Зараз Instagram має понад 2 мільярди активних користувачів щомісяця по всьому світу, за словами співробітників, які знають ключові показники.

Facebook не виділяє доходи Instagram або користувачів у своїх фінансових показниках, і останній раз він розкривав кількість користувачів у червні 2018 року, коли додаток перевищив 1 мільярд MAU.

Віхою сталося, коли Instagram стикається з пильною увагою законодавців і регуляторів, а також жорсткішою конкуренцією з боку TikTok. 

Контент Instagram, що викликає залежність, настільки стурбований американськими законодавцями, що Адама Моссері, генерального директора служби соціальних мереж, минулого тижня вперше затягнули до Конгресу, що стало останнім інцидентом за рік безлад у додатку для обміну фотографіями.

Але, незважаючи на ці суперечки, цієї осені Instagram досяг нового рубежа в 2 мільярди активних користувачів щомісяця, за словами джерел, знайомих із ситуацією.

Темою слухання Моссері перед підкомітетом Сенату з торгівлі був захист дітей в Інтернеті, проблема, яка вдарила по іміджу Instagram протягом останніх кількох місяців.

Незважаючи на всю негативну рекламу, надзвичайно популярний додаток як ніколи важливий для долі своєї материнської компанії, яка тепер називається Meta.

Instagram не оприлюднив кількість своїх користувачів з тих пір, як у червні 2018 року перевищив позначку в 1 мільярд активних користувачів на місяць, і він уникнув рекламувати своє зростання в той час, коли законодавці та регулятори вже бачать, що Facebook має надзвичайний контроль над ринком. Знадобилося вісім років, щоб подолати цей поріг, і лише три роки, щоб очистити 2 мільярди MAU.

Співробітники, які попросили не називати їх імена, оскільки вони не уповноважені говорити з цього приводу, розповіли CNBC, що дізналися про 2 мільярди користувачів у внутрішніх розмовах. Одна людина сказала, що Instagram досяг цієї цифри приблизно за тиждень до того, як Facebook змінив назву на Meta в жовтні.

Речник компанії відмовився від коментарів.

Instagram був запущений у 2010 році і через два роки був придбаний Facebook приблизно за 1 мільярд доларів, що стало центральним елементом зусиль генерального директора Марка Цукерберга з переходу з Інтернету на мобільний.

«Це досить значний щорічний приріст користувачів», – сказав Девід Хегер, аналітик Edward Jones.

Хегер сказав, що швидкість розширення до 2 мільярдів користувачів є особливо важливою, враховуючи значну конкуренцію, яка виникла з TikTok, популярність якого зросла, завдяки чому людям було легко створювати та ділитися короткими смішними відео.

«Це говорить мені, що навіть незважаючи на виклик TikTok нещодавно, Instagram безперечно актуальний для людей», – сказав Хегер.

Згідно з результатами опитування, опублікованого минулого місяця Forrester, 63% американців у віці від 12 до 17 років використовували TikTok щотижня цього року в порівнянні з 57% для Instagram. Що стосується завантажень, TikTok було встановлено 596,1 мільйона разів у всьому світі цього року на пристроях Apple і Google, що перевищило 570,7 мільйона інсталяцій для Instagram, за даними SensorTower.

«TikTok зробив надзвичайно хорошу роботу, здобувши перемогу в цій наймолодшій демографічній групі за останні чотири-п’ять років», — сказав Деніел Ньюман, головний аналітик Futurum Research, який зосереджується на цифрових технологіях. «Це вплинуло на обмін відео та коротких відео, те, що Snap зробив для обміну повідомленнями та порушення цієї конкретної демографічної групи».

Цукерберг відповів так, як він це часто робить — клонувавши конкуренцію. Facebook запустив функцію обміну відео Reels у серпні 2020 року. У своєму звіті про прибутки за третій квартал у жовтні компанія заявила, що зробить Reels основною частиною сервісів Facebook і Instagram, щоб спробувати зацікавити користувачів у віці від 18 до 29 років. 

Благословення і прокляття

Але намагання Facebook залучити молодих користувачів до Instagram і спробувати утримати їх на триваліший період часу – це те, що тримає компанію в прицілі регуляторів, законодавців і батьків, які все більше турбуються про безпеку та здоров’я дітей .

У вересні The Wall Street Journal почала публікувати серію статей, засновану на документах, опублікованих викривачем і колишнім співробітником Френсіс Хауген, які включали заяви про те, що гігант соціальних мереж знав про повідомлення про те, що додаток завдає шкоди психічному здоров’ю і здоров’ю підлітків, але мало займався цим. 

Після випусків законодавці закликали компанію припинити розробку продукту Instagram для дітей віком до 13 років. Компанія заявила, що призупинить проект, але не збирається його закривати. 

Відтоді комітети Конгресу провели численні слухання щодо впливу соціальних медіа на підлітків, включаючи свідчення Моссері в Сенаті 8 грудня. Багато сенаторів порівнюють стратегію Facebook щодо звикання підлітків до одноразової практики Big Tobacco.

«Я вважаю, що час самоконтролю та саморегулювання закінчився», – сказав у середу сенатор Річард Блюменталь, штат D-Conn.

«Деякі великі технологічні компанії сказали: «Довіряйте нам», — сказав Блюменталь, який очолює підкомітету Сенату з питань торгівлі із захисту прав споживачів. «Здається, саме це говорить Instagram у ваших свідченнях. Але самоконтроль залежить від довіри. Довіра зникла».

Чи спричинить тиск з боку Блюменталя та інших у Вашингтоні будь-які зміни в Instagram, є назрілим питанням, оскільки Facebook покладається на зростання кількості користувачів програми.

Станом на жовтень основний додаток Facebook мав 2,91 мільярда активних користувачів щомісяця, і його розширення сповільнюється порівняно з Instagram. За той час, коли кількість користувачів Instagram подвоїлася, кількість користувачів Facebook зросла лише на 30%. За прогнозами eMarketer, дохід від додатка Facebook зросте на 18% наступного року до 135,1 мільярда доларів, тоді як зростання Instagram, як очікується, перевищить 30% до 60,5 мільярдів доларів.

Щоб компанія Meta фінансувала свої сміливі та дорогі амбіції перенести компанію в так званий метавсесвіт — світ віртуальної та доповненої реальності, — їй потрібен Instagram, щоб продовжувати рости та отримувати значні прибутки.

«Я все ще вважаю це дуже важливою частиною компанії», – сказав Хегер. «Якщо ви подивитеся на наступні п’ять років, дохід Instagram росте швидше, ніж дохід від основної платформи».

Джерело: CNBC

 

@proidei.com

Лайфхак: Без маркетингу вирости неможливо❗️

♬ original sound – Eugene

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше: