Apple iOS 15 виходить на iPhone цієї осені, і вона включає в себе багато цікавих оновлень FaceTime, iMessage, Safari, Wallet та конфіденційності.

Оновлення Apple iOS 15 принесе багато нових функцій в ваш iPhone, коли він з’явиться восени. Цього тижня компанія Apple анонсувала останнє програмне забезпечення iPhone під час своєї великої щорічної конференції розробників WWDC, коли висвітлила деякі зміни.

Оновлення надасть вам більше можливостей для відеочату FaceTime, включаючи, так, нарешті, спілкування з друзями на Android. Він також пропонує нові функції конфіденційності, які допомагають захистити вашу електронну пошту та показують, як часто програми отримують доступ до таких речей, як ваша камера та мікрофон. А пізніше цієї зими, ви навіть зможете додати свої водійські права до Apple Wallet, залежно від того, де ви проживаєте.

Є багато змін, але ми виділимо деякі з них. Вони доступні для тестування розробниками зараз, і кожен бажаючий зможе протестувати бета-версію, починаючи з липня. В іншому випадку очікуйте побачити їх на своєму iPhone восени. Програмне забезпечення буде доступне для iPhone 6s та новіших версій.

FaceTime SharePlay

Apple iOS 15
Apple iOS 15 дозволить вам переглядати фільми, серіали та багато іншого з друзями через FaceTime
 

FaceTime отримує кілька нових функцій. Один називається SharePlay. Щойно ви почнете відеодзвінок FaceTime з кимось або кількома людьми, ви зможете відкрити підтримувані програми, такі як Disney +, Hulu, TikTok та інші, а потім разом переглянути фільм або телевізійне шоу. Глядачі можуть призупинити або перемотати вперед, і все буде синхронізовано. Ви навіть можете переключитися на спілкування в чаті через iMessage під час перегляду екрана або спільного використання. Це працює на iPad, Mac та iPhone.

FaceTime для користувачів Android та Windows

Apple iOS 15
Apple iOS 15 дозволить вам FaceTime з користувачами Android та Windows

Ви зможете залучити друзів Android та Windows у свої відеочати FaceTime. Будь-хто, хто користується Mac, iPad або iPhone, побачить нову кнопку для створення посилання на відео FaceTime, яким можна поділитися з користувачами на пристроях, що не належать Apple. Вам також потрібно буде впустити цих користувачів до чату, тому вам не доведеться турбуватися про те, що посилання буде передано іншим людям і випадковим людям, які з’являться в чаті. 

Ваше посвідчення водія в Apple Wallet – і ключі теж! 

*Поки що тільки для США.

Гаманець і ключі
 

Незабаром Apple дозволить вам зберігати водійські права у програмі Apple Wallet на вашому iPhone. Ця функція з’явиться взимку, і Apple працює над тим, щоб отримати схвалення штатів. 

А якщо говорити про гаманець, то незабаром ви зможете зберігати цифрові ключі до свого будинку в Apple Wallet. Якщо у вас є підтримуваний смарт-замок HomeKit вдома або в офісі, якщо це пропонується на вашому робочому місці, ви зможете торкнутися телефону, щоб розблокувати двері. І ви зможете ділитися тимчасовими або постійними цифровими ключами з відвідувачами.

 

Нові функції iMessage

Apple iOS 15
 

Оновлений iMessage почне ділитися відповідною інформацією в інших програмах. Так, наприклад, якщо хтось надішле вам посилання на новину, ви побачите це в розділі «Спільно з вами» в Apple News із нагадуванням про те, хто надіслав посилання. Це зручно, якщо ви хочете прочитати історію пізніше, але не хочете перебирати сотні повідомлень, щоб знайти посилання.

І якщо хтось надішле зображення (не мем чи знімок екрана), воно з’явиться в розділі ”Спільно з вами” в Apple Photos. Це стосується посилань у Safari, подкастів, фільмів та телешоу в Apple TV. Крім того, замість того, щоб бачити довгий список фотографій, коли хтось надсилає їх багато, ви отримаєте чистий стос фотографій, які можна переглянути.

Визначте тварин, предмети та рослини на фотографіях

Apple iOS 15
Apple iOS 15 дозволить вам шукати речі на ваших фотографіях

Ваш iPhone зможе ідентифікувати та розповісти вам більше інформації про тварину, орієнтир, рослину чи об’єкт, наприклад, книгу. Маленька піктограма з’явиться поверх фотографій у вашій галереї, і, натиснувши, вона може визначити породу собаки домашнього улюбленця та показати вам додаткову інформацію, наприклад. Або він може назвати квітку з фоном на рослині. Ця функція подібна до тієї, яка була доступна на телефонах Android під назвою Google Lens.

Блокуйте повідомлення та сповіщення в певний час за допомогою Focus

 
Фокус у iOS 15
Фокус у iOS 15 дозволяє повідомляти іншим, що ви недоступні.

Нова функція ”Фокус” дозволить отримувати сповіщення лише від людей і додатків, які ви попередньо затвердили в певний час.

Ідея полягає в тому, що коли ви просто хочете сісти і почитати або не хочете, щоб телефон дзвонив через певну годину, ви не побачите випадкових додатків, які спамують сповіщення або тексти від людей, від яких вам не потрібно чути момент. І одержувачі побачать, чи фокусуєтесь ви, на повідомленнях, наприклад, ”Тодд замовчує сповіщення за допомогою Фокусу”. Якщо це терміново, відправник може все одно просунути повідомлення.

Apple WWDC21
 

Ви зможете створити налаштування фокусу для багатьох речей: роботи, гри, сну тощо. І кожен з них дозволить вам створити власний домашній екран, так що ви бачите лише певні програми, а решта залишаються доступними. Можливо, ви створюєте домашній екран для робочих програм, а інший – для програм, якими ви користуєтесь, коли ви вдома.

Великі зміни в Apple Maps

Карти Apple
 

Минулого року Apple завершив повний редизайн своєї програми Maps, але вже повернувся з черговим великим оновленням. Крім багатьох інших речей, він пропонує покращені напрямки руху, з більш чітко позначеними смугами, пішохідними переходами тощо.

І є справді крута 3D-модель, яка показує висоту та цікаві місця у великих містах. Спочатку нові карти працюватимуть у Сан-Франциско, а потім у Філадельфії, Нью-Йорку, Лондоні, Вашингтоні та Лос-Анджелесі, перш ніж вони розповсюдяться в інші міста.

Говорячи про ваше місцезнаходження, iOS 15 також надаватиме більше інформації про громадський транспорт, включаючи сповіщення в режимі реального часу про те, коли вам потрібно вийти з автобуса, поїзда чи метро. 

Існує навіть нова функція доповненої реальності, яка, як і в Google Maps, накладає більше інформації на реальний світ, щоб ви могли бачити, куди рухаєтесь.

Оновлення браузера Safari, включаючи голосовий пошук в Інтернеті

 
Safari в iOS 15 теж зазнає великих змін.
Safari в iOS 15 теж зазнає великих змін.

Safari отримує велике оновлення для iPhone, Mac та iPad. Він включає в себе редизайн, який виводить рядок пошуку в нижню частину сторінки на iPhone; підтримка збереження груп відкритих вкладок, таких як ті, які ви використовуєте для роботи або для планування відпустки, які можна відкрити знову на будь-якому пристрої, і нова опція для голосового пошуку в Інтернеті.

Просто торкніться кнопки мікрофона і вимовляйте те, що ви хочете шукати, а Safari подбає про все інше. Крім того, розширення вперше підтримуються на iPhone та iPad, тому ви можете використовувати такі плагіни, як Honey, щоб знайти знижки та промо-коди під час покупок.

Перекладайте, копіюйте та взаємодійте з текстом на фотографіях

Apple iOS 15
Apple iOS 15 зможе ідентифікувати текст на фотографіях.

Будь-який текст на будь-якій фотографії можна скопіювати та вставити або перекласти. Отже, якщо ви читаєте меню іншою мовою, ви можете просто сфотографувати його і подивитися, що там написано. 

Або ви можете сфотографувати адресу або назву ресторану, а потім торкнутися її, щоб отримати додаткову інформацію на Apple Maps. 

Ще один чудовий приклад: сфотографуйте пакет, а потім клацніть номер відстеження, щоб простежити, де знаходиться пакет, через UPS або FedEx. Ви також можете торкнутися телефонних номерів на зображеннях, щоб відразу зателефонувати до місця.

Покращений пошук Spotlight

Apple iOS 15
 

Пошук Spotlite – це інструмент, який ви використовуєте, коли проводите пальцем по екрану вниз для пошуку на своєму iPhone. Це також отримує великі вдосконалення.

Наприклад, якщо ви шукаєте контакт, він покаже вам фотографії цієї людини та будь-які посилання текстових повідомлень, які ця особа вам надіслала. Ви отримаєте більше інформації про телевізійні шоу, фільми, виконавців, музикантів тощо.

Звіт про конфіденційність 

Звіт про конфіденційність додатків Apple iOS 15

Apple розповість вам ще більше про те, як програми використовують ваш телефон. Новий звіт про конфіденційність покаже, як часто програма отримувала доступ до вашого мікрофона, місцезнаходження, фотографій та камери за останні сім днів. І він покаже вам сервери, з якими зв’язується програма, щоб ви могли побачити, чи програма надсилає дані багатьом іншим компаніям чи місцям. 

Захист конфіденційності в iCloud + та Mail

Apple iOS 15
Apple iOS 15 дозволить вам приховати свою адресу електронної пошти.
 

Нове програмне забезпечення представляє iCloud +, вигадливу нову назву iCloud. Ви не будете платити більше за деякі функції, але це включає нові переваги. Це приховає вашу діяльність в Інтернеті за допомогою «Приватного реле iCloud», що ускладнює перегляд сайтів та інших місць, які ви відвідуєте.

Конфіденційність
 

Функція ”Сховати мою електронну пошту” створює випадкову електронну адресу у формах, де вам потрібна одна для реєстрації, тому одержувач не знає вашої фактичної, хоча ви все одно можете отримувати переслані електронні листи на свою звичайну адресу. 

 

Siri стає швидшою

сирія
 

Siri швидше виконує деякі завдання в iOS 15. Нова обробка на пристрої означає, що ви можете попросити Siri робити такі дії, як налаштування таймерів та будильників, відкриття програм, керування музикою, увімкнення ліхтарика тощо, і все це без необхідності з’єднання з Інтернетом. Це означає, що ці завдання повинні відбуватися відразу, а не з невеликою затримкою. Для цієї функції потрібен iPhone XS 2018 року або новіший.

Створіть застарілі контакти, щоб вони могли отримати доступ до вашого облікового запису, коли ви помрете

Нова програма “Digital Legacy” дозволяє встановити контакти, які зможуть отримати доступ до вашого облікового запису, коли ви померте. 

Це має полегшити коханим людину зняти все з вашого пристрою, передати право власності на телефон або закрити обліковий запис. На даний момент це складний і заплутаний процес. 

Крім того, нова функція “Контакти для відновлення облікового запису” дозволяє вам призначити певних людей, які зможуть допомогти вам змінити ваш пароль, якщо ви коли-небудь забудете його та втратите доступ до свого облікового запису чи певних пристроїв. 

І більше

У iOS 15 є набагато більше, включаючи зміни до AirPods, які допоможуть вам краще чути розмови, нові віджети для Apple Apps, загальносистемний переклад тощо. Крім того, пам’ятайте, іноді Apple представляє кілька нових функцій, які вимагають обладнання на найновіших iPhone, тому очікуйте на інші зміни восени.

Переглянути повне відео презентації Apple iOS 15

Джерело: CNBC, Apple

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.