Останнім часом українці все більше стикаються з шахраями, клієнти Нової пошти не виключення.

На жаль, в більшості випадків жертвами зловмисників стають через власну необачність або необізнаність. Щоб допомогти своїм клієнтам убезпечити себе від дій злочинців, Нова пошта вирішила долучитися до інформаційної кампанії щодо підвищення обізнаності громадян стосовно правил безпеки та приєдналася до ініціативи Національного банку «Шахрай, гудбай!».

«Для нас безпека наших клієнтів ― найголовніше. Зокрема й інформаційна. Ми завжди просимо не передавати стороннім особам пароль від мобільного додатку і секретних кодів, користуватися послугами післяплати та надійної покупки при купівлі в інтернет. Але, на жаль, останнім часом зловмисники лише активізувалися. Саме тому ми вирішили сказати це гучно і провести інформаційну кампанію, за допомогою якої привернути увагу до цієї проблеми, щоб вберегти наших клієнтів», ― коментує Олександр Бульба, СЕО Нової пошти.

Реалізацію однієї з перших ідей для привернення уваги громадськості до правил безпеки ― фановий відеоролик з порадами від “Оксани Петрівни” ― вже можна побачити у соціальних мережах та на ютуб-каналі Нової пошти. У ролику знялась відома акторка, Ніна Набока, зігравши роль сучасної та прогресивної бабусі, яка ділиться порадами про безпеку зі своєю подругою.

Загалом, інформаційна кампанія Нової пошти включатиме публікації в ЗМІ та соціальних мережах, навчальні відеоролики, комікси, плакати у відділеннях тощо.

Нова пошта закликає клієнтів бути пильними і не забувати основні правила, дотримання яких допоможе отримувати послуги безпечно і не стати жертвами шахраїв.

1. Тримайте в секреті паролі та коди Нової пошти

 Представники Нової пошти за жодних обставин не запитують коди до особистого кабінету, паролі\коди для оформлення переадресації відправлення, трьохзначний номер на звороті картки, PIN-код до картки, пароль для входу в інтернет-банкінг тощо. Окрім того, для оформлення переадресації не потрібен пароль – ні телефоном, ні у пошті, ні якимсь інакшим чином. Якщо хтось про це вас запитує ― це 100% шахрай.

2. Використовуйте складні паролі та особливі для кожного сервісу

Використовуйте різні паролі для кожного важливого облікового запису, наприклад, для особистого кабінету, електронної пошти й інтернет-банкінгу. Використовувати ті самі паролі небезпечно ― якщо хтось дізнається пароль для одного облікового запису, то зможе отримати доступ до вашої електронної пошти, адреси та навіть грошей.

3. Купуйте та оплачуйте онлайн лише на перевірених сайтах

Уважно перевіряйте сайт чи мобільний додаток, на яких вводите особисті дані, такі як пароль до особистого кабінету Нової пошти чи дані картки для онлайн-оплат. У Нової пошти єдиний офіційний сайт (https://novaposhta.ua) та мобільний додаток (https://novaposhta.ua/mobile_app). Шахраї можуть підробляти сайти й мобільні додатки, видавати їх за офіційні, надсилати від продавців посилання на фішингові ресурси. Сайти, які приймають онлайн платежі мають бути захищеними, для цього в стрічці адреси вони мають містити https:// та значок «Замочок».  

4. Тримайте в секреті PIN-коди карток, коди банків та паролі від інтернет-банкінгу

Банки надсилають клієнтам коди для входу в інтернет-банкінги або для підтвердження онлайн платежу або покупки.  Вони можуть приходити в смс або повідомленнях в месенджерах.

Ніколи та нікому не називайте ці коди. Вони необхідні виключно для введення вами у відповідне поле під час входу в інтернет-банкінг або для підтвердження оплати в онлайн.

5. Захищайте свій фінансовий номер телефону

Ваші рахунки в банку прив’язані до номеру вашого мобільного телефону (фінансового номеру). Отримавши доступ до SIM-карти, шахраї можуть отримати доступ і до рахунків.

Змініть свій ПІН-код на SIM-картці із звичних 0000 та 1111 на складний 8-значний номер. 

Ніколи не публікуйте та не розповсюджуйте повідомлення та прохання про допомогу, в яких вказано номер карти та телефон. Цими даними можуть скористатися карткові шахраї. 

6. Звертайтеся до правоохоронних органів у разі підозри на шахрайські дії

Якщо ви зрозуміли, що стали жертвою шахраїв негайно звертайтеся до Кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua  або зателефонувавши за номером ― 0 800 505 170.


Група “Нова пошта” надає клієнтам – як бізнесу, так і приватним особам – повний спектр логістичних та пов’язаних з ними послуг. До Групи входять українські та зарубіжні компанії, зокрема Нова пошта, НП Логістик, Пост Фінанс і Nova Poshta Global.

Нова пошта – лідер логістичного ринку, який забезпечує легку доставку кожному клієнту – до відділення, почтомату, за адресою – і дозволяє тисячам підприємців створювати і розвивати бізнес не тільки в Україні, а й за кордоном. Мережа компанії налічує більше 6800 відділень по всій Україні, а кількість відправлень лише за 2019 рік перевищила 212 млн. НП Логістик – компанія, що надає послуги фулфілмента: зберігання товару на складах, комплектацію і відправлення замовлень одержувачу. Пост Фінанс – небанківська фінансова установа, завдяки якій клієнти компанії можуть здійснювати грошові перекази та операції з електронними грошима. Nova Poshta Global розвиває міжнародну партнерську мережу, щоб надавати клієнтам послуги з експрес-доставки не лише в Україні, а й за кордоном.

Група Нова пошта працює з дотриманням всіх норм українського законодавства. За 2019 рік Група перерахувала до бюджету країни більше 4 млрд грн податків і зборів.

 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: