Instagram оголосив про деякі нові варіанти монетизації для творців, включаючи нову програму афілійованого маркетингу, яка полегшить авторам можливість заробляти гроші на рекламі продуктів та нові доповнення до процесу пожертв для творців Stars.

По-перше, у своїй новій партнерській програмі Instagram заявляє, що найближчими місяцями він почне тестувати новий “рідний партнерський інструмент”, який дозволить  творцям знаходити нові продукти, доступні для придбання в додатку, а потім ділитися ними зі своїми підписників та заробляти комісії за будь-які подальші покупки, якими вони керують.

Програма афілійованого маркетингу

Програма партнерського маркетингу в Instagram

Як ви можете бачити тут, новий процес дозволить авторам зареєструватися в новій Партнерській програмі, яка надасть їм можливість вибору з продуктів, доступних у програмі, для додавання до своїх публікацій. 

І якщо користувачі використовують публікацію та продовжують робити покупки, творець отримує комісію – отже, це, по суті, процес маркетингу впливових факторів, без того, щоб творець мав виконувати будь-які переговори чи роботу, щоб укласти заохочувальну угоду на місці.

Придатне для комісії – Eligible for commission

Ви також можете побачити новий сповіщувач “Придатне для комісії” вгорі публікації на другому скріншоті тут.

Це цікава ідея, і вона, безсумнівно, відкриє нові шляхи монетизації, що є ключовим акцентом на кожній соціальній платформі на тлі зростання електронної комерції та зростаючого поштовху забезпечити більше стимулів тримати своїх найкращих творців частіше.

Але це також здається потенційно ризикованим. Завдяки цьому процесу, схоже, самі бренди не матимуть прямого слова щодо того, хто схвалює їх продукцію, що може бути проблематичним у багатьох аспектах. Ви хочете дозволити творцю з картатою історією просувати ваш бренд? 

Цілком ймовірно, що в Instagram є якийсь процес затвердження для цього, і якщо він буде, це може бути великим кроком вперед, допомагаючи творцям швидко та легко заробляти гроші на своїх публікаціях в Instagram, що може бути значним. Але деталі на цьому етапі здаються дещо тонкими.  

Instagram заявляє, що спочатку випробує варіант “з невеликою групою американських творців та підприємств”, включаючи Benefit, Kopari, MAC, Pat McGrath Labs та Sephora. Програма в майбутньому буде розширена до більшої кількості партнерів та регіонів.

Інтеграція функцій e-commerce

Instagram також додає нову опцію, яка дозволить користувачам приєднати існуючий магазин до свого особистого профілю, разом зі своїм бізнесом або обліковим записом автора.

Інтернет-магазин

Це забезпечить більше можливостей для прямого просування, розширить охоплення аудиторії – в той час, як Instagram також додає ще один варіант магазинів, який дозволить творцям, які мають власні товарні лінії, легше створити новий магазин, пов’язавши свій рахунок з одним із чотирьох торгових партнерів (Bravado / UMG, Fanjoy, Represent та Spring). 

Магазини Instagram Creator

Це, по суті, впорядкує процес продажу на платформі для творців шляхом прямого зв’язку з постачальником, на відміну від необхідності завантажувати свій власний каталог та створювати його самостійно.

Магазини в особистих профілях будуть доступні зі вчора, тоді як нова опція посилання на товари розповсюджується на всіх авторів, які мають право на участь у США, до кінця року.

Оновлення Stars

І нарешті, Instagram також додає деякі нові заохочувальні елементи до своєї системи пожертв Stars для творців, яка спеціально орієнтована на надання способів оплати для трансляторів у прямому ефірі в додатку. 

“Починаючи з цього тижня, творці в Instagram можуть заробити додаткову виплату, коли вони досягнуть певних етапів, використовуючи значки в Live, наприклад, перейти в прямий ефір з іншим обліковим записом, а Facebook також запускає Stars Challenges. Творці програми можуть заробляти виплати від Facebook у формі безкоштовних зірок, якщо вони відповідають певним етапам, наприклад, трансляція певної кількості годин або заробіток певної кількості зірок протягом визначеного періоду часу”.

Зірки Facebook

Нові варіанти по суті нададуть додатковий, ігровий елемент процесу монетизації Stars, який забезпечить фінансовий стимул для творців частіше транслювати. Що добре для Facebook/Instagram, оскільки воно забезпечить доступність більшої кількості контенту на їхніх платформах, а також створить ще один спосіб для творців заробляти гроші – безпрограшний варіант.

Ну, мабуть, не безпрограшний варіант. Без сумніву, Facebook отримає більше користі, якщо матиме більше контенту, і це не буде повністю перевертати таблиці на користь творця. Але знову ж таки, стимули тут виглядають нормально. На наведеному вище скріншоті зазначається, що одне завдання винагородить творця бонусом у 150 доларів, якщо він заробить 5000 зірок. 5000 зірок наразі еквівалентно приблизно 50 доларам, тож насправді це досить цінно.

Тоді поштовх більше розроблений для того, щоб більше стримерів частіше ділилися, і якщо вони в результаті зароблять реальні гроші на своїх зусиллях, це, швидше за все, спричинить їх трансляцію більше контенту, і зробить Facebook та Instagram більш чітким партнером у своєму процесі.

Що є справжньою метою всіх цих варіантів

Незважаючи на багато зусиль Facebook, щоб зірвати це, TikTok продовжує зростати, і хоча Facebook не зміг розчавити короткий додаток для відео своїм масштабом, він все ще може забезпечити кращі варіанти монетизації та стимулювання, що цілком може утримати користувачів від збитків, і замість цього залучіть більше найкращих творців до Instagram.

Варто зазначити, що Instagram також працює над новою платіжною системою “Бонуси” для найкращих творців барабанів, що схоже на процес оплати Spotlight від Snapchat, який зараз передбачає, що Snap виділяє 1 мільйон доларів на день провідним творцям Spotlight, щоб надалі підвищити інтерес до опціону.

TikTok все ще розробляє свої інструменти монетизації, і якщо на якомусь етапі більше авторів зрозуміють, що їм краще заробляти гроші на своєму контенті в інших додатках, це може стати ключовою причиною прощання для платформи, якщо вона не надає подібних або, кращих, стимулів.

Саме тому Instagram очолює нові інструменти монетизації, посилюючи тиск на конкуренцію, одночасно залучаючи більше користувачів до своїх додатків.

Це спрацює?

Це, безумовно, стане сильним приманкою для деяких, і буде цікаво подивитися, чи справді ці варіанти достатньо стимулюють, щоб суттєво підвищити репутацію творців Instagram.

Джерело: Instagram

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.