Коли ми розглядаємо круті профілі розкручених блогерів та подумки перебираємо свої фото на смартфоні, нам здається, що ми з різних світів і між ними прірва в 10 000 тисяч світлових років або банальніше – в мішках з тисячами доларів. На косметологів, візажистів, фотостудії, стилістів, фотографів та ретушерів.

Ми звернулися за консультацією до відомого київського Instagram-фотографа Ані Ун-Сею, відомої під ніком @leviany. Запитаємо в неї, як зробити профіль в Instagram впізнаваним без значних фінансових вкладень.Звичайно, над профілями відомих брендів та публічних осіб працюють великі креативні команди, але досить велика частка популярних інстаблогів навмисно ведуться в любительському лайфстайл форматі. Працюють обидві стратегії, але на шляху до успіху їх об’єднує найважливіший фактор – якісні та цікаві фото.

Незалежно від того, працює команда профі чи блогер робить фото за допомогою смартфону самостійно, усі без виключення використовують декілька основних принципів побудови композиції та освітлення. Після їх засвоєння ваші фото зміняться та зможуть конкурувати з кадрами профі. Ви зможете бачити правильну композицію та світло, і повністю перемикнути свою увагу на творчість та відточування власного інстинкту фотографа.

Для початку, вам потрібно дотримуватися декількох простих правил 😉


Правило 1. Використовуйте природне освітлення

Це основа гарної фотографії. Розуміння використання світла – це перше і найважливіше правило для отримання насичених та яскравих фотографій за допомогою лише свого телефону. Уникайте використання спалаху на користь природного освітлення. Якщо ви не можете зніматися на вулиці засвітла, робіть фотографії біля вікон або в добре освітлених приміщеннях. Вночі джерелом світла можуть слугувати вуличні ліхтарі та вітрини магазинів – просто поверніться до них обличчям.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Стоит ли скрывать? 🤔 ⠀ Есть ли место негативу в инстаграме? Я против ведения совершенно “лучезарных” страничек, автор которых никогда не болеет и не расстраивается, дети себя отлично ведут и т.д., потому что это может повлиять на чью -то самооценку.. ⠀ Но речь о другом, совсем противоположном. Есть люди, которые говорят исключительно о бедах, комплексах, о том, как им плохо, как в жизни не везет, какие у них плохие клиенты, плохие работодатели и все на свете 🙄 ⠀ Я не люблю нытье, хочу читать людей, которые мотивируют, на которых хочется ровняться 💪 ⠀ А вы? Пожалеете? Или отпишетесь? 👀 ⠀ Photo: @visualize_art_

Публикация от 🌿 Insta photographer 🌿 (@leviany)

 

Правило 2. Дотримуйтесь правила третин

Правило третин є одним з найвідоміших принципів композиції для врівноваження фото. За цим принципом, зображення треба поділити на сітку 3 × 3 та вирівняти об’єкти в кадрі по лініях сітки. Для початку раджу увімкнути параметри ліній сітки на камері вашого смартфону, але згодом ви зможете бачити композицію без цієї розмітки.

 

Правило 3. Не пересвічуйте свої зображення

Ми звикли докручувати якість фото за допомогою постретушування в спеціальних програмах чи за допомогою параметрів обробки в Instagram. Але не всі фото можна відредагувати. Уникайте засвічення кадрів. Коли ви наводите смартфон для фотографування, завжди регулюйте експозицію на екрані: рух пальцем вгору або вниз допоможе налаштувати оптимальне освітлення.

Правило 4. Фотографуйте в правильний час доби

Фотографи знають про золоті години – період доби, коли сонце знаходиться на горизонті. Розсіяне м’яке світло робить фото гармонійними та особливо підсвіченими, цей феномен вже прозвали природним фільтром Instagram.

Натомість, фотографування вдень під прямими сонячними променями – це майже завжди погана ідея, тому що фотографії виходять дуже різкими, контрастними та засвіченими. Уникайте жорсткого світла та тіней, шукайте хмаринки, вони розсіюють світло від сонця і роблять світло та тіні не такими контрастними.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Устала от идеальности 😩 ⠀ Инстаграм превращается в галерею идеальных кадров, каждый второй красиво снимает, в попыткеах не отставать теряешь себя.. ⠀ Нет, это здорово, что все такие креативные и я люблю свой аккаунт! В нем каждый кадр сделан с любовью, каждая локация тщательно подобрана, все на вдохновении, но каждому свойственно выгорать 😔 ⠀ И тогда я листаю свою страничку вниз и вижу там воспоминания, которые никто не пытался выстроить в гармоничную ленту. Вижу фотку с бургером, и вспоминаю, как мы с @krakazyablik ездили на другой конец города, чтобы его сьесть, потому что нам прислали промокод на него в подарок к билетам на концерт. На который мы, к слову, так и не попали. Зато поели 😁 ⠀ А кто сейчас выставляет бургер крупным планом без красивой сервировки стола и при исскусственном свете снятый на телефон? 🤔 ⠀ Выход найден, создала себе закрытый лайв аккаунт, буду постить туда нелепые селфи, которые обычно валяются в папке на компе и их никто не смотрит, бургеры в кошмарном освещении, и все, что придет на ум, чтобы потом посмотреть и улыбнуться! Жизнь без длинных постов и полезной информации, просто лайв ❤ ⠀ Кто еще чувствует выгорание от гонки за идеальной лентой? 🙄

A post shared by 🌿 Insta photographer 🌿 (@leviany) on

 

Правило 5. Змінюйте ракурс

Коли ви робите фотографію на своєму телефоні, ви, ймовірно, тримаєте камеру навколо рівня очей і знімаєте, правда? Так роблять і всі інші. Змінюйте ракурс, якщо хочете зробити цікаві, несподівані фотографії.

Фотографування з іншого ракурсу допоможе впіймати нові цікаві кадри, навіть якщо мова йде про знайоме місце чи предмет. Спробуйте фотографувати згори чи знизу, притулившись низько до землі або стіни.

 

 

Правило 6. Обрамлюйте об’єкти

Коли ви робите знімок, навчіться захоплювати додатковий простір. Такі фото в результаті можна відредагувати по-різному та подати в різних ракурсах, водночас коли ви наближуєте кадр – ви можете пропустити деталі чи схибити кут.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Идеальнее вечер сложно придумать ✨ ⠀ Обычно в конце путешествия я уже начинаю скучать по дому, сегодня же мне очень грустно 😢 ⠀ Хочется быть не в аэропорту, а снова сидеть с любимым @radikmariner на горе El Carmel и любоваться закатом 🌄 В этом месте толпы людей не мешают, все становятся родными, общаются, знакомятся, пьют вино и поют, тут застывает время ❤ ⠀ А вы скучаете за домом в путешествиях? 👀 ⠀ #leviany_путешествия

A post shared by 🌿 Insta photographer 🌿 (@leviany) on

Правило 7. Малюйте лінії

Шукайте лінії та пропускайте їх через кадр. Це можуть бути дороги, будівлі або природні елементи, такі як дерева та хвилі, якісь предмети. Вони додають кадру глибини та руху, направляють погляд на потрібний об’єкт.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💚 LIKE TIME 💚 ⠀ Ваш любимый, субботний, классический лайктаайм 🎉 ⠀ Все что нужно для участия, это всего лишь: ⠀ 🔸 Поставить ❤ на последние мои 5 публикаций ⠀ 🔸 Написать, что бы вы хотели получить, от сердечек до комментариев, подписок, интерактивов и даже дружбы 😜 ⠀ 🔸 Запрещено рекламировать свои блоги, товары, услуги, активности, только взаимовыгодное сотрудничество ☝ ⠀ 🔸 Будьте котиками, уважительно относитесь к другим участникам и отвечайте взаимностью 😺 ⠀ Поехалиии! Всем хороших выходных 😏

A post shared by 🌿 Insta photographer 🌿 (@leviany) on

 

Правило 8. Робіть багатошарову композицію

Портретні та предметні фото з простою композицією несуть якесь чітке повідомлення. Але фотографії, які містять шари, з візерунками або об’єктами на передньому та задньому плані – природно цікавіші для глядача, оскільки вони захоплюють увагу своєю глибиною та насиченістю.

 

Правило 9. Не бійтеся проявляти творчість

В Instagram є трендові кліше фото, які наслідують сотні профілів. Не захоплюйтеся кліше, проявляйте власну креативність. Щоб виділитися від інших брендів в Instagram, завжди кидайте виклик собі, щоб знайти новий погляд на заїжджені теми.

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

💛 TIME ⠀ Знаю, вы уже ждете наш с вами субботний интерактив 😉 ⠀ Быстренько выполняйте простые правила и получайте актив 😍 ⠀ ❤ На мои последние 5 постов за организацию ⠀ ✅ Можно: любое взаимовыгодное сотрудничество от сердечек до взаимопиара, активностей, подписок, дружбы ⠀ ❌ Нельзя: самореклама товаров, услуг, интертивов и т.д. ⠀ Хороших вам выходных, и будьте частными котиками 😺

A post shared by 🌿 Insta photographer 🌿 (@leviany) on

Правило 10. Гармонійні кольори – власний стиль в Instagram

Строкаті різнокольорові різнопланові фото, навіть дуже високої якості – сприймаються негармонійно. Оберіть стиль кольорової обробки для свого профілю. Використовуйте схожі відтінки та кольори, так вам вдасться поєднати різноманітні зображення та створити власний впізнаваний стиль в Instagram.

Вражайте всіх, Instagram саме для цього 😉

 

 
Підписуйтеся на наш Telegram-канал: t.me/proideicom
Просувайтеся в кар’єрі: Події для маркетологів в Україні: Календар


Читати більше: Аня Ун-Сею: Гайдлайн в SMM. Таємниці Instagram
Читати більше: МАЙБУТНЄ ПОРУЧ. Візуальні тренди 2020 року від Depositphotos

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: