Картинка VS зміст — здається, світ досі не розібрався, яка стратегія ведення сторінки в Instagram є однозначно виграшною.

Річ у тім, що існує багато додаткових умов: публічність поза соцмережею, вчасно спіймана хвиля хайпу, активність, зв’язки, відчуття тенденцій. 

Яка ж роль у загальній успішності сторінки відведена віжуалу? Сьогодні редакція PRO Ідеї. Головні новини маркетингу проаналізувала профілі найпопулярніших блогерок-мільйонниць українського Instagram.

Які фото вони постять, чи надають значення текстовому наповненню, як стилізують сторінку та чи працюють насправді «святі» правила оформлення стрічки читайте в матеріалі. 

Софія Стужук (5.6 млн підписників)

Достатньо лише почати вводити в пошуку «соф…» — і сторінка @sofia_stuzhuk тут як тут! За давньою SMM-легендою, найбільші рейтинги в інтернеті серед віжуалу набирають котики/собачки, діти й оголені жінки. Два останні інструменти однозначно знаходяться в інста-арсеналі Софії Стужук. Але й фото з тваринками теж періодично вигулькують. 

Сказати, що стрічка найпопулярнішої блогерки України — це мистецтво, важко. Кадрування, фон, плани та навіть кольори світлин далекі від ідеалу. Однак у ній відчувається життя. Поготів Софія щедро ділиться власними історіями в постах. Здається, черговий доказ того, що успіх в Instagram залежить не лише від фото. 

 

Альона Венум (4.2 млн підписників)

Альона Венум стала популярною завдяки влогам для YouTube. Свого часу вона навіть співпрацювала з Настею Каменських, Вірою Брежневою, Сашою Спілберг. 

Зараз сторінка @alana_venum в Instagram — це суцільна романтика (і трішки реклами, звичайно ж): повітряні сукні, квіти, подорожі, мальовничі пейзажі, парні фото з коханим і віднедавна світлини маленької доньки.

Знову-таки стрічка блогерки — її життя, а не досконалий добір ракурсів, планів, кольорів. Єдиний стиль обробки фото є, однак він, як і у випадку Софії Стужук, далекий від «взірцевого інстаграмного»

 

Юлія Вербинець (3 млн підписників)

— Та всі знають Вербу, — почула колись від знайомої дівчини-школярки.

Я не належала до групи «всі» й навіть трохи розгубилася. А здивований погляд співрозмовниці натякнув на те, що сьогодні не знати Вербу — фактично те саме, що ніколи не чути про Шевченка чи Франка. 

У блогерки вже в шапці написано «Та сама Верба». Навесні цього року дівчині виповнилося всього 18! І до цього часу вона зібрала навколо своєї особистості величезну аудиторію прихильників. 

Якщо описувати акаунт Юлії Вербинець одним словом, це буде «мінімалізм» — і в стилі фото, і в текстовому наповненні. Підписи справді короткі. Дуже короткі. Цікава деталь — майже всі назви highlights блогерки мають одну назву: me, Me2, Me3, Me4, Me5… Словом, цілковита відповідність заявленому «особистому блогу».

 

Анастасія Стадник (2.1 млн підписників)

Блог Анастасії Стадник — суцільна естетика. На відміну від попередніх сторінок, тут мова не про лайфстайл, тут за світлинами не відслідкуєте важливих подій із життя жінки. Очевидно, що акцент вона робить саме на професійному віжуалі. 

Стрічка Анастасії — це досконалий добір відтінків. Чорно-білий стиль блогерка гармонійно поєднує з кольоровою палітрою: варіаціями зеленого, оранжевим, синім. Кожна світлина — насолода для підписника-естета та необхідний пазл у суцільній картині сторінки. 

У шапці профілю блогерка позначила три сторінки: власний бренд одягу, магазин купальників і фотостудію. Знаєте, що найцікавіше? В оформленні кожної з них легко впізнати інста-почерк Анастасії: естетика, красиві кольори та мінімалізм говорять самі за себе. Словом, цілковита вірність власному стилю. 

Саша Пустовіт (2 млн підписників)

«Business & beautymama» — представилася Саша Пустовіт, більш відома як Саша Бо, у шапці профілю. І цілком навіть виправдано. Вона — засновниця салону краси й, відповідно, популяризує бренд на власній сторінці. Вона — молода мама, яка залюбки ділиться знімками дітей та парними фотографіями з коханим. 

А ще вона — симпатична дівчина з чудовим смаком, тому свою стрічку перетворила на суцільну естетичну насолоду. Гармонійна кольорова палітра, доречний мінімалізм, краса форм, фактур та фону, акцент на деталях — ось головні інструменти, що сприяють єдності та вишуканості блогу Саши Бо. 

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.