Чому складні теми не в тренді серед українських лідерів думок, адже силу та вагу їх слів можна застосовувати не тільки для комерції, а й для боротьби проти насилля в Україні. 

24 травня до лікарні звернулася жінка із заявою про побиття та зґвалтування, за її словами, до цього причетні співробітники поліції Кагарлика.

Шокуюча історія про катування та зґвалтування в районному відділені поліції двома нетверезими працівниками поліції під час проведення допиту облетіла всю Україну та світ.

Як лідери думок відреагували на цю тему та чи порушують вони тему прав жінок та протистояння насиллю в Україні?

Інформаційні портали та новини телебачення вивели історію в Кагарлику в найгарячіші тренди в інфопросторі України за останній тиждень.

Шкода підсумовувати, але ця тема не дуже зачепила інфлуенсерів в Україні. Не відгукнулася настільки, щоб об’єднатися та започаткувати єдиний рух проти жіночого насилля в соціальних мережах, на зразок популярних #metoo, #blacklivesmatter, #staysafe.

Силу та вагу слів популярних лідерів думок в Україні часто не розуміють та недооцінюють. Проте, їх дописи та сторіз в соціальних мережах щодня проглядають тисячі-мільйони вірних підписувачів. Та найчастіше потужність популярності YouTube-, Instagram- та Facebook-блогерів традиційно направлена на монетизацію за рахунок платних партнерств з новими і відомими брендами та власні бізнеси блогерів. 

Хочеться сподіватися, що кожен відповідальний блогер з багатотисячною аудиторією, сміливо скаже хоча б одне речення на підтримку прав жінок та проти жіночого насилля в Україні.

Хто з лідерів думок в Україні говорить на складні теми 

Телебачення Торонто

Відомий український YouTube-канал, який має 394 тисячі підписувачів, розповів про катування в Кагарлику із влучним слоганом: “Моторошно!”

Джерело: Телебачення Торонто 

Маша Євфосиніна у проекті “Ходят слухи”

У нещодавньому інтерв’ю на YouTube-каналі “Ходят слухи” (411 тисяч підписувачів) Маша Єфросиніна, окрім особистих та професійних історій, порушила важкі та незвичні для lifestyle-блогів теми: як притягнути до відповідальності за домагання, що нам дасть ратифікація Стамбульської конвенції, про місію посла ООН, гендерну нерівність та фемінізм.

Маша Єфросиніна як Посол ООН з питань гендерної рівності та домашного насилля досить відверто та часто веде комунікації на ці теми. Її виступи роз’яснюють мільйонам жінок в Україні їх права та дійсно змінюють світогляд сучасних поколінь. 

Раміна Есхакзай: “Твоя цитата: “Ось ви, наприклад, знаєте про закон, який дає право, якщо в публічному транспорті навмисно притискається до вас якийсь дурень, ви маєте право схопити його за руку, попросити пасажирів сфотографувати його, подати на нього в суд або принаймні викликати поліцію. Моя місія донести цю інформацію до всіх жінок в країні”. 

Маша Єфросиніна: “Так. Насправді, на законодавчому рівні в нас справи вже досить непогані. У 2019 році було прийнято закон, згідно з яким я, ти, ти Настя, всі дівчатка нашої країни можуть подати заяву, щоб людину, яка тебе скривдила, притягнули до відповідальності – кримінальної. За три типи насилля: психологічне сексуальне, економічне та фізичне. Тобто, все, что ти оціниш, Раміна, як насилля над собою, ти можеш заявити на це в поліцію. Інша справа, як це реалізується, імплементується в нас. Але якщо зараз говорити про букву закону, то право в тебе таке є.”

Інтерв’ю вийшло 28 травня, однак, зрозуміло, що готувалося воно раніше, тому історія про катування в Кагарлику не могла увійти в розмову. 

Джерело: Ходят Слухи

Комфортне та безпечне життя можливе не в суспільстві досконалих товарів та сервісів – а в суспільстві, де дотримуються прав людини. 

Читати більше: