Чому Джоан Роулінг може втратити репутацію через гучний інформаційний конфлікт.

Через допис на персональній сторінці у мережі Twitter Джоан Роулінг отримала гору негативу у свій бік. Письменниця прокоментувала статтю порталу Devex “Opinion: Creating a more equal post-COVID-19 world for people who menstruate”. У публікації на своїй сторінці вона  виказала незадоволення фразою “люди, які менструюють” замість “жінки”, через що була звинувачена у трансгендерності. 

Люди, які менструюють”. Я впевнена, що існує слово для цих людей. Хто-небудь, допоможіть мені. Wumben? Wimpund? Woomud?написала Роулінг у своєму дописі. 

 

Джерело: twitter.com/jk_rowling

Письменницю критикували читачі (і книг, і стрічки Twitter) та знаменитості. Наприклад, Деніел Редкліфф головний актор у фільмах про Гаррі Поттера, який написав цілу статтю на порталі “The Trevor Project”, провідної національної організації, яка надає послуги з запобігання кризовим ситуаціям та запобігання самогубствам лесбіянок, геїв, бісексуалів, трансгендерів, кверів та молоді, яка сумнівається.

«Трансгендерні жінки – це жінки. Будь-яке твердження про зворотне стирає особистість і гідність трансгендерних людей та суперечить всім порадам професійних асоціацій охорони здоров’я, які мають набагато більше знань з цього питання, ніж Джо або я», цитата з матеріалу Деніела.

Джерело: thetrevorproject.org

Після критики, Джоан Роулінг більш детально пояснила свою думку в наступних дописах.

Якщо статі не існує, то й одностатевого потягу немає. Якщо статі не існує, реальність жінок у всьому світі стирається. Я знаю і люблю транслюдей, але стирання концепції статі позбавляє багатьох можливості осмислено обговорювати своє життя. Говорити правду це не хейт”.

 

Джерело: twitter.com/jk_rowling

Скандал на цьому не закінчився. Фан-сайти, присвячені історії про Гаррі Поттера, Leaky Cauldron і Mugglenet видалили покликання на ресурс Джоан Роулінг та її фотографії через позицію. Також через скандал літературну агенцію письменниці покинули троє співробітників. 

Позиція незмінна: Джоан вважає, що стирати концепцію статті передбачає заперечення жіночої ідентичності, хоча вона любить й поважає людей-трансгендерів. Щоб розставити крапки над “і” письменниця написала ціле есе, у якому ще раз пояснює свою думку:

“Все, про що я прошу, все, чого я хочу – це аналогічне співчуття, аналогічне розуміння, яке повинне поширюватись на мільйони жінок, у яких єдиний злочин хотіти, щоб їхні турботи були почуті без погроз та зловживань”, — завершує думку Джоан Роулінг. 

Як ставитись до думки Роулінг вибір кожного. 

Важливо, що в сучасному світі кожен може висловлювати свою думку вільно не тільки на папері, а й в реальності, незалежно від того, чи ви Джоан Роулінг, чи її читач.  

Читати більше: