Згідно з результатами другого щорічного опитування маркетологів та споживачів щодо реалізації медіаресурсів, кількість споживачів, які відкрили рекламу в TikTok, майже вдвічі збільшилася з 19% у минулому році до 37% у цьому році, оскільки додаток для обміну відео стрімко зростав.

Як і минулого року, споживачі розглядали платформу обміну відео ByteDance як найбільш “веселу та розважальну рекламу”, хоча все більше користувачів починають відчувати перевантаження. 

TikTok також “зручно” зайняв місце як найбільш інноваційне місце для реклами серед маркетологів і побачив рівень довіри з групою вдвічі, хоча він все ще відстає від більш відомих конкурентів, таких як YouTube, Google та Facebook, які вважаються більш надійними, але менш інноваційними.

Кантар виявив, що багато форматів, які раніше виявлялися менш популярними серед споживачів, починають краще працювати, включаючи рекламу в Інтернеті та мобільних іграх та рекламу в сервісах потокового передавання музики. Ці здобутки пояснюються більшою експозицією через пандемію, яка стимулювала радикальний перехід до цифрових медіа.

Звіт Kantar Media Reactions

Останній звіт Kantar Media Reactions показує, що прискорене впровадження цифрових каналів за останній рік плюс посилило сприйняття споживачів та комфорт в рекламі, що розміщується в таких середовищах. Висновки зауважують, що довіра споживачів до платформ часто випереджає довіру маркетологів – групи, які схильні бути більш консервативними, намагаючись знайти баланс між безпекою бренду та інноваціями, одночасно жонглюючи медіабюджетами. У дослідженні взяли участь понад 900 фахівців з маркетингу та 14 500 споживачів на 23 ринках.

Не дивно, що TikTok вважався провідним центром інновацій та розваг по обидва боки проходу в 2021 році. Додаток для обміну відео після того, як минулого року витримав суперечки щодо потенційної заборони в США, продовжує залучати користувачів масово, і нещодавно став першим мобільним додатком, що не належить Facebook, який перевищив 3 мільярди завантажень. Споживачі поставили Amazon – новачка в рейтингу – № 2 за сприйняттям реклами, за ним йдуть Instagram, Google і Twitter.

Хоча довіра маркетологів до TikTok все ще не на рівні більш відомих платформ соціальних медіа, вона зробила “величезні покращення”, на думку Кантар. Постійне впровадження нових продуктів у таких бажаних сферах, як соцмедіакомерція та контент творців, може ще більше підсилити улюбленицю покоління Z у найближчі місяці.

Інші канали, які вважалися менш перевіреними у світі до пандемії, починають завойовувати споживачів та бренди

Реклама ігор в Інтернеті та мобільних іграх залишається найменш популярним каналом серед споживачів, проте за рік порівняно з минулим роком збільшився показник власності реклами або сприйнятливості – це найбільший виграш серед 22 каналів, які відстежував Kantar.

Музична потокова реклама, реклама в подкастах та реклама в потокових сервісах допомогли обігнати найбільш вдосконалені онлайн-канали, забезпечивши стрибок споживчої реклами на 3% у річному обчисленні.

Реклама, розміщена в сторіз (історіях) у соціальних мережах, отримала 1% річний приріст.

Загалом, подкасти стали більш грізною категорією в 2021 році, випередивши маркетинг інфлюенсерів як онлайн-медіаканал номер один для забезпечення власного капіталу після того, як він зайняв друге місце у 2020 році.

Споживачі вважають, що реклама подкастів покращує якість та релевантність, подібно до TikTok, повторюваність була названа більшою проблемою. Такі платформи, як Spotify та Amazon, вклали значні кошти у придбання більшого контенту подкастів та рекламних технологій у змаганні залучати слухачів, хоча Кантар попередив, що місце може стати переповненим.

“Маркетологи збільшили інвестиції в подкасти в 2021 році і продовжать інвестувати більше в 2022 році, прискорюючи цифрову трансформацію аудіо, оскільки заплановані витрати на радіо продовжують зменшуватися”, – сказав Кантар. “Видавцям подкастів потрібно тримати насиченість, щоб уникнути вбивства цієї золотої цифрової гуски”.

Навіть коли формати, що зароджуються, відчували свіжий вітер, маркетологи продовжували демонструвати перевагу старих фаворитів

Instagram виявився найкращим балансом між довірою та інноваціями. Примітно, що інфлуенсер-маркетинг піднявся на третє місце серед найвідоміших медіа серед маркетологів, значний стрибок з 10-го місця минулого року.

Інфлуенсер-маркетинг досягає нових рівнів зрілості, незважаючи на постійні ризики щодо управління талантами.

“Високий рівень довіри маркетологів до впливових осіб, ймовірно, відображає справжнє прагнення до нового типу розмов із споживачами та більший комфорт від ідеї відмовитися від деяких елементів контролю над повідомленнями свого бренду”, – сказав Кантар. “Це також може відображати зусилля індустрії впливу” зростати “із посиленням регулювання, новою породою агентств та більш упорядкованими системами та процесами для створення, масштабування та вимірювання кампаній впливу”.

Джерело: Kantar

 

Лайфхаки для маркетологів в Україні: 

@proidei.com Цей сайт зробить з вас крутого графічного дизайнера та ефективного маркетолога ✅ canva.com #маркетинг #proідеї #canva #графическийдизайн #лайфхак ♬ SUNNY DAY – Matteo Rossanese

 

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: