Онлайн-навчання – реальність, яка може не подобатися, а може приводити в захват. Все залежить від витрачених зусиль на адаптацію, рівня креативу та професійної підготовки команди.

З впевненістю можна стверджувати, що це цікава подорож та абсолютно неймовірний досвід. Принаймні саме так склалося в мережі приватних шкіл КМДШ.

Скільки було часу на переналаштування

  • Школа за три дні підготувалася до формату онлайн-уроків. На платформі Microsoft Teams були створені предметні команди учнів та вчителів.
  • Педагоги активно займалися, моніторили кейси, як зробити онлайн-навчання ефективним та зацікавити дітей, шукали нові інструменти для роботи. За короткий період часу команда пройшла своєрідний інтенсив.
  • Важливу роль в переналаштуванні зіграла якісна комунікація між колегами та абсолютна взаємопідтримка. Періодичні зустрічі по скайпу з метою обміну досвідом та дієвими кейсами увійшли в традицію.

Як будувалася комунікація з батьками

Батьки отримували оперативні консультації від академічного департаменту.

Основними каналами зв’язку з батьками є:

  • електронний щоденник,
  • електронне листування,
  • закриті батьківські групи класів у соціальній мережі Facebook.

Як проходять заняття

Максимум інтерактиву, ніяких пасивних лекцій – головне правило онлайн-навчання в КМДШ.

Учні цієї школи – не пасивні слухачі лекцій через монітор, а, як і в звичайному житті, активні учасники навчального процесу.

Розгладають тему еко-смарт – закріплюють знання висадженням рослин; вивчають фізичні закони – перевіряють їх дію через реальні або віртуальні досліди; вивчають біографію певного композитора – грають онлайн його твори тощо.

Щоб зробити заняття онлайн цікавими потрібно ще більше часу, креативу та витримки. Але результати не змушують себе чекати.

Чи вдається зацікавити старшокласників

Насправді старшокласники дуже відповідально ставляться до навчального процесу, вони на 100% проявляють залученість.

Наприклад, на фізиці до карантину розглядали тему «Паралельне з’єднання провідників». Склали з учнями електричне коло, дослідили всі закони цього виду з’єднання, перейшли до розв’язання задач, і тут діти помітили, що загальний електричний опір в колі має числове значення менше ніж опори резисторів у даному колі. Вирішили розібратися з цим питанням. Але настав карантин, перейшли на онлайн-навчання. Звісно, учнів не залишало в спокої питання попереднього уроку. Тому продовжили лабораторну роботу в онлайн-режимі.

Через спеціальний інтерактивний додаток будували електричне коло з послідовним з’єднанням електричних лампочок. Якщо коло було побудоване неправильно, відбувалось коротке замикання, і спеціальний сигнал давав про це знати. Тому знову розбиралися, яка помилка допущена, як її вирішити. І таким чином дійшли істини, побудувавши правильну схему.

Чи є якісь послаблення в графіку чи відвідуванні занять

Успіх навчання залежить також і від дисципліни та регулярності. То ж початок занять о 9, перерви, позаурочні зустрічі з тьюторами, захисти проектів, робота в командах, спорт, творчість. Все як зазвичай – по плану.

Роль тьютора в онлайн-навчанні

Тьютори підтримують дітей під час виконання домашніх завдань, проводять заняття «Я-особистість». Охоче організовують активності в інтернеті: онлайн-концерти, поетичні та спортивні челенджі, руханки.

Які інструменти задіяли для онлайн-навчання

ClassTime (для складання цікавих тестів із залученням візуального матеріалу), Learning Apps, Padlet (поглиблення знань з географії), Shepard Software, Kahoot, Mozaboook, Quizlet та ін.

Був розроблений інтегрований модульний зошит до усіх уроків інваріантної складової.

Основне навчання в КМДШ доповнюють офлайн-активностями: читанням, грою в шахи, роботою над різними проектами, кулінарією, змаганнями/конкурсами, фотографією.