Жарт про те, ким ви мрієте стати після короновірусу, стане гіркою реальністю для великої кількості українців.

Якщо обставини у вашому житті склалися так, що ви повинні шукати нову роботу в такий бурхливий та незрозумілий час, пам’ятайте про свої права громадянина України та не втрачайте шанс отримати фінансову підтримку і допомогу в пошуці роботи від держави.

Елегантна гра спілкування з рекрутерами з приводу вакансій та співбесід зараз, на жаль, може тривати нікому-незрозуміло-скільки.

Як тільки забрали свою трудову книгу, одразу прямуйте до центру зайнятості. Тим більше, це можна і треба робити зараз дистанційно, весь процес отримання статусу безробітного та призначення фінансової допомоги відбувається онлайн.  

Процедура отримання статусу безробітного в Києві

1. Шукаєте електронну адресу районного відділення центру зайнятості (тут).

2. Готуєте пакет особистих документів.  Документи можна сфотографувати чи відсканувати.  

Перелік документів: 

 1. Паспорт громадянина України – усі заповнені сторінки. 
 2. Код платника податків.
 3.  Документ про освіту. 
 4. Трудова книга – усі заповнені сторінки. 
 5. Форма ОК-5 з Пенсійного фонду (можна отримати онлайн на сайті Пенсійного фонду). 
 6.  Реквізити номеру рахунку для соціальних виплат (вимагають з мокрою печаткою, але дозволяється передати спочатку просто реквізити, довідку з мокрою печаткою треба буде надати на консультації після завершення карантину). 
 7. Свідоцтво дитини віком до 6 років. Якщо маєте дітей віком до 6 років, потрібно надати копію їх свідоцтва. 
 8. Військовий квиток для чоловіків. 

3. Заповнюєте дві заяви: перша – на отримання статусу безробітного, друга – на отримання допомоги по безробіттю. Їх можна одразу роздрукувати, заповнити, підписати та сфотографувати або заповнити у ворді та надіслати у форматі документу чи пдф-документу. 

Скачати бланки:

Заява на призначення допомоги по безробіттю_2020_1
Заява на призначення допомоги по безробіттю_2020_2 
Заява на отримання статусу безробітного_2020

4. Надсилаєте лист на електронну адресу районного відділення центру зайнятості.

 • У темі листа обов’язково вкажіть свої прізвище, ім’я та по батькові.
 • Перевірте наявність усіх документів.
 • Не користуйтеся архіваторами, усі документи мають бути прикріплені до листа.
 • Вкажіть у підписі до листа ваші контактні дані для швидкого зворотного зв’язку.

5. Коли ваш лист відкриють, вам зателефонують, перевірять та зарахують документи, повідомлять про призначення статусу безробітного. Також вам повідомлять час прийому, коли вас запрошують до центру зайнятості після завершення карантину.

За процедурою після закінчення карантину усім заявникам потрібно особисто відвідати віділення центру зайнятості, щоб передати копії документів, засвідчити їх підписами та пройти першу співбесіду щодо пошуку роботи та встановлення графіку подальших зустрічей.

Важливо

 • На період дії карантину зареєстрованим безробітним необхідно підтримувати зв’язок зі своїм кар’єрними радником, який надаватиме необхідну та актуальну інформацію або інструкції щодо подальших дій. 
 • Особа, яка подає заяви у будь-який дистанційний спосіб, несе відповідальність за повноту та достовірність поданих до центру зайнятості даних та відомостей, на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення матеріального забезпечення, надання соціальних послуг.

 • Після завершення карантину безробітний зобов’язаний протягом 10 робочих днів подати центру зайнятості оригінали документів. Такий період може бути продовжений. У такому разі документи подаються до центру зайнятості на наступний день, що настає після закінчення дії обставин, що склалися у зв’язку з поважною причиною.

 • Зареєстрований безробітний зобов’язується проінформувати центр зайнятості протягом трьох робочих днів про обставини припинення реєстрації. 
  Це означає, що особа, зареєстрована, як безробітний, має повідомити центр зайнятості про працевлаштування або початок діяльності як суб’єкт підприємницької діяльності, член особистого селянського господарства, фермер чи член фермерського господарства чи початок нарахування державних пільгових виплат (детальніше тут) для припинення статусу безробітного та відміни нарахування допомоги по безробіттю протягом 3 робочих днів.
  * У випадку порушення цього сроку ви гарантовано отримаєте багато мороки, тому одразу після виходу на роботу та створення наказу про призначення на посаду, фотографуйте документ та надішліть його своєму кар’єрному консультанту в центр зайнятості. 

Робота – не вовк, у ліс не втече, а от кошти мають здатність зникати. Тому знайте свої права, виконуйте обов’язки та stay safe at home 😉

 

Послуги PRO Ідеї

Читайте більше: