Інтроверти відомі своєю спокійною поведінкою, продуманістю та деякою відстороненістю в навчанні, роботі та, навіть, у стосунках. Та вони точно не диваки чи соціофоби, не надто серйозні чи сором’язливі – все це негатив, який часто приписують такому типу характеру. Інтроверти просто заряджаються енергією, будучи на самоті, і швидко втрачають її в соціумі.Де знайти і як розпізнати
Як ви вважаєте, кого в світі більше: екстравертів чи інтровертів? Більшість, звичайно, обере перший варіант. Справді, в період швидкого прогресу, активного збільшення всього (як хорошого, так і поганого), в час гучних політиків, яскравих селебріті, навіть шумних сусідів, які не соромляться «виносити своє сміття з хати» – важко повірити в протилежне. 

Американські дослідження стверджують, що частка інтровертів в світі становить 30-50% і їх кількість постійно зростає. Не такі помітні, і точно не так чутні – проте не варто помилятись, думаючи, що вони не мають такого ж впливу, як екстраверти. 

Згідно з Psychology Today, можна назвати себе інтровертом, якщо ви:

  • Любите бути наодинці.
  • Мислите та створюєте краще на самоті, ніж в групах.
  • Лідируєте найкраще, коли ваші послідовники самостійні.
  • Не хочете ставати добровольцем в будь-чому або бути в центрі уваги певної групи.
  • Мовчите, поки не спитають вашої думки. (Екстраверт ж скаже її сам, навіть якщо ніхто не хоче знати).
  • Носите з собою навушники або  інший «бар’єр» між вами та іншими людьми. (Книги та телефон також зараховуються).
  • Уникаєте розлючених чи засмучених людей.
  • Отримуєте набагато більше дзвінків, повідомлень та електронних листів, ніж адресуєте. (Особливості роботи не рахуються)
  • Не ініціюєте small talk і не любите будь-яке спілкування без мети. 

Якщо ці пункти про вас – вітаємо, ви серед тихонь. Більше або менше, адже не кожен є суто екстравертом чи інтровертом. Деякі з нас мають якості обох типів – амбіверти.

Переваги бути тихонею 
Незважаючи на те, що творча кар’єра найчастіше асоціюється з екстравертами, інтроверти приносять багато недооцінених і важливих навичок та досягнень у галузі маркетингу.

Ідеальні слухачі
У світі, сповненому людей, які кричать, сперечаються і борються за увагу в житті та в інтернеті, можливо, однією з найсильніших характеристик інтровертів є здатність слухати. Найкращі стосунки з клієнтом будуються на довірі, яка вимагає, щоб обидві сторони слухали один одного. 
Коли влада продовжує переходити в руки споживачів, слухання стає більш цінним надбанням. Саме тут інтроверти перемагають. Вони слухають більше, ніж говорять і думають, перш ніж щось сказати. Такий маркетолог зробить все можливе, щоб зосередитись на побудові хороших відносин з клієнтами.

Самостійна трудова етика
Інтроверти цілком здатні працювати з командою, але зазвичай працюють краще та ефективніше, перебуваючи на самоті. Ця незалежність є дуже цінною: вона показує, що інтроверти не потребують постійного контролю та легко мотивуються до роботи. Просто скарб і мрія кожного роботодавця.
Все більше компаній (особливо тісно пов’язаних з творчістю та маркетингом) усвідомлюють, що далеко не кожен працівник показує найбільшу ефективність в офісі з 9.00 до 18.00, а інтроверти надають перевагу гнучким робочим графікам. Робота на дивані вдома чи в затишній кав’ярні дозволяє інтровертам краще зосередитись на одному завданні, не відволікаючись на офісні умови.

Тут і зараз
Годинна зустріч, наповнена екстравертами, буде такою ж продуктивною, як 20-хвилинна зустріч, сповнена інтровертів. Чому? Інтроверти ЗАВЖДИ переходять одразу до справи.
Це не буде зустріч, у якій обговорять всі особисті та не дуже проблеми офісу, новий альбом Каньє Веста чи новий тренч офіс-менеджера. Ні. Інтроверти одразу готові обрати проблему, знайти рішення і перейти до виконання.
Чи є час та місце для small talk у маркетингу? Звичайно. Але інтроверти можуть навчити всіх, як бути продуктивними та стратегічними, коли йдеться про наш робочий час та ресурси.

Творчий розум для творчої кар’єри
Хоча інтроверти здібні до аналітики, серед них досить багато процвітають у творчій сфері. Оскільки інтроверти люблять працювати незалежно, вони не переймаються тим, як слідкувати за іншими, перейматися чужою думкою. Це робить інтровертів охочими випробовувати оригінальні ідеї.
Дієвий креатив не стосується простої здатності створити яскраву графіку. Коли ви привертаєте увагу когось, вам потрібно підтримувати взаємодію. Ефектної графіки буде недостатньо. Тому прекрасні навички спостереження та прислуховування у інтровертів дозволяють нам зв’язуватися з аудиторією так, як екстраверти просто не здатні.

Читати більше про блискучі ідеї:
PINK LIONS: Тренд дошел до Украины, миром правит креатив


Екстраверт vs інтроверт
Чи варто протиставляти ці два типи? Наймати лише вдумливих інтровертів чи звертати увагу на яскравих екстравертів? Успіху у сфері маркетингу можна добитись лиш з різноманітністю.
Коли компанії говорять про вже трендову “різноманітність на робочому місці”, це не завжди має стосуватися віку, статі, орієнтації чи національності людини. Характер працівників повинен грати настільки ж велику роль у різноманітності на робочих місцях. У свою чергу, це допоможе створити кращі умови, приємніші робочі середовища та більш прибутковий бізнес.


Незалежно від того, ви інтроверт, екстраверт чи амбіверт, вам завжди є де додати цінності.

Ідеї від PRO IDEI:

Що почитати?
Сьюзен Кейн “Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати” 
Дебі Танг «Быть интровертом. История тихой девочки в шумном мире» 
Сильвія Лекен «Сила интровертов. Как использовать свои странности на пользу делу» 
Quiet Revolution 


Що подивитись?
The power of introverts | Susan Cain 

Being an Introvert is a Good Thing. | Crystal Robello 
An introvert’s guide to social freedom | Kaspars Breidaks 
Standing Out As An Introvert In A World Of Extroverts | Asritha Swaminadhan 

Що послухати?
Introvert Entrepreneur 

The Introvert, Dear Podcast 
League of Extraordinary Introverts 
The Intronaut – A Podcast for Introverts 

Читати більше про маркетинг: