Як побудувати бізнес в Instagram у 2021.

200 млн Instagram-юзерів відвідують щонайменше один бізнес-профіль щоденно, 90% всіх користувачів слідкують за бізнес-акаунтами, а половина людей нарощує інтерес до бренду після того, як прогляне сторінку магазину онлайн. Здається, така статистика не може не радувати підприємців, що працюють в одній із найпопулярніших соцмереж. Але якою насправді є реальність ведення бізнесу в Instagram?

Про правила успішного старту, конкуренцію, оптимізацію контенту та вимірювання ефективності реклами «на око» редакція PRO Ідеї. Головні новини маркетингу поспілкувалася з Олексієм Старусьовим, співзасновником і дизайнером культурного проєкту «Мармур». Їхня онлайн-крамниця одягу та аксесуарів із цитатами українських класиків @marmurstore набрала особливої популярності в Instagram. 

Старт в Instagram

Почали ми насправді легко, особливо в порівнянні із сьогоденням, бо не було пандемії, всесвітньої кризи та інших проблем.

Створили сторінку, розробили візуал та комунікаційну стратегію, запустили таргет і вуаля! Наша ракета злетіла та нині успішно продовжує політ.

 

ТОП-5 порад бізнес-початківцям у мережі

1. Вірити в ідею.
2.
Знати собі ціну.
3. Бути зі своїм клієнтом такими, якими ви хочете, щоб були з вами (як клієнтом).
4. Із самого початку закарбувати в собі ті цілі та ідеали проєкту, від яких ви ніколи не маєте відходити.
5. Вибудовувати команду та намагатися зберегти її впродовж усього життєвого циклу проєкту.

 

Як не потонути серед конкурентів?

Є одна важлива рекомендація: знайти свою перевагу, а також недолік конкурента, після чого фактично гіперболізувати перевагу так, щоб вона затьмарила будь-який недолік.

Реклама в мережі: скільки грошей виділяти, хто має займатися, як виміряти ефективність?

Скільки виділяти коштів на рекламу, вирішуєте ви самі, але правила насправді диктує ринок та Facebook.

В ідеалі рекламою має займатися фахівець, проте не в кожного проєкту зі старту є можливість вкладати гроші в діджитал-маркетинг, тому радимо на початку пробувати налаштовувати рекламу самостійно, гратися з аудиторіями, бюджетами та іншим. Усе це допоможе бути в контексті того, що відбувається.

Ефективність реклами можна виміряти кількома методами:

1. Фактичним: тобто взяти всі показники, порахувати ціну одного клієнта і т.д.

2. Завдяки опитуванню серед аудиторії: його можна провести вже через певний час діяльності проєкту. Респонденти мають дати відповідь, наприклад, як вони взагалі про вас дізнались і подібне

3. Методом, який можна назвати «на око»: тобто ви приблизно зважуєте всі моменти в конкретну хвилину (такі, як відгуки, наявність активної реклами, згадки в соціальних мережах) і робите певні висновки.

Як оптимізувати створення контенту в інтернеті?

Наявність контент-плану, прописаного щонайменше на 8 днів, дуже допомагає оптимізувати процес створення контенту. 

Також корисно оптимізувати процеси створення власних шаблонів контенту та відводити цілий робочий день виключно під пошук матеріалів для виготовлення контенту.

 

З якими лідерами думок/компаніями краще співпрацювати?

Звичайно, загалом варто бути обережними й уважно добирати собі партнерів. 

Водночас є одна цінна порада: співпрацюйте з тими, хто тією чи іншою мірою поділяє ідеали та цілі вашого проєкту.

Спілкувалася Юлія Андряник.

Дивіться новий випуск найяскравіших новин маркетингу

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: