Про особливості навчання, саморозвитку, формати роботи та кар’єрні перспективи в професії інформаційному бізнес-порталу PRO Ідеї. Головні новини маркетингу розповіла Наталія Щедрик, графічна дизайнерка бренду взуття та аксесуарів «Prego»

«Світ, скоріше, врятує графічний дизайн, а не рок-н-рол», — сказав  Девід Карсон, відомий американський дизайнер, хрещений батько гранжу, справжній бунтар у світі мистецтва. Що ж це за супергерої, у руках яких — спасіння людства? 

Що повинен уміти графічний дизайнер? Без чого в професії не обійтися?

Графічний дизайн дуже багатогранний. Тут можна виділити візуальну ідентифікацію бренду, рекламний г.д., дизайн упаковки, моушн дизайн і т.д. Тому для кожного типу є свій набір необхідних навичок.

Безперечно, графічному дизайнеру потрібно знати технічні програми, серед яких основними є продукти компанії Adobe, зокрема Illustrator та Photoshop.

Також графічний дизайнер має володіти знаннями щодо композиції, колористики та типографіки.

Серед особистих якостей я б виділила комунікабельність і постійне бажання вчитися, бо дизайн — це одна з найдинамічніших сфер, тому тут завжди потрібно тримати руку на пульсі.

Усе-таки дизайнером народжуються чи стають?

Однозначно, дизайнерами, як і художниками, стають. Зрештою, у будь-якій сфері можна стати спеціалістом. Нічого нам не падає з неба, а якщо й падає, то ще треба бути готовим цей дар прийняти… Багато хто ламається посеред шляху. Інша справа, коли ти свідомо бажаєш стати висококласним спеціалістом у певній сфері та докладаєш необхідних зусиль, то обов’язково цього досягнеш!

Де можна навчитися графічному дизайну?

Ми живемо в унікальний час, коли будь-яку інформацію можна знайти на просторах інтернету.

Особисто я більшість інформації щодо дизайну черпаю з YouTube. Також є безліч закордонних платформ на кшталт Creative Live

Звісно, погано, коли мало даних. Однак, якщо їх безліч, так само існує висока ймовірність загубитися в дрімучих лісах. Тому дуже добре знайти людину, яка розбирається в дизайні й може направляти тебе в правильне русло навчання. Якщо ж таких немає, хороший варіант — піти на курси. Для себе, наприклад, я відкрила онлайн-школу Projector. Так, там треба викладатися на повну й працювати, багато працювати, але результат виправдає всі зусилля.

Приклади макетів різних типів, створених за допомогою програми Adobe Photoshop 

 

Поділися своєю професійною історією? 

Колись я думала, що це випадково. Лише зараз, проаналізувавши всі свої дії, більше схиляюся до думки, що випадковості таки не випадкові. Власними діями ми притягуємо певні події в життя.

Сама я родом із прекрасного міста Львова. Закінчила з відзнакою ЛНУ імені І. Франка за спеціальністю економічна кібернетика, але з роботами якось не складалося. Працювала й кредитним інспектором, і оператором, і навіть в бухгалтерію мене занесло.

Кожен робочий день був якимось випробуванням: уже з його початком рахувала години й хвилини до закінчення. Але коли ця 8-годинна каторга завершувалася, я, сповнена енергії, то бігла на курси з фотошопу чи фотографії, то просто сиділа вдома й у фотошопі домальовувала на знімках друзів Ніагарські водоспади, гори Евересту або зовсім їх у космос відправляла.

Зрештою, якоїсь миті усвідомила, що так із себе знущатися більше не маю бажання. Це життя тільки раз трапляється — і я не хочу щоденно витрачати 8 год на думки, коли робочий день скінчиться.

Я звільнилася, купила квиток до Києва в одну сторону… Саме тут усе закрутилося-завертілося. Звісно, не зразу, але через деякий час запропонували роботу помічника дизайнера, хоча на той момент я взагалі нічого не знала, крім фотошопу. І ця робота мене поглинула. Без вихідних, я прокидалася й засинала з графічним дизайном, було прослухано купу лекцій, прочитано безліч статей, почала вивчати програми Illustrator, Premiere Pro, After Effects…

У підсумку хочу сказати, що я тільки на початку шляху.

Дизайн — сфера діяльності, яка ніколи не дасть скучати й спочивати на своїх встановлених лаврах.

Завжди знайдеться те, до чого варто прагнути, і те, як підкачувати свої скіли.

Офіс VS віддалена робота: які переваги й недоліки форматів?

Почну з основних, як на мене, плюсів і мінусів офісу та фрілансу, а потім скажу свою думку щодо цього питання.

Плюси роботи в офісі:

• ти працюєш в команді — відповідно, швидко розвиваєшся, маєш можливість почерпнути знання від більш досвідчених колег;
• стабільний дохід;
• більшість компаній зацікавлені в розвитку своїх працівників, тому ти можеш безкоштовно відвідувати різні конференції, лекції та тренінги для саморозвитку.

Мінуси роботи в офісі:

•  мусиш виконувати всі поставлені перед ТЗ, подобаються вони тобі чи ні;
•  чітко встановлений графік роботи — незалежно від того, є в тебе сьогодні натхнення творити чи ні, маєш відпрацювати свої робочі години;
добирання до офісу: інколи це займає ой як не мало часу.

Плюси фрілансу:

•  маєш можливість вибирати цікаві проєкти, адекватних замовників; 
• гнучкий графік, який комфортний саме тобі;
рівень доходу залежить від твоєї продуктивності;
ну й, звісно, маєш можливість працювати з будь-якої точки світу.

Мінуси фрілансу:

• немає клієнтів — немає доходу, а жити якось треба;
самостійно ти завжди розвиваєшся повільніше, ніж у колективі професіоналів своєї справи;
• на фрілансі ти маєш бути, крім дизайнера, ще й бухгалтером, повинен самостійно шукати клієнтів та виконувати багато чого, що не стосується дизайну;
щоденно виникатиме багато спокус, які відволікатимуть від роботи, тому ти маєш володіти хорошим таймменеджментом.

Тому я вважаю, що, перш ніж виходити у вільне плавання, було б непогано деякий час попрацювати в офісі, набратися певного досвіду, подивитися, як інші колеги по цеху працюють… Ця ніша дуже швидко розвивається, графічних дизайнерів стає все більше — відповідно, зростає конкуренція. Тому, щоб досягти успіху на фрілансі, треба бути достатньо спеціалістом досвідченим і, що не менш важливо, впевненим у своїх силах.

Із ким повинен комунікувати дизайнер (SММ-спеціалістом, копірайтером і т.д.)?

У кожній компанїї своя специфіка роботи, тому відповім узагальнено.

Для ефективного та якісного результату дизайнеру потрібно багато й регулярно спілкуватися з командою, з людьми найрізноманітніших професій, які формують для нього ТЗ.

Тому дизайнерам-інтровертам доводиться дуже складно: завжди потрібно виходити зі своєї зони комфорту.

Які є перспективи кар’єрного росту? Чи багато пропозицій на ринку?

Як я вже казала, графічний дизайн розвивається з космічною швидкістю. Він живе в усіх сферах, оточує кожного 24 год на добу, тому хороші спеціалісти завжди будуть користуватись високим попитом, незважаючи на будь-які несприятливі фактори, що часом виникають.

Розмовляла Юлія Андряник.

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: