Для багатьох людей діджитал-маркетинг – це робота мрії. 

Якщо ви хочете отримати нову роботу в якості діджитал-маркетолога, змінити кар’єру або вдосконалити свої навички з діджитал-маркетингу – ця стаття саме для вас. Наявність диплому вже дано не грає ролі в сфері маркетингу: працедавці та рекрутери звертають увагу лише на ваші навички (soft skills і hard skills) та попердній досвід роботи.

Припустимо, що ви маєте досвід в сфері маркетингу, володієте певним набором soft skills і бажаєте прокачати необхідні hard skills для розвитку своєї кар’єри в діджитал-маркетингу. 

Hard skills стосуються здатності працівника робити конкретне завдання. Вони включають спеціалізовані знання та технічні навички.

 
Ось 10 основних знань та умінь – hard skills – крутого діджитал-маркетолога в 2020 році: 

Копірайтинг

В основі цифрового маркетингу – контент. Написання текстів та їх редагування – це не просто створення статей для публікацій блогу та лендінгу. Йдеться про зв’язок із цільовою аудиторією за допомогою відповідних повідомлень та переконання здійснити бажані дії. Не менш важливим є вміння творчо включити в текст ключові слова SEO, щоб ваша аудиторія змогла його знайти.

SEO та SEM

Добре написана публікація нічого не варта, якщо потрібні люди не знаходять її. Оптимізація пошукових систем (SEO) та маркетинг пошукових систем (SEM) – це стратегії, відповідальні за залучення трафіку на ваш веб-сайт.

Алгоритм Google постійно вдосконалюється, і важливість використання ключових слів досягла максимуму.

З кожним днем ​​всесвітня мережа стає все більш переповненою, тому важливо постійно бути в курсі останніх оновлень алгоритму та факторів, що впливають на рейтинг пошуку.

Email-маркетинг

Навіть якщо email-маркетинг вважається давньою практикою, це досі один з найефективніших способів підтримувати добрі стосунки між вами та вашими клієнтами. 

Ви повинні знати та розуміти усі інструменти, показники та стратегії, необхідні для створення email-кампаній. Сюди входять аналіз частоти кліків, визначення навігації, тестування та запуск електронних кампаній.

SMM

Майже третина населення в даний час використовує певний тип соціальних медіа. 97% світової частки компаній використовують SMM задля досягнення цілей свого бізнесу. 

Маркетинг у соціальних медіа – це набагато більше, ніж просто публікація у Facebook.

Ви повинні знати, як генерувати залучення користувачів на всіх платформах, запускати рекламу, створювати візуальні матеріали та аналізувати охоплення та взаємодію. Для цього вам необхідно безперервно працювати з різними платформами, адже вони постійно змінюють алгоритми роботи.  

Платна реклама в соцмережах

Дні «вільних» соцмереж давно минули. Найкращий спосіб охопити аудиторію в соцмережах та поширити контент – це запуск платної реклами.

Наприклад, Facebook Ads пропонує маркетологам та рекламодавцям вичерпний інструмент для створення та керування рекламою. Але як ви переконаєтесь, що використовуєте його ефективно? Без належного розуміння того, як працюють оголошення в соціальних мережах, ви можете витратити більше, ніж потрібно, і не зможете охопити потрібну аудиторію.

Навчіться та розвивайте навички призначення ставок, тестування реклами, таргетингу та інструментів аналізу даних у соціальних мережах, таких як Facebook Insights.

Дизайн

Цифровим маркетингом сьогодні керують візуали. Контент на всіх платформах соцмереж працює краще, якщо супроводжується якісними та естетичними зображеннями та відео.

Це не означає, що вам потрібно бути гуру Photoshop. Але як діджитал-маркетолог, ви повинні знати, як створювати та редагувати власний контент або чітко ставити задачі для дизайнерів.

Мобільний маркетинг

Згідно з маркетинговою статистикою Hubspot, майже половина покупців в сфері B2B проводить дослідження продуктів на своїх мобільних пристроях під час роботи, тоді як в B2C – 51% споживачів дізнаються про нову для себе компанію під час пошуку на своїх смартфонах.

Зважаючи на те, що зростання мобільного маркетингу не зупиняється, важливо знати, як можна створювати контент, зручний для мобільних пристроїв, і як використовувати залежність споживачів від смартфонів для вашого бізнесу.

WordPress

WordPress зараз займає 25% усіх сайтів у мережі та 50-60% частки світового ринку CMS.

CMS (англ. Content Management System – «система керування вмістом») – програмне забезпечення для організації веб-сайтів чи інших інформаційних ресурсів в Інтернеті.

The New York Post, TED, CNN, TIME, Spotify – усі вони використовують WordPress, тому це не просто інструмент, який малий бізнес використовує для створення веб-сайту без розробника. Розуміння WordPress та всіх його функцій та плагінів стане чудовим скілом у вашій кар’єрі.

Аналітика

Сьогодні широко доступні засоби аналізу даних, що надають маркетологам необхідну інформацію, щоб зрозуміти клієнтів та націлити їх на необхідні дії. Майте на увазі, що будь-які маркетингові дії марні, якщо ви не знаєте, як її правильно аналізувати.

 

Діджитал-маркетолог – професія не для всіх. Але при бажанні досягти успіху в цій сфері – усі необхідні hard skills можна легко опанувати 😉

 

Підписуйтеся на наш Telegram-канал: https://t.me/proideicom
Просувайтеся в кар’єрі з нами: Події для маркетологів в Україні: Календар


Читати більше: Пост-реліз. Просування бренду в Telegram. Онлайн-семінар Світлани Салій
Читати більше: Три кроки до професії digital-маркетолог. Безкоштовні курси Google з видачею сертифікатів