Про нову операційну систему Apple та шум довкола її появи.

iOS 14 можна впевнено назвати одним із найбільш знаковим оновлень iOS за останні декілька років. Apple переробила не лише інтерфейсні налаштування, але фундаментально розширила її функціональні можливості. Кожна нова опція буде чимось кардинально новим, що перекреслить існуючий порядок. Від інтерфейсу CarKey до можливості надавати додатками лише умовне місцезнаходження. Однак, заплановані також приховані функції, котрі користувачі навіть не помітять, однак Facebook та маркетологи – їх точно помітять, ба більше – бояться їх як вогню. 

Чому фейсбук боїться запуску iOS 14

Facebook перелякано чекає на запуск iOS 14. В цьому зізнався фінансовий директор корпорації Девід Венер. Він заявив, що значну долю прибутків Facebook отримує від реклами, а в iOS 14 з’являться нові спеціальні механізми, які погіршать показ релевантних оголошень користувачам гаджетів Apple.

За словами Венера, спеціалісти Facebook все ще вивчають нововведення iOS 14 і те, наскільки їх поява ускладнить життя соціальної мережі, і, цілком ймовірно, звузить можливості для заробітку. 

Блокування відслідковування локації на iOS

Facebook — один з найбільших рекламодавців та джерел таргетованого трафіку, тому заборона трекінгу користувачів дуже сильно нашкодить якості реклами. 

Це нововведення вперше з’явиться тільки в iOS 14, раніше максимально обмежити трекінг користувачів допомагала функція блокування перехресного відслідковування між сайтами. Однак, на додатки, які встановлювали користувачі, її дія не поширювалася, і тому розробники почували себе відносно спокійно. До анонсу iOS 14.

Apple переконаний, що розробники додатків мають в обов’язковому порядку отримувати згоду користувачів на відслідковування їх даних. Apple вважає, що це недопустимо, – фіксувати дії користувачів без їх інформування та згоди. Тому, якщо Apple не може заборонити публікувати рекламу, і відповідно, і контролювати рекламні трекери в додатках (реклама – це єдине джерело прибутку в безкоштовних додатках), то вони вирішили примусити розробників запитувати у користувачів згоду на відслідковування. Якщо вони погоджуються, тоді будуть бачити релевантну рекламу, яка відповідає їх вподобанням, а якщо ні – реклама буде в такому ж обсязі, але випадкова, не таргетована.

«Раніше такого дійсно не було, але ми дуже турбуємося про конфіденційність наших користувачів, тому запускаємо такі умови», – пояснили в Apple. 

Apple вимагає, щоб розробники додатків запитували дозвіл перед тим, як почнуть відстеження користувачів та їх пристроїв за допомогою додатків чи веб-сайтів, щоб таким чином оцінювати дії користувачів, а також продавати і купувати інформацію про них з метою таргетування реклами. 

Чому маркетологи бояться виходу iOS 14

Конверсія реклами – це найважливіший показник її ефективності.

Недивлячись на те, що багато хто думає, що рекламу важливо просто побачити та клікнути на неї, це не так. Рекламні компанії ретельно стежать за тим, як «заходить» реклама, як вона працює.

Тобто, як багато людей після взаємодії з рекламою придбали товар. Від цього і буде залежати прибуток замовників реклами та рекламодавця, в ролі якого виступає Facebook. Якщо показники конверсії (продажів з реклами) знизяться, Facebook втратить кошти, тому що за погано працюючу рекламу, яка не приносить конверсій, замовники реклами платити не будуть, вони будуть шукати альтернативні шляхи просування своїх продуктів. 

Відтак маркетологи будуть змушені перерозглядати стратегію просування, контент та нові способи взаємодії з цільовою аудиторією. 

Послуги PRO Ідеї

Читати більше: