Google заявив, що заплатить французьким видавцям за зміст новин, які містяться у великій угоді про цифрові авторські права.

Угода укладається після декількох місяців переговорів між Google France та медіагрупами, які представлені у лобі французького Альянсу преси з питань інформації.

Google  буде узгоджувати індивідуальні ліцензії з членами альянсу, які охоплюють суміжні права та відкритий доступ до нової мобільної послуги від компанії під назвою News Showcase. 

Газети отримуватимуть винагороду за внесок у політичну та загальну інформацію, щоденний обсяг публікацій та щомісячну аудиторію в Інтернеті, повідомляє Google.

Себастьян Міссоффе, генеральний директор Google France, заявив, що угода ”підтверджує зобов’язання Google компенсувати видавцям належне законодавство Франції та відкриває нові можливості для партнерів-видавців”. ″Ми раді сприяти розвитку видавців новин у цифрову епоху, надалі підтримувати журналістику”, – додав він.

Франція була першою країною, яка прийняла суперечливі нові закони ЄС про авторське право, які передбачали відповідальність за порушення авторських прав на цифрових платформах. Державний регулятор конкуренції, Autorite de la Concurrence, постановив минулої весни, що Google повинен платити видавничим компаніям та інформаційним агентствам за повторне використання їхнього контенту.

Компанія погодилася на безліч первинних угод у Німеччині, Австралії та Бразилії, і тепер, схоже, поширює це на Францію.

Джерело:CNBC

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: