У січні на Київському інноваційному терміналі (КІТ) запрацювала друга черга, яка дозволила удвічі збільшити потужність терміналу й обробляти до 50 тис. посилок на годину.

Нова пошта значно розширила площу Київського інноваційного терміналу, завдяки введенню в експлуатацію його другої черги. Її будівництво тривало 10 місяців, а тестування розпочалося у грудні минулого року.

«Обсяги посилок зростають з року в рік, і автоматизація процесів необхідна, щоб швидко та якісно обробити таку кількість відправлень. Тому ми інвестуємо в інноваційні термінали, оснащені високотехнологічними сортувальними лініями. Ефективність їхньої роботи напряму залежить від пакування: запаковані у коробку відправлення сортуються за лічені секунди, оскільки сканери, що встановлені на сортувальних стрічках, здатні зчитувати маркування з усіх 6 сторін коробки. Вони автоматично зважують посилку та визначають географічний напрямок, за яким вона повинна бути відправлена. А отже, посилки якнайшвидше потрапляють до наших клієнтів. Нова пошта планує і надалі інвестувати в автоматизацію інфраструктури, щоб зберегти високу швидкість та якість доставки», – говорить Олександр Бульба, СЕО Нової пошти.

Друга черга КІТ є багаторівневою та оснащена сучасним обладнанням нідерландської компанії Vanderlande. Посилки від 1,5 кг та шириною до 1,2 м сортуються на автоматизованих сортувальних стрічках. Зокрема, вздовж стрічки, якою рухаються посилки, розташовані спеціальні планки – так звані  «чобітки», що в потрібний момент зіштовхують посилку в окремі відгалуження сортувальної лінії в залежності від напрямку доставки. Наразі такі сортувальні лінії запущені на двох поверхах. На початку весни запрацює ще одна лінія сортування, яка розташовуватиметься на третьому поверсі.

 

Для централізованого збору посилок з усіх поверхів встановлені спіральні вертикальні жолоби (так звані «мушлі»), якими всі посилки рухаються донизу. З «мушлі» посилки потрапляють безпосередньо на спеціальні телескопічні конвеєри, звідки завантажуються безпосередньо в автомобілі. Конвеєри полегшують роботу працівників терміналу та зменшують час перебування посилки на терміналі. Наразі термінал оснащений 46 такими конвеєрами, а після запуску третьої сортувальної лінії будуть встановлені додаткові. Крім того, посилки до 1,5 кг на терміналі сортуються окремо, через автоматичне сортувальне обладнання.

Нова пошта інвестувала близько 14 млн євро в будівництво та обладнання для оснащення другої черги терміналу.

Нагадаємо, перша черга Київського інноваційного терміналу була запущена у 2018 році. КІТ – найбільший автоматизований термінал Нової пошти. За 2020 рік  тут оброблено 124 млн посилок, що майже на третину більше, ніж за попередній рік.

 

Нова Пошта – лідер логістичного ринку, який забезпечує легку доставку кожному клієнту – до відділення, почтомату, за адресою – і дозволяє тисячам підприємців створювати і розвивати бізнес не тільки в Україні, а й за кордоном. Мережа компанії налічує більше 7000 відділень по всій Україні, а кількість відправлень лише за 2019 рік перевищила 212 млн. НП Логістик – компанія, що надає послуги фулфілмента: зберігання товару на складах, комплектацію і відправлення замовлень одержувачу. Пост Фінанс – небанківська фінансова установа, завдяки якій клієнти компанії можуть здійснювати грошові перекази та операції з електронними грошима. Нова Пошта Глобал розвиває міжнародну партнерську мережу, щоб надавати клієнтам послуги з експрес-доставки не лише в Україні, а й за кордоном. Група Нова Пошта працює з дотриманням всіх норм українського законодавства. За 2019 рік Група перерахувала до бюджету країни більше 4 млрд грн податків і зборів. Група Нова Пошта надає клієнтам– як бізнесу, так і приватним особам – повний спектр логістичних та пов’язаних з ними послуг. До Групи входять українські та зарубіжні компанії, зокрема Нова Пошта, НП Логістик, Пост Фінанс і Нова Пошта Глобал.

Читати більше: