Уряд Китаю намагається послабити роль Google в країні та за її межами. Адже Gmail – це не лише електронна пошта Google, це доступ та пульт керування усіх продуктів сім’ї Google. Якщо вони стануть назавжди недоступними для користувачів у Китаї, це вплине й на інших користувачів з інших країн, які будуть змушені перейти на інші сервіси для продовження ведення спільних документів тощо.

Відмова Gmail може ускладнити спілкування електронною поштою для компаній, що працюють в Китаї, та використовують Gmail від Google для своєї корпоративної електронної системи.

 

Передумови

У власному звіті про прозорість Google, який відображає трафік до служб Google у режимі реального часу, у п’ятницю було зафіксовано різке скорочення трафіку до Gmail із Китаю.

Майже всі сервіси Google почали сильно збиватися в Китаї з червня цього року, але до минулого тижня користувачі Gmail все ще могли мали доступ до електронних листів, завантажених за допомогою протоколів, таких як IMAP, SMTP та POP3. Користувачі також мали можливість спілкуватися за допомогою Gmail у таких додатках, як Apple iPhone і Mail Outlook.


Довідка

У країні є найдосконаліший у світі механізм цензури Інтернету, відомий як Great Firewall of China. Критики кажуть, що Китай за останній рік посилив зрив іноземних онлайн-сервісів, таких як Google, щоб створити Інтернет, відірваний від решти світу.

Китай підтримує жорсткий контроль над Інтернетом, не допускаючи будь-яких ознак інакодумства чи викликів керівництву комуністичної партії.

 

 Читати більше: