Лідери маркетингу та реклами Google діляться своїми прогнозами, щоб допомогти рекламодавцям скласти правильну маркетингову стратегію  на початку нового десятиліття.
Snackable відеоконтент

Марта Івестер, директор з рекламного маркетингу, Google Північна Європа:

Найновіша мрія мого підлітка  стати відомим в TikTok. Масовий ріст додатків для обміну відео виявляє нові способи взаємодії споживачів із контентом  та тип контенту, який працює. Сирий. Розумний. Творчий. Легкозасвоюваний (оригінальний вираз – snackable). Але які ми маємо наслідки для маркетологів, коли тривалість уваги користувачів стає все коротшою?

Шлях майбутнього  переробити сюжет розповіді в оголошеннях  використовувати коротші формати, а також долучати машинне навчання для реалізації спеціальних форматів охоплення аудиторії. Деякі бренди, зокрема Lego та Nike, вже успішно використовували це в YouTube, і у 2020 році ми побачимо хвилю оголошень, які імплементували цю нову парадигму.

Голосові помічники

Мануель Роман, директор з клієнтського маркетингу, Google Іспанія:

Голосові помічники стануть набагато активнішим інструментом взаємодії з клієнтами у наступному році. Наприкінці 2021 року буде понад 1,6 мільярда людей, які регулярно використовуватимуть голосові помічники, і їх інтереси вже не будуть зосереджуватися лише на тому, щоб запитати час або надсилати електронний лист.

Як споживачі ми постійно намагаємося економити час та шлях коверсії, тому голосові помічники вдома відіграватимуть незабаром дуже важливу роль. Відповідаючи на емоції та потреби покупців під час взаємодії, бренди зможуть створити більше миттєвих і легких залучень.


Діджитал-трансформація маркетингу

Юлія Соловйова, Директор відділу з бізнес-процесів, EMEA-регіони, Google Росія:  

Технологія змінила наше життя до невпізнаваності. Чого ми раніше очікували від послуг найвищого рівня, зараз ми очікуємо це від будь-якого товару чи послуги. Трансформація діджитал-маркетингу є ключем для успіху сьогодні, і ми очікуємо, що це стане ще сильнішою тенденцією у 2020 році.Інклюзивний маркетинг

Вінценцо
 Рілі, Національний директор з маркетингу, Google Італія:

Сьогоднішні споживачі хочуть отримувати більше, ніж інформацію про товар від брендів. Те, що вони дійсно вимагають,  це погляд бренду на важливі теми  і як вони позитивно впливають на їх вирішення. У 2020 р. актуалізуються позиції брендів щодо таких питань, як різноманітність та інклюзія, зміна клімату та свідоме споживання.


Мобільний досвід клієнтів

Сенсер Кутлуг, Директор з клієнтських рішень, Google Туреччина:

У 2020 році споживачі також очікують отрмувати безперешкодний доступ до комунікації у всіх існуючих каналах, включаючи мобільні пристрої. Однак на даний момент коефіцієнти конверсії на мобільних пристроях досі відстають у порівнянні з комп’ютерами. Маркетологи, які хочуть залишатися в курсі мобільних трендів, мають:
Інвестувати в нові технології, такі як AMP & PWA.
◊ Урізноманітнювати способи пошуку та залучення споживачів.
◊ Дотримуватися передових методів вимірювання для кращого аналізу клієнтської подорожі.
◊ Використовувати автоматизовані ставки для максимальних результатів.
Прозорість бренду

Маріон Вернард, директор з рекламного маркетингу, Google Франція:

Більшість (60%) покоління Z – народжені між 1995-2005 роками  кажуть, що хочуть змінити світ. І це нове покоління має всі інструменти, щоб дізнатися про бренди, з якими вони контактують. У Франції кожен шостий споживач  використовує програму сканування штрих-коду Yuka, що оцінює корисність продуктів для здоров’я, Good On You класифікує бренди за своєю етикою.

Споживачам байдуже, що 77% брендів зникли. Вижити та виділитися брендам у  2020 році допоможе висловлення позиції щодо важливих тем суспільства з акцентуванням на сфери, в які вони планують інвестувати, щоб стати ще кращими.
Масштабування персоналізації

Магда Котларчжук, Директор з продажів, Google Польща:

Ми наближаємося до нової ери, коли традиційний маркетинг трансформується завдяки машинному навчанню. Маркетологи починають краще усвідомлювати, як застосовувати персоналізацію та масштабувати її. Машинне навчання все більше допомагає зрозуміти клієнтські карти подорожей та збільшувати залучення та додану вартість в ключових для клієнтів моментах.


Відповідально використовуючи цю інформацію, стає доступним зробити маркетинг більш персоналізованим, людським та міжнародним. Здатність машинного навчання розуміти та адаптуватись дозволяє залучати споживачів більш індивідуально та релевантно.

Візуалізація пошуку

Джемма Хаулі, керівник з пошуку, Google Великобританія:

Цього року виповнилося 20 років з часу створення Google Images (завдяки Versace, JLo та сукні, яка “зламала Інтернет”). Споживачі все частіше покладаються на зображення, шукаючи відповіді, вирішуючи, які послуги чи продукти купувати, або просто шукаючи натхнення. Настільки, що з 2016 по 2018 рік “пошук зображень” виріс на мобільних пристроях більше ніж на 60%.

При правильному поєднанні тексту та зображень можна досягти приголомшливих результатів. У 2020 році ми продовжимо експериментувати з візуалізацією Пошуку, щоб допомогти маркетологам та рекламодавцям адаптуватися та розроблювати свої кампанії в цю візуальну епоху.
Маркетинг, керований даними

Янніка Бок, директор з клієнтських рішень, Google Центральна Європа:

Маркетологи все більше і більше звертатимуться до машинного навчання та автоматизації для отримання бізнес-результатів. Оскільки в минулому можна було досягти хороших результатів за допомогою маркетингу, заснованого на правилах, він сьогодні працює все менше і менше. Споживачі очікують повідомлень, що задовольняють їх особисті потреби.


Рекламодавці, які використовують машинне навчання для активації власних даних, можуть більш точно контролювати стратегії призначення ставок за допомогою прогнозованих моделей. Це дає змогу зосередитись на найцінніших конверсіях для кращої віддачі від рекламних витрат та отримання більших доходів.

Креативноорієнтовані кампанії  

Тарек Абдалла, директор з маркетингу, Google Близький Схід та Північна Африка: 

Ви бачили одне з перших у світі оголошень, розроблених для телебачення? Це була перероблена радіореклама. Історія повторюється, коли ми бачимо довгі телереклами, відредаговані для онлайн-відео. Насправді кампанії, які проводяться творчо, мають значно більше шансів досягти успіху. У 2020 році буде посилено увагу до креативних стратегій, заснованих на розумінні споживачів.


Читати більше про цю тему: