Безкоштовний функціонал Google для реєстрації точки у пошуці (Google Search) та картах Google (Google Maps) – Google My Business (GMB)це найпростіший та найважливіший крок в просуванні компанії з будь-якої сфери.

Завести картку бізнесу досить просто, але для того, щоб витиснути максимум з цього маркетингового інструменту, треба знати його можливості та професійні таємнички діджитал-маркетологів.

 

Чому цей вид просування є важливим для вашого бізнесу?

Ми звернулися за коментарями до Юрія Хлопко, менеджера маркетингової компанії Lionest 360, яка багато років займається комплексним просуванням в Google My Business. Серед клієнтів компанії великі бізнеси та мережі установ, котрі потребують систематизованого керування усіма картками (адресами), а також бізнеси, які замовляють ведення карток своїх компаній «під ключ» для покращення видачі інформації в Google.

 

1. Пошуком та картами Google користуються практично всі українці, присутні онлайн

Cторінку компанії Google My Business проглядають частіше, аніж її сайт чи Facebook-сторінку компанії. Google видає інформацію за запитом у вигляді картки бізнесу в пошуку та точкою локації в пошуку карти з переходом на картку бізнесу. 

 

Дослідження Kantar Україна

 

Пошук Google та Youtube займають перші два місця за рівнем охоплення, картами Google користуються 78% українців. Тому сторінки Google My Business найчастіше отримують безкоштовного трафіку більше, аніж офіційний сайт компанії чи будь-який профіль в соціальній мережі.
Так виглядає картка компанії в пошуці Google Search на комп’ютері.

 

Картка компанії Fedoriv в картах Google Maps на комп’ютері. Джерело: скріншот результатів пошуку в google.com
Джерело: скріншот результатів пошуку в google.com

2. Ви керуєте інформацією про компанію

Google My Business дозволяє завести картку бізнесу з усіма деталями про назву, адресу, контактний телефон, сайт, графік роботи. Ви зможете керувати цією інформацією та вносити необхідні уточнення.

Реєстрація: перехід


Джерело: Google

3. Можна впливати на рейтинг видачі інформації про компанію

Чим більше використовується картка компанії Google My Business, тим вище її рейтинг в локальному пошуці та картах за ревалентними запитами. Тобто, якщо ви будете публікувати інформацію та на неї будуть реагувати, будуть задавати вам питання, залишати відгуки, картка вашої компанії буде видаватися першою за запитом в пошуці Google та в картах Google. 


Джерело: скріншот результатів пошуку в google.com

 

4. Безкоштовне поширення інформації про компанію

Окрім картки бізнесу з основними деталями, кабінет Google My Business дозволяє безкоштовно публікувати додаткову інформацію: новини, заходи, каталоги товарів, пропозиції. Вся ця інформація буде доступна користувачам в пошуку та картах.
Джерело: скріншот результатів пошуку в google.com

 

5. Відгуки

Клієнту вашого бізнесу зможуть залишати відгуки про вашу компанію чи сервіс. Рейтинг відгуків в Google – це дуже відповідальна та значуща можливість Google My Busines. 

Цільова аудиторія цікавиться, що про вашу компанію пишуть в мережі, і найперше, що вони бачать – це відгуки в пошуку та картах Google.
Джерело: скріншот результатів пошуку в google.com

Функціонал кабінету Google My Business дозволяє надавати відповідь від імені бізнесу модератору акаунту. Таким чином ви зможете реагувати на звернення та дякувати клієнтам за зворотний зв’язок. 

Приклад правильної роботи з негативними відгуками

Також в картці бізнесу є опція Запитання-відповіді та чат, публічна комунікація дозволить користувачам Google дізнатися більше про ваш бізнес та підсилити своє бажання зв’язатися з вами.

 


Гостроактуальне – Хто перший сів, того і стільчик

Якщо ви не керуєте інформацією про свою компанію чи організацію, то це може робити за вас хтось інший. У такому випадку, зацікавлена особа може зареєструвати, захопити адресу та назву вашої точки. І якщо ви не маєте доступу до сторінки, ви не можете відповідати на відгуки та запитання в картці точки – тобто, шахраї можуть залишати неправдиві відгуки та оцінки, і ви не зможете протидіяти цій недоброчесній діяльності.

Ось декілька прикладів для вас.Реальні кейси

1. Верховна Зрада: у Google Maps перейменували український парламент
Перехід на статтю
2. Украинское пра­ви­тель­ство в Google Картах пе­ре­и­ме­но­ва­ли в «Кабинет Монстров»
Перехід на статтю
3. Миниcтeрcтвo Пoхoрoн Здoрoвья: нa Google Maps «пeрeимeнoвaли» МОЗ
Перехід на статтю
4. Гугл превратил запорожский Макдональдс в наркопритон
Перехід на статтю
5. «Столица Лукашенко». В центре Минска «переименовали» торговый центр
Перехід на статтю
6. Google переименовал детские сады Москвы в крематории
Перехід на статтю
7. Как все места в Житомире стали “туалетами” и еще про Рикардо (LocalGuidesUkraine)
Перехід на статтю

 

РАЦС в Рівному перейменували в Lovushka

 
Масова спам-атака на освітній заклад

 Сторінку столичної школи захопили учні  

Школа №193, м. Києва, вул. Світлицького, 22
Шахрайство з відгуками

Існують цілі ботоферми для продукування фейкових відгуків в Google My Business. На різних тематичних форумах та в месенджерах пропонуються різні послуги для замовлення відгуків.


 


Картка вашої компанії в Google – це діджитал-інструмент, який не дає вам право вибору – зволікати чи діяти. Якщо ви помітна рибка на ринку, а ми на це сподіваємося, – або інформацією керуєте ви або її використовують проти вас.

 

Читайте більше: