Хо-хо-хо, свято наближається! І все, про що ми зараз думаємо – це те, що потрібно купити найкращі подарунки родині, друзям, колегам. А про клієнтів не забули?Одвічна проблема з подарунками – це з’ясування того, що ж надіслати. Не можна вибрати щось занадто дороге, але й продешевити страшно. У цій статті ми допоможемо вам встояти на тонкій грані між ціною та практичністю, вибираючи ідеї для подарунків.

Подарунки vs знижки

Хоча явна мета подарунків –  проявити свою турботу, це має ще один мотив: продати свій товар. Звичайно, ви хочете, щоб клієнти відчували себе щасливими та вдячними, але було б ще краще, якби вони рекомендували вас своїм друзям і самі повертались.

Використання знижок – давно відомий механізм в електронній комерції. Питання в тому, як знижка протиставляється подарункам з точки зору маркетингового впливу? Що краще?

Щоб відповісти на це запитання, вам доведеться розглянути два фактори впливу:


Частота  знижок

Сприйняття цінності знижки залежить від того, наскільки часто ви її пропонуєте. Якщо у вас є постійні розпродажі, клієнти можуть не надто захоплюватися ще однією знижкою, незалежно від того, наскільки вона вигідна. Подарунки ж в свою чергу – річ унікальна й рідкісна.


Вартість та умови знижки

Крута знижка з вигідними умовами може обійтись вам дорожче, ніж подарунок. З іншого боку, якщо знижка буде занадто низькою, клієнтів це може просто не зацікавити.

Цікаво, що дослідження в галузі психології споживачів показують, що люди вважають за краще отримувати більше, ніж витрачати менше. Безкоштовний подарунок може мати більш високу цінність, оскільки він дає вашим клієнтам більше.

 

Обіцянки vs сюрпризи

Варто розповісти клієнтам про подарунок чи просто надіслати їм сюрприз? У кожного підходу є плюси і мінуси. Який підхід ви будете використовувати, залежатиме від того, чого ви сподіваєтеся досягти подарунком. Якщо ваша мета – вразити клієнтів, розвинути лояльність та збільшувати кількість рекомендацій та позитивних відгуків (особливо в соцмережах), виберіть подарунок-сюрприз.


З іншого боку, якщо ви хочете використовувати подарунки як стимул купувати більше, повідомте клієнтів про це заздалегідь. Це наперед може переконати їх зробити покупку, особливо якщо вони вважають подарунок «угодою». Наприклад, поширена акція 1+1=3, де покупцеві обіцяють подарунок (третій товар безкоштовно) за здійснену покупку.

 

Подарунок обраним vs всім клієнтам

Ще одна дилема – з’ясувати, кому подарувати – окремим клієнтам чи всім?

Вручення подарунків усім має очевидний недолік у вартості такої акції – є ризик втратити більше, ніж отримати. У той же час, подарунки обраним можуть змусити їх почуватись особливими ціною інших клієнтів.

Раціональним та перевіреним підходом є використання принципу Парето, тобто орієнтація на 20% найкращих клієнтів. Це або клієнти, які активні у соціальних мережах, або ті, які відповідають вашому ідеальному профілю клієнта. Оскільки ви хочете більше таких покупців, націлювання на них може дати кращі результати.


Як обрати подарунки для клієнтів

Подарунки для клієнтів, як правило, є чимось матеріальним, корисним і, в ідеалі, пов’язаним з вашим брендом. Існує набір критеріїв, яких ви повинні дотримуватися, вибираючи подарунок для клієнта:

 

Цінність

Перш за все, подарунок повинен нести певну цінність. Навіть якщо він дешевий, він має задовольнити потребу або мати сенс для користувача.

 

Користь

Хороший подарунок – це, звичайно, корисний подарунок. Сувеніри та дрібнички, які лише займають місце, легко забуваються. Практичний подарунок нагадує клієнту про ваш бренд щоразу, коли він ним користується.

 

Зручність

Жоден клієнт не хоче мати справу з подарунком, який займає занадто багато місця для зберігання. Завжди вибирайте те, що є невеликим і легким для транспортування (звичайно, за винятком особливих чи дорогих подарунків, які будуть бажаними для клієнта).

 

Стійкість

Подарунок, який швидко псується або його легко знищити, швидко втратить свою цінність. Уникайте крихких предметів або чогось, що може зіпсуватися за декілька тижнів.

 

Зв’язок з брендом

Ідеальний подарунок має бути певним чином пов’язаний з вашим брендом. Він повинен асоціюватись з вами для клієнта. Якщо у вас бренд одягу – виберіть на подарунок модний аксесуар, а не книгу про політику.

 

Безпека

Зрештою, ваш подарунок не повинен викликати алергію, мати небезпечні, гострі краї або становити небезпеку для дітей.

 

Вибираючи подарунки, пам’ятайте про особливості вашої цільової аудиторії. Якщо ваші клієнти заробляють понад 200 000 доларів на рік – дешева подарункова картка до магазину зі знижками у цьому випадку не спрацює.

 

Ідеї подарунків для ваших клієнтів

Тепер, коли у вас є список правил, потрібно лише обрати те, що найкраще підійде для вашого бренду. Декілька ідей, серед яких ви можете знайти той самий ідеальний подарунок своїм клієнтам.

 

Пишіть персоналізовані рукописні листівки

Популярний і надзвичайно доступний варіант подарунків – просто надіслати клієнтам персоналізовану рукописну листівку. Зробіть її унікальною, особистою, а головне, справжньою. Використовуйте чорнила та папір, а не друковане повідомлення. Це коштує майже нічого, але цінність буде значною.

 

Надішліть квіти

Хоча вони швидко псуються (і це порушує одне з правил), квіти є універсальним предметом подарунку. Крім того, букет квітів створює хорошу можливість для фотографій в соцмережі та захопливих відгуків. Такий подарунок кожному клієнту – це задорого, тому краще вибрати найвідданіших клієнтів, та тих, хто має величезну кількість підписників. Навіть гілочка ароматної лаванди додана до вашого товару може зробити магію.

 

Даруйте книги

Книги досить очевидний та банальний вибір для подарунка, але для правильної групи клієнтів вони можуть стати фантастичним варіантом. Вдало підібрана книга не тільки зафіксує, що ви розумієте клієнта, але також залишиться з ним надовго, нагадуючи про ваш бренд.

 

Організуйте благодійні подарунки

Здійснення благодійної пожертви від імені замовника може бути непоганою ідеєю подарунку, особливо якщо ваші клієнти мають екологічну свідомість та підтримують добродійність. Просто переконайтеся, що пожертви клієнтів задокументовані та їх легко перевірити.

 

Допоможіть клієнтам навчитися чомусь новому

Одним з найкращих подарунків, які ви можете подарувати клієнтам, є навчання. Можливо, ви можете зібрати навчальний курс чи відеоуроки, щоб допомогти їм максимально використовувати покупку (наприклад, магазин гітари, який дарує безкоштовні матеріали з уроками музики).

 

Надсилайте подарунок на свята

Надсилання подарунків клієнтам у особливі випадки, такі як дні народження та різдвяні свята, може допомогти вам завоювати вірність клієнтів. Теплі подарунки в дуже емоційні моменти завжди найбільш цінніші та найкраще запам’ятовуються.  

 

Запропонуйте солодощі

Печиво, шоколадні цукерки, льодяники – найулюбленніші подарунки для всіх. Додавайте до покупок в свята солодощі у якості сюрпризу. Навіть дві цукерки можуть творити дива. 

 

Згадуйте клієнтів у соціальних мережах

Всі хочуть свої 15 хвилин слави, і ваші клієнти – не виключення. Якщо у вас є популярний соціальний канал, показ фото ваших клієнтів може бути незвичайним «подарунком». Ця тактика найкраще працює, якщо клієнт опублікував фотографію вашого товару або спілкувався з вами в соціальних мережах, і ви робите репост цих записів та сторіз. 

 

Створіть ексклюзивну групу

Як зробити так, щоб ваші клієнти відчували себе особливими? Просто створіть закриту групу (чат), призначену лише для запрошених. Це може бути щось настільки ж просте, як закрита група у Facebook чи Viber. Запропонуйте унікальні знижки, недоступні в інших місцях, щоб підкреслити ексклюзивність цієї групи.

 

Запропонуйте безкоштовну консультацію

Цінні поради також можуть бути чудовим подарунком, особливо в галузях, в яких, як відомо, важко самому розібратись. Наприклад, якщо ви продаєте одяг, можете запропонувати консультацію стиліста. Якщо ви продаєте фітнес-обладнання – можете запропонувати індивідуальний план дієти та розпорядку тренувань.

 

Подаруйте безкоштовний товар зі свого каталогу

Улюблений для багатьох подарунок – це просто недорогий, але корисний продукт з вашого каталогу товарів, цінний для замовника. Також переконайтесь, що він пов’язаний з оригінальною покупкою (наприклад: безкоштовні шкарпетки з парою взуття).

 

Організуйте вечірку для особливих клієнтів

Ще один спосіб зробити так, щоб клієнти відчували себе особливими – це організувати вечірку або провести зустріч. Це найкраще працює, якщо у вас є багато клієнтів в одному місті або районі. Це може бути дорого, але це буде досвід, який ваші клієнти не забудуть.

 

Подаруйте рослину

Невелика горщикова рослина – чудовий подарунок. Щось доволі стійке та витривале (як от кактус) не тільки гарно виглядає, але й підкреслює, що ваш бренд eco-friendly. Якщо ваші клієнти екологічно свідомі – це може бути доступним та незабутнім подарунком.

Також можна надіслати клієнтам насіння рослин або навіть невеликі набори (еко-куби) для вирощування (з насінням, грунтом і горщиком).

 
Подаруйте безкоштовні дрібниці

Перевіреним подарунком є всілякі дрібниці: футболки, сумки, блокноти – все, на що вистачить фантазії. Намагайтеся не додавати на них ваш логотип – це перетворює подарунок на явний маркетинговий інструмент. Натомість виберіть щось, що відображає цінності вашого бренду без нав’язування.

 

Змусити одного клієнта відчути себе особливим

Замість того, щоб надсилати звичайний подарунок кожному клієнту, ви можете отримати багато уваги в соціальних мережах, зробивши одного клієнта справді особливим. Виберіть покупця, який був винятково лояльним до вашого бренду, а потім зробіть жест, що виходить за рамки стандартного подарунку.

 

Наприклад, компанія Honda дізналася, що один із її клієнтів досягнув пробігу в 1 мільйон миль в одному зі своїх автомобілів. Щоб замовник почувався особливим, Honda подарувала йому безкоштовний новий автомобіль і зробила відео про нього.

 Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=vSPiJ21KkWE


Людство ще не придумало кращого способу показати клієнтам, що вам не байдуже, ніж надіслати їм подарунок вдячності.
Ваші конкуренти можуть спробувати завоювати прихильність покупців електронним листом, який буде сотими в скринці з шаблонною темою “Щиро вітаємо Вас з Новим Роком та Різдвом!”. Ви ж можете залишити глибоке враження особливим подарунком.

Читати більше про цю тему: