У США розгортається протистояння розробці Instagram для дітей.

Генеральні прокурори з 44 штатів і територій закликали Facebook відмовитись від своїх планів створити службу Instagram для дітей віком до 13 років, посилаючись на згубний вплив соціальних медіа на дітей та захищене минуле Facebook на своїй платформі.

Повстання проти Instagram для дітей

Лист у понеділок є результатом опитування федеральних законодавців, які також висловили занепокоєння впливом соціальних мереж на дітей. Тема була головною темою, яка виникла у парламентарів на слуханнях палат у березні з генеральним директором Facebook Марком Цукербергом, генеральним директором Google Сундаром Пічай та генеральним директором Twitter Джеком Дорсі. Пізніше республіканські співробітники цього комітету виділили захист дітей в Інтернеті як головний принцип, який законодавці повинні враховувати у своєму законодавстві.

У березні BuzzFeed News повідомили, що Facebook вивчав питання створення Instagram для дітей на основі отриманих внутрішніх документів.

Захист дітей від заподіяння шкоди в Інтернеті, здається, є одним з рідкісних спонукачів, щодо якого можуть домовитись і демократи, і республіканці, що створює додатковий тиск на будь-яку компанію, яка створює онлайн-сервіс для дітей.

У листі до Цукерберга у понеділок двопартійна група громадських організацій цитувала новинні повідомлення та результати досліджень, зокрема, що соціальні медіа та Instagram негативно впливали на психічне благополуччя дітей, включаючи нижчу самооцінку та суїцидальні наміри.

Генеральний адвокат також заявив, що маленькі діти ”не готові вирішити цілий ряд проблем, пов’язаних з наявністю облікового запису в Instagram”. Ці проблеми включають конфіденційність в Інтернеті, постійність публікацій в Інтернеті та навігацію за тим, що доцільно переглянути та поділитися. Вони зазначили, що Facebook та Instagram повідомили про 20 мільйонів зображень сексуального насильства над дітьми у 2020 році.

Свої скептицизм чиновники також базували на історії Facebook із продуктами, призначеними для дітей, заявляючи, що ”на її платформі не було захисту на безпеці та конфіденційності дітей, незважаючи на твердження, що його продукти мають суворий контроль за конфіденційністю”. Посилаючись на новини за 2019 рік,  заявили, що додаток Facebook Messenger Kids для дітей віком від 6 до 12 років «містить значну ваду в дизайні, яка дозволяє дітям обходити обмеження щодо онлайн-взаємодії та приєднуватися до групових чатів з незнайомцями, які раніше не були схвалені батьків дітей». Вони також посилаються на нещодавно зареєстровану ”помилку” в алгоритмі Instagram, яка надавала контент, пов’язаний з дієтою, користувачам з розладами харчування.

Facebook не збирається відступати та продовжує працювати над Instagram для дітей

″Здається, Facebook не реагує на потребу, а натомість створює її, оскільки ця платформа звертається в першу чергу до дітей, які в іншому випадку не мають або не мали б облікового запису Instagram”, – написали Генеральні прокурори. «Коротше кажучи, платформа Instagram для маленьких дітей шкідлива з незліченних причин. Генеральні адвокати закликають Facebook відмовитися від своїх планів щодо запуску цієї нової платформи”.

У своїй заяві представник Facebook заявив, що компанія ”щойно почала вивчати версію Instagram для дітей” і зобов’язалася не показувати рекламу ”в будь-якому досвіді Instagram, який ми розробляємо для людей молодше 13 років”.

«Ми погоджуємось, що будь-який досвід, який ми розробляємо, повинен надавати пріоритет їх безпеці та конфіденційності, і ми проконсультуємось з експертами з питань розвитку дитини, безпеки дітей та психічного здоров’я та захисниками конфіденційності, щоб повідомити про це. Ми також сподіваємось на співпрацю з законодавцями та регуляторами, включаючи генеральних прокурорів країни », – сказав прес-секретар.

Після публікації Facebook надіслав оновлену заяву, в якій визнав, що оскільки діти вже користуються Інтернетом, „ми хочемо покращити цю ситуацію, надаючи досвід, який надає батькам видимість і контроль над тим, що роблять їх діти. Ми розробляємо цей досвід, консультуючись з експертами з питань розвитку дитини, безпеки дітей та психічного здоров’я, та захисниками конфіденційності”.

Facebook не єдина платформа соціальних медіа, яка створює послуги для дітей. Наприклад, YouTube, який належить Google, має сервіс для дітей, хоча, в будь-якому сервісі в Інтернеті, як правило, діти можуть брехати про свій вік, щоб зайти на головний сайт.

У 2019 році YouTube уклав угоду з Федеральною комісією з торгівлі та генеральним прокурором Нью-Йорка на суму 170 мільйонів доларів США за заяви, що незаконно заробляв гроші на зборі особистої інформації дітей без згоди батьків, нібито порушуючи Закон про захист приватності дітей в Інтернеті (COPPA).

Після врегулювання YouTube заявив у дописі в блозі,  що обмежить збір даних про відео, призначені для дітей, незалежно від віку користувача, який насправді дивиться. Він також заявив, що припинить показ персоналізованих оголошень на контенті, орієнтованому на дітей, і вимкне коментарі та сповіщення щодо них.

Джерело: CNBC

 

Дивіться новий випуск найяскравіших новин маркетингу

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.