось після 16 вересня 2021 року, з першим орбітальним запуском повністю приватного екіпажу, Inspiration4, він знову полетів у нашому рейтингу.

Для Blue Origin після вдалого початку року — 10 січня (за кілька днів до першого випробувального польоту New Shepard 4) він досяг 32 000 — він виріс у період з 20 по 27 липня після першого польоту з екіпажем Джеффа Безоса на борту. Він також піднявся в нашому рейтингу через кілька днів після 13 жовтня 2021 року (той день, коли Вільям Шатнер прилетів на борт суборбітальної капсули Blue Origin).

 

Обмін повідомленнями чи чат: WhatsApp, що ще?

Існує не так багато платформ для обміну повідомленнями або чатів, як популярних сайтів соціальних мереж, потокового відео чи платформ електронної комерції. Таким чином, цей рейтинг низький і навіть стрункіший, тому що Messenger (використовує Facebook.com) або iMessage (використовує Apple.com) не включені. Snapchat — це і платформа соціальних мереж, і додаток для обміну повідомленнями — те саме, що й Instagram, — і ми додали їх у рейтинг соціальних мереж.

Якби вони були тут, вони були б вище, ніж Telegram, але позаду WhatsApp — Instagram фактично розпочав 2021 рік (він досяг #8) перед WhatsApp до лютого і опустився до #13, а Snapchat – з #29 до #16.

1. WhatsApp.com
.2 Telegram.org
3. WeChat.com
4. Signal.org

 

1. WhatsApp.com
2. Telegram.org
3. Signal.org
4. WeChat.com

З нашої точки зору, WhatsApp є безперечним лідером серед додатків для обміну повідомленнями, починаючи з 13-го місця в нашому глобальному рейтингу до 8-го. Його найкращими частинами року були кінець березня, кінець квітня, кінець жовтня, а потім кінець листопада і кінець листопада 2021 року займали 8-е місце в нашому рейтингу.

Єдине, що ближче, це Telegram.org, починаючи з #170 до #88 (пік у жовтні 2021 року) протягом року.

 

Як Signal різко зріс у січні (і WeChat у лютому)

Всі інші знаходяться далеко в нашому рейтингу, але 2021 рік приніс три тенденції, які ми повинні виділити:

У Signal.org був неймовірний місяць січень — 3 січня він був на 1815 місці в нашому рейтингу, а до 20 січня піднявся до №766, піднявшись на понад 1000 позицій лише за 17 днів. Чому? Нова політика конфіденційності WhatsApp була в заголовках у другий тиждень січня.

 

WeChat.com також зробив дивовижний стрибок у нашому рейтингу, але ще більше в лютому, а до квітня він перевершив Signal.org — він піднявся з № 3142 на початку лютого до № 979 до 25 квітня, а до жовтня обидва програми для обміну повідомленнями були майже зрівнявся на ~#370 і мав значно вище місце в нашому рейтингу, ніж наприкінці 2020 року. Telegram.org, з іншого боку, почав рік з високої ноти, №107, і піднявся до №102 після першого тижня січня, але після цього втратив позиції в нашому рейтингу. У серпні почав зростати ще більше, щоб досягти 88 місця, про яке ми вже згадували — на той час WhatsApp був на 10 місці в нашому рейтингу.

 

Метавсесвіт: Roblox

Ще в листопаді ми почули в залах Web Summit – 42 000 очних технічних глобальних подій у Лісабоні — що в певному сенсі метавсесвіт вже тут (Глобальний керівник музичного відділу Roblox мав деякі думки щодо віртуальних концертів). Але ми ще далекі від обіцянки майже жити у віртуальному світі, який показали нам такі книги, як «Сніжна катастрофа» Ніла Стівенсона або «Готовий перший гравець» Ернеста Клайна.

Oculus постачає багато гарнітур, і там є захоплюючі враження, які схожі на Metaverse (на крок далі, ніж зараз зазвичай для більшості витрачати цілий день на роботу, навчання, спілкування через екран), і ми зосередилися на Fortnite, Roblox, Second Life (найстаріший, з 2003 року), Minecraft і Oculus. Але Oculus.com не має достатньо прямого трафіку (грання в ігри за допомогою гарнітури Oculus може спрямовувати трафік в інше місце), щоб потрапити в наш рейтинг 100 тисяч доменів, і те ж саме відбувається з Minecraft.

 

1. Roblox.com
2. Epicgames.com (Fortnite)
3. Secondlife.com

Oculus.com і Minecraft.net не входять до нашого рейтингу 100 000

1. Epicgames.com (Fortnite)
2. Roblox.com
3. Secondlife.com

Oculus.com і Minecraft.net не входять до нашого рейтингу 100 000

(Короткий) список за 2020 та 2021 роки показує нам, що Roblox.com вперше обійшов Epicgames.com (дім популярного Fortnite) у липні, досягши тоді 27-го місця в нашому списку. Але саме після кінця вересня він стабільно випереджав конкурентну ігрову платформу, завершивши рік на хорошій ноті, досягнувши №20 у нашому рейтингу.

Epicgames.com (Fortnite) розпочав рік набагато краще, досягнувши 14-го місця 5 січня 2021 року, але він почав втрачати значення в лютому і поглибився після травня, але переважно в липні та серпні. Він так і не відновився і завершив рік між №26 і №47, залежно від дня.

 

Інтернет не є тихим місцем, як і люди на Землі (особливо під час пандемії ) не тихі чи пасивні, а активні та реактивні. Хоча на вершині нашого рейтингу доменів, здається, не спостерігається різких злетів і падінь протягом року (TikTok і YouTube були винятком), ми побачили, як така подія, як переворот у М’янмі та наступне вірусне відео, могли принести YouTube перше місце в нашому рейтингу. Ми також бачили, як вплинула електронна комерція протягом року, як веб-сайти, пов’язані з космосом, мали великий (онлайн) рік із важливими подіями, і як Netflix піднявся під час Різдва.

Джерело і автор дослідження: Cloudflare Radar

 

@proidei.com

Коли читаєш вакансію на посаду діджитал-маркетолога 😜

♬ apple pay w brittany laugh – requiem for a meme

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: