Google Analytics — дитина з великої Google-родини, якою точно можуть пишатися батьки.

Народжений у недалекому 2005-му, зараз сервіс є найбільш широко використовуваним для веб-аналізу в інтернеті. І, звичайно ж, це кумир мільйонів маркетологів.

Інструменти, доступні в Google Analytics, дозволяють створювати детальну статистику веб-аудиторії та на основі даних оптимізовувати видимість сайту. 

admixer

 

Детальніше про можливості, головні переваги Google Analytics та кейси спеціалістів розповідає читачам PRO Ідеї. Головні новини маркетингу Антон Логонович, GMP Products Coordinator в Admixer Advertising.

 

Google Analytics — це основа основ для цифрової аналітики? Чому?

Так, адже без системи, яка буде давати дані про, те що у вас відбувається на сайті (застосунку), ви будете, без перебільшення, сліпі.

За допомогою Google Analytics можна отримати дуже детальну статистику про те, звідки прийшов користувач і що саме він робив на сайті. Це все буде сегментовано в багатьох розрізах, що, в свою чергу, відкриє вам очі на те, куди та як розподіляти бюджети або інші ресурси. 

Система дозволяє дивитися статистику в багатьох площинах. Наприклад, можна:

•  проаналізувати аудиторію сайту в цілому, побачити, коли та через що користувачі не роблять певної дії (конверсії), та оптимізувати сайт;
подивитися на трафік в розрізі каналів, щоб зрозуміти, які канали підсилити, які, можливо, взагалі зупинити;
• 
усередині кожного каналу оптимізувати трафік за девайсами, гео, мовою тощо.

Цей список можна продовжувати й продовжувати, формуючи все більше сегментів для аналізу. 

 

У чому переваги Google Analytics над іншими сервісами?

Найперше, у прямій інтеграції з системами: Google Search Console, Google Ads. По-друге, у постійній підтримці та оновленні продукту. Чого тільки вартує GA4 (ред. – Google Analytics для відслідковування на рівні «Вебсайти та додатки»).

Проте мені важко детальніше відповісти на це запитання, оскільки у своєму досвіді працював тільки з двома системами, крім GA. Це Piwik та Yandex Metrika. І обидві вони мали набагато менше функцій, аніж має той самий Google Analytics Universal, а ще менше в порівнянні з Google Analytics 4. IMHO… (ред. – IMHO, In My Humble Opinion, з англ. – на мою скромну думку).

 

Які можливості дає Google Analytics?

1. Аналіз трафіку сайту в дуже великій кількості комбінацій.

2. А/В тестування та покращення ефективності сайту з інтеграцією між Google Tag Manager та Optimaze.

3. Можливість за допомогою measurement protocol передавати багато додаткових даних для аналізу. Наприклад, чи завершилася конверсія в офлайні, яка почалася в онлайні. 

Але у випадку GA, однозначно краще піти від зворотного та подумати, які дані чи який аналіз вам потрібні? Якщо не зводити все до абсурду в цьому запитанні, то з імовірністю в 90% такі дані вам зможе надати Google Analytics. 

 

Як правильно використовувати отримані аналітичні дані? 

Тут важко відповісти конкретно, оскільки для кожного бізнесу має бути свій підхід. Тому пропишу загальні речі, які потрібно чекнути: 

•  оцінювати релевантність даних, тобто чи можна судити з такою кількістю даних (не буду оригінальним, але чим більше даних, тим краще); 

•  ставити запитання, як можна ці дані збагатити додатково;

•  оцінювати, чи всі дані ви збираєте. Наприклад, у Франції вебсайти вже втрачають 40-60% даних у GA через відмову користувачів встановлювати cookies. 

 

Ваші поради фахівцям, що працюють з Google Analytics?

1. Встановлюйте GA4 та починайте розбиратися в ньому.

2. Збирайте та опрацьовуйте дані за допомогою API: там більше можливостей.

3. Слідкуйте, чи всі дані зібрані, чи всі функцій та інтеграції налаштовані.

4. Спробуйте Optimaze це дасть вам можливість покращити UI та UX вебсайту.

Розмовляла Юлія Андряник. 

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: