Хто відповідальний за бренд компанії-працедавця та якою повинна бути компанія, щоб вона стала роботою мрії.

HR-маркетинг існує в кожній компанії з дня її створення, але хтось його будує сам, а хтось дарує на відкуп звільненим співробітникам. 

HR-маркетинг спрямований на побудову такого бренду компанії, куди співробітники ходять із задоволенням, а не просто відбувати час в офісі. Їм під силу зробити зі співробітників справжніх партнерів, а не безіменну робочу силу. Вони працюють над тим, щоб заманити та втримати таланти, які створять успіх для вашої компанії. 

Основні функції HR-маркетолога

Аудит внутрішнього та зовнішнього бренду працедавця 

 • Здійснюють аудит бренду працедавця, працюють з основними інструментами внутрішнього та зовнішнього аудиту, визначають цільові аудиторії бренду працедавця.
 • Створюють SWOT-аналіз свого бренду працедавця.
 • Аналізують конкурентів та бренд працедавця конкурентів.

Внутрішні та зовнішні комунікації. Керування репутацією

 • Створюють опитування для співробітників та потенційних кандидатів.
 • Взаємодіють з різними цільовими групами працівників, щоб бренд компанії зайняв місце в серці кожного працівника та мав вагу для кандидатів.
 • Працюють з інструментами для відслідковування згадувань компанії.

Корпоративна культура  

 • Формують цільову модель корпоративної культури та відповідають за її взаємодію з іншими операційними процесами в компанії.
 • Визначають ключові поведінкові патерни в межах вибраної моделі культури. Створюють моделі компетенцій – принципи формування анкет, алгоритм оцінки та схеми розрахунку оцінок.
 • Визначають модель навчання та розвитку працівників компанії. 
 • Визначають модель мотивації у взаємодії з корпоративною культурою: довгострокові програми мотивації, драйвери по професії. 
 • Ведуть моніторинг змін корпоративної культури. 
 • Керують інструментами формування та підтримання корпоративної культури.
 • Фасилітують топ-менеджерів у створенні та управлінні корпоративною культурою. 
 • Супроводжують контроль та вимір впливу корпоративної культури на бізнес-показники компанії.

Формування та утримання команди талантів 

 • Створюють ціннісну пропозицію працедавця для залучення талантів.
 • Беруть участь у створенні ефективної організаційної структури компанії.
 • Визначають фундамент для створення дрім-тім (команди мрії): визначенння ціллей та цінностей, які надихають, та створення підтримуючого середовища.
 • Керують динамікою і ролями в команді: визначають етапи формування команди, розподіл ролей в команді та ролі лідера.
 • Працюють над визначенням цілей, які будуть надихати команду.
 • Створюють підтримуюче середовище – такі принципи, які дозволять створювати, розвивати та втримувати команду талантів.  
 • Впливають на визначення способів керування та співпраці в команді талантів, таких як коучинг, наставництво, відкритий зворотний зв’язок та розвивальні задачі.

Чим відрізняється HR-маркетолог від HR-спеціаліста

HR-маркетолог відповідає за сприйняття компанії працівниками та цільовою аудиторією, просуваючи роботу в конкретній компанії. Він має створити такий бренд, щоб компанія була вибором №1, найбільш бажаним місцем для працевлаштування серед сильних, талановитих, успішних кандидатів.

HR-спеціаліст займається розвитком, адаптацією та утриманням вже працюючих співробітників. 

Вдалі кейси HR-маркетингу

Etsy

Etsy – американський маркетплейс, який докладає багато зусиль для формування свого бренду компанії як надійного та відповідального працедавця.

Профіль Etsy в LinkedIn можна розбирати на точні тактичні прийоми HR-маркетингу: перехід на профіль компанії

Компанія проводить багато активностей на важливі соціальні теми: різноманітності рас працівників, працевлаштування людей з інвалідністю, декретних відпусток.

Наприклад, вони продовжили вдвічі тривалість відпустки по догляду за дитиною з 3 до 6 місяців, щоб проявити турботу до працівників та кандидатів з новонародженими дітками. 

Etsy закликали підтримати малий бізнес #standwithsmall в часи ізоляції через поширення коронавірусу.

Etsy провели 10-річчя компанії в 2015 році, виконуючи місію волонтерів на фермі Red Hook Community Farms, тим самим проводячи паралель з місією компанії – вести бізнес таким чином, щоб створити більш повноцінний і тривалий світ. Частина того, як вони прагнуть виконати цю місію, полягає в служінні, допомагаючи партнерам досягти своїх цілей так само, як вони допомагають досягти їх Etsy. 

 

Facebook

Компанія концентрується не лише на технічному вдосконаленні своїх продуктів, а й на атмосфері, яка панує в компанії, щоб залучати найкреативніших та найбільш талановитих працівників у всьому світі. 

Компанія має власний спеціальний HR-блог – Facebook Careers (перехід), де транслює свою додану вартість на ринку найкращих працедавців. 

Найновіша комунікація HR-маркетингу Facebook “Будуйте разом з нами, звідки ви є” про нові можливості для віддаленої роботи в компанії.  

Build with us, from where you are.

Today we announced our plans for the future of remote work at Facebook. To learn more about remote opportunities, visit: fb.careers/remote

Facebook Careers 发布于 2020年5月21日周四

Знаковим HR-контентом став відеозвіт про різноманітність за 2019 рік про покращення ситуації з різноманітністю в компанії.

2019 Diversity Report: Advancing Diversity and Inclusion

“Over the last six years, we have worked hard to make our commitment to diversity and inclusion more than just sound bites. Our company has grown a lot. So has our approach.” —Maxine W., Global Chief Diversity OfficerRead more on our 2019 Diversity Report: Advancing Diversity and Inclusion https://newsroom.fb.com/news/2019/07/2019-diversity-report/

Facebook Careers 发布于 2019年7月9日周二

Facebook цікаво привітав усіх працівників із закриттям 2019 року універсальною мовою музики. 

Працівники з 18 офісів Facebook у всьому світі зібралися, щоб поділитися своїми музичними талантами. Співпрацюючи з композитором і музикантом Кутіманом, вони змогли створити цю єдину пісню, яка об’єднує усіх працівників, носіїв різних культурах, що перебувають на різних континентах.

Ще одна красномовна комунікація Facebook Careers на тему різноманітності в усіх її проявах.

У відеосеріях різні працівники ділилися своїми хвилюваннями щодо своєї расової приналежності, стану здоров’я, зовнішності, статті, віку, сексуальної орієнтації, віку тощо та щастям від того, що вони потрапили в команду Facebook – компанію, яку найбільше цікавить талант працівника та його бажання будувати компанію разом, де їх приймають такими, якими вони є.   

It's Her Self – Evaine

After years of having to hide who she really was, Evaine rediscovered herself and learned how to bring her authentic self to work. Share your #FearlessStories in the comments below! #PrideEmpowersUsToEmpowerYou

LGBTQ@Facebook 发布于 2019年6月10日周一

It's Her Self – Yuwei

Have you ever experienced impostor syndrome? Through her story, Yuwei explains how she learned to overcome it and now strives to help others through her work at Facebook.#ItsHerSelf #IWD #BalanceforBetter

Facebook Careers 发布于 2019年3月4日周一

It's Her Self: Stephanie

In past jobs, Stephanie was given advice on how to appear and behave to be successful as a woman in business. At Facebook, she has left that advice behind and is secure in bringing her true self to work.#ItsHerSelf

Facebook Careers 发布于 2019年5月10日周五

Бренд компанії-працедавця – це не просто велика кількість бажаючих кандидатів на вільні посади, не частка прийнятих оферів, це не стабільний колектив. Це шанс залучити і втримати найкращих професіоналів на ринку, які побудують успіх вашої компанії. 

 

Читати більше:

Підписатися зараз
View this post on Instagram

#proHR #proідеї

A post shared by PRO Ідеї (@proideicom) on