“Якщо хочеш зробити щось класне зроби це сам”: як бренди відновлювались після карантину на літньому “Куражі”.

15-16 серпня відбувся другий “Кураж” після карантину. Для гостей події це була чудова можливість цікаво відпочити на вихідних в столиці та придбати унікальні речі, а от для представників брендів ці два дні – напружена робота із залучення клієнтів.

Про те, чому бренди обирають “Кураж”, що пропонували, та які успіхи мали, з нами поділились учасники “Кураж Not Only Jazz”. 

•••••

Кураж – це не обов’язково комерція

Наприклад, цього літа на захід завітав Гостомельський притулок для тварин разом з песиками Жоржем та Жоржеттою, щоб знайти нову сім’ю для малюків. Керівник Максим Борисович, зоозахисниці Марія та Анастасія були раді всім зацікавленим гостям події, а сама Марія залюбки поділилися з нами деталями свого перебування на “Куражі”.

Що таке ГОСТОМЕЛЬСЬКИЙ ПРИТУЛОК ДЛЯ ТВАРИН?

“Ми великий притулок однієї великої сім’ї: моя мама, мій тато та я, а також моя бабуся, яка й створила його. Нам 20 років. Взагалі ми з’явились завдяки тому, що моя бабуся Ася Вільгельмівна Серпінська, яка зараз президент Київського товариства захисту тварин, 20 років тому побачила в якому стані бездомні тварини та зрозуміла, що в Києві немає гуманних притулків. Тварини утримувались в жахливих умовах, а деякі притулки навіть спеціально вбивали їх. І бабуся зрозуміла, що Україна повинна рухатись в правильному напрямку, тому заклала свою трикімнатну квартиру, купила дешевшу, а на всі вторговані гроші купила закинутий корівник в полі. 

Зараз в притулку 650-700 тварин та одна ворона Клара, якій люди зламали крила. Ми пишаємось, що працюємо не на кількість, а на якість: наші тварини завжди їдять кашу з м’ясом, вони завжди помиті, щеплені, їм надається медична допомога. Якщо ми наберемо велику кількість тварин, ми будемо входити в борги, ми не зможемо якісно рятувати тих, хто від нас вже залежить,” розповідає комунікаційниця Гостомельського притулку для тварин Марія Вронська.

Чому ви на “Куражі”?

“Ми раніше ніде не брали участь, це наш перший досвід.

Навіть якщо тварин сьогодні не візьмуть, тому що сюди всі прийшли відпочивати, а не приймати серйозні та зважені рішення, то, хоча б, дізнаються про наш притулок, а потім зможуть приїхати та вже за спокійних умов обрати для себе нового члена сім’ї”. 

Що вам дав “Кураж”?

“Дуже багато людей роблять пожертви на притулок, багато фотографуються, навіть одні захотіли взяти тваринку, але вирішили подумати та повернутися. Все-таки тварини не іграшка. Як мінімум, це збільшує кількість людей, які побачать малюків”.

Де вас можна знайти?

“Ми є в Instagram, ми є в Facebook. Телефонуйте нам, беріть тваринок у сім’ю. Не ховаємося. Навпаки, дуже чекаємо!” заохочує Марія.

Джерело: instagram.com/gostomel.shelter

Підтримати Гостомельський притулок для тварин прийшла також Анастасія Лагода, яка на волонтерських засадах розробила дизайн усіх промо-матеріалів притулку.

•••••

Кураж місце, щоб вивільнити негативні емоції та забути про головний біль

Разом з представницею проєкту “Намалюй свою планету” Оленою Кравець це можна було зробити оригінальним способом. 

Що таке проєкт “НАМАЛЮЙ СВОЮ ПЛАНЕТУ”?

“Це цікава медитативна практика у стилі “флюїд арт”. Хто хоче, той може намалювати свою планету особливих навичок з образотворчого мистецтва не вимагається. Людина приходить розслабитися, забути про буденність, змішати різні кольори, подивитися, як вони цікаво розтікаються, змішуються між собою. Це такий, знаєте, шматочок космосу серед усього, що відбувається тут навколо. Коли ти це малюєш, то виливаєш на полотно свій настрій, свої почуття, свій стан. Завжди виходить щось дуже космічне, дуже яскраве. Я з дитинства малюю. Техніка флюїд арт завжди мене манила. Те, що я вивела, що створила моє особисте надбання. Техніку, звичайно придумала не я, її придумали в Америці давним-давно, але моє бачення цього проєкту глибше і спрямоване на саморозуміння. Це дуже цікава робота, яку потім можна залишити собі на пам’ять, прикрасивши інтер’єр,” — коментує Олена Кравець.

Чому ви на “Куражі”?

“Одна справа, коли люди записуються зарання, зовсім інша, коли усіх дуже багато, усі творчі, усі прийшли відпочивати. Є хороша нагода заявити про себе і гарно провести час. Тут дуже цікава атмосфера, дуже багато творчих людей, все гарно розташовано по зонах. Є можливість познайомитися з різними цікавими людьми. Я дуже рада, що такі штуки роблять навіть під час карантину. От ми потрапили сюди й дуже кайфуємо від цього цілий день,” — ділиться емоціями представниця проєкту “Намалюй свою планету” Олена Кравець. 

Що вам дав “Кураж”?

“Звичайно, підходять люди, малюють. Ми даємо свої контакти, вони свої. Є багато цікавих знайомств, діткам дуже подобається. Я вважаю, що ми творимо щось цікаве й прекрасне, даруємо людям радість. Взагалі в бізнесі дуже важливо знайти своїх людей, бути з ними в контакті. Дуже важливо, хто твій компаньйон! 

На інших подіях ми ще не були, оскільки ще молоді. Але “Кураж” дає можливість! Дає поштовх, дає силу і дає натхнення на те, щоб  робити це все далі”.

Де вас можна знайти?

“Ми комунікуємо через Instagram. А особисто я працюю ще й тату-майстринею,” — по- секрету ділиться Олена.  

Джерело: instagram.com/fluid_art_planetka

 

•••••

На цьому потік творчості “Куражу” не закінчився

Творча майстерня “Можливо все” пропонувала гончарити, ліпити та рекласувати разом з професіоналами своєї справи. 

Що таке творча майстерня “МОЖЛИВО ВСЕ”?

“Відкрилися ми 11 березня 2020, а 13 — карантин, закрилися одразу,” — жартує засновник творчої майстерні “Можливо все” Вадим. 

“В принципі, до цього ми проводили виїзні майстер-класи, з гончарства, з ліпки, з малювання. Зараз зупинились в нашому затишному просторі: це гончарство, ліпка, живопис, малювання. Також ми займаємося виробами з епоксидної смоли, щосуботи проводимо школу різьблення по дереву. Усі майстри у нас досвідчені, які до цього працювали самостійно. Наприклад, у керамістів був свій бренд кераміки. Щоб створити майстерню, напевне, було недостатньо досвіду підприємницького. Але ми з майстрами об’єднались в одну команду, тому ми знаємося на якості продукту, як подати навчання в дозвільній формі,” додає засновник творчої майстерні “Можливо все” Вадим.

Чому ви на “Куражі”?

“Насправді, це навіть мої особисті вподобання. Я відвідував “Кураж” з самого початку. Мені подобається ця атмосфера, тут контингент цікавий”, — коментує засновник творчої майстерні “Можливо все” Вадим. 

Що вам дав “Кураж”?

“Для нас дуже приємно бути частиною такого івенту, демонструвати свою частину творчого напрямку. Коли поважаєш, цінуєш цей продукт, то хочеться й приєднатись, й взяти якусь маленьку частину. Не так комерційний інтерес, більше дійсно те, що бути частинкою чогось масштабного, дорогого для тебе. Також максимально показуємо себе: в нас багато чого цікавого, ми проводимо майстер-класи, але просто відбиваємо собівартість. Наприклад, майстер-клас з того ж гончарства в період літа, карантину 300 грн, а тут ми за 120 проводимо”. 

Де вас можна знайти?

“Ми є в Istagram та Facebook,” зауважує Вадим. 

Джерело: instagram.com/maysternya_mozhlyvo.vse

•••••

Кураж для справжніх модників 

132 бренди пропонували свою продукцію на барахолці. Один з них молодий бренд “The Brand”.

Що таке “THE BRAND”?

“Це такий бренд вільного жіночого повсякденного одягу. Sport, sport casual. У мене завжди була мрія мати власний бренд, бо я завжди займався дизайном одягу. От ми з подругою й організували його. Бренд відносно молодий: ми існуємо півроку. Наша цінова політика розрахована на аудиторію з середнім/середнім-плюс доходом. Ми відбираємо дуже якісні матеріали, тому й наш одяг більш надійний, навіть фурнітура та декор. Тому й така цінова категорія. Колекція, яка представлена на “Куражі,” наша друга колекція”, – ділиться Дмитро, засновник та дизайнер бренду “The Brand”.

Джерело: instagram.com/the_brand_ua

Чому ви на “Куражі”?

“Я давно знаю про “Кураж”: був тут ще коли працював з іншими брендами, бо мені подобається самий захід. Атмосферно, публіка подобається.

Я вважаю, що наш одяг гарно підходить цій публіці,” — каже Дмитро, засновник та дизайнер бренду “Tha Brand”. 

Що вам дав “Кураж”?

“Це хороша площадка, аби запам’ятатись покупцеві” пояснює Дмитро, засновник та дизайнер бренду “The Brand”. 

Де вас можна знайти?

“Ми ведемо тільки Instagram та просуваємось в українських маркетах”. 

•••••

Любителям ручної роботи теж знайшлося місце 

“Petelki.shop” консультували тих, хто любить створювати та пропонували готові вироби усім іншим. 

Що таке “Petelki.shop”?

“Взагалі, ми продаємо матеріали для хендмейду, з якими можна створити власноруч сумку або кошичок, чи щось для інтер’єру все, що в’яжеться гачком або спицями. Наш магазин існує біля року, а саме в’язання і взагалі те, як наша сім’я захопилася цим, то вже понад 3 роки. На “Куражі” ми демонструємо готові вироби,” — коментує власниця магазину Вероніка.

Чому ви на “Куражі”?

“Для того, щоб зрозуміти, як люди ставляться до хендмейду в наш час,” ділиться власниця. 

“Тут багато молоді. Нам хотілося б побачити, що вона думає з приводу таких робіт і як ставиться до сучасного хендмейду. Оскільки всі звикли, що в’язання справа тільки для бабусь, ми хотіли показати, що виготовлені моделі можуть бути сучасними, молодіжними.

Та й взагалі, цікаво побачити реакцію гостей. Поки непогана!” — сміється Вероніка.

Що вам дав “Кураж”?

“На “Куражі” до нас підходять, в основному, дівчата. Дивляться, роздивляються, багато що подобається. За сьогодні купили дві сумочки. Якщо був би якийсь гарний дизайнер український одягу, я б із задоволенням зробила спільну хендмейд-колекцію,” розповідає власниця. 

Де вас можна знайти?

“Нас можна знайти в Instagram. Також ми маємо магазин біля метро Дарниця на бульварі Верховної ради: у нас відкритий шоу-рум, куди можна завітати в будь-який день”. 

Джерело: instagram.com/petelkishop

•••••

Прикрашальне

Любителі незвичних та оригінальних образів не могли пройти повз тимчасові татуювання “Arley Sign”. 

Що таке “ARLEY SIGN”?

“Я представляю бренд тимчасових татуювань Arley Sign. Нашому бренду майже 2 роки. Заснувала його моя подруга Оля, родом зі Львова. Така історія цікава: вона поїхала з чоловіком у весільну подорож, на море. Дуже хотіла татуювання для фотосесії. Купила їх тут, у Києві. Вони були поганої якості, швидко позлазили.

І з того часу вона вирішила: Якщо хочеш зробити щось класне зроби це сам. 

І ми створили бренд тимчасових татуювань. Arley це така подружка дівчинки, яка допомагає бути привабливою, цікавою, креативною, sunshining й таке інше. Тобто, під кожний лук “одягати” прикраси з татуювань. І це піднімає настрій, перш за все, бо дівчинка це принцеса, і їй це потрібно. Це татуювання преміум-класу, оскільки воно створюється на основі соєвого крохмалю: усі татуювання гіпоалергенні, їх можна наносити скільки завгодно, вони легко знімаються, довго носяться. Інших татуювань, які б так довго тримались (до 10 днів) немає. Маленькі коштують від 60 гривень, а великі сети 180. Абсолютно доступно! Кожен може собі дозволити бути гарним з Arley,” – розповіла  представниця бренду тимчасових татуювань “Arley Sign” Аліна Реалова.

Чому ви на Куражі?

Кураж” це розповісти про себе. До карантину ми брали участь у багатьох івентах. На “Куражі” з осені 2018 року. Ми залюбки відвідуємо майже кожен захід, крім місяців карантину, звичайно.” 

Що вам дав “Кураж”?

“Кураж” це фан: поспілкуватись з людьми особисто, нанести всім татуювання. Це місце зустрічі київської тусовки,” додає Аліна.

Де вас можна знайти?

“Офлайн ми представлені у партнерських шоурумах, салонах краси, різних магазинах, загалом це понад 400 торгівельних точок по всій Україні. Також маємо сайт та ведемо Instagram.”

Джерело: instagram.com/arleysign

•••••

“Кураж” заохочує допомагати 

Благодійний Фонд “Клуб Добродіїв” пропонував гостям придбати “Добрий блокнот”, а 40% вартості передати тим, хто потребує.

Що таке Благодійний Фонд “КЛУБ ДОБРОДІЇВ”?

“Це благодійний фонд, який допомагає діткам-сиротам та діткам, які залишились на межі виживання. Клуб функціонує з 2011 року.

Наша основна місія — допомагати дітям. Більшою мірою, це не про фінансову допомогу, а про освітні проєкти. Ми вважаємо: краще надати вудочку, ніж рибку.

В нашого фонду є система менторства: ми їздимо в притулки для дітей і знайомимось з дітками, розповідаємо їм про життя, навідуємось до них. Таким чином, кожен волонтер може обрати собі дитинку, з якою він налагоджує контакт. Для того, щоб це була системна робота, а не лише якийсь подарунок на Новий рік,” — розповідає Альона, волонтерка Благодійного Фонду “Клуб Добродіїв”. 

Чому ви на “Куражі”?

“Ми створили унікальний проєкт спільно з компанією Orner “Добрі блокноти”.  Наша мета зібрати гроші на гуманітарну допомогу сім’ям, які залишились на межі виживання під час пандемії коронавірусу. Дуже багато сімей залишились без роботи та з ситуацією, коли дітки не можуть ходити в дитсадок, а батьки не можуть заробляти собі на життя. І тому ми вирішили, що зараз доцільно допомогти їм. Щоб дітки залишались в сім’ї, не дізнавались, що таке дитячі притулки й таке інше. Наш проєкт це “Добрий блокнот”, у якому зібрано 156 ідей – від маленьких до великих добрих справ, які кожен може виконувати щодня. Також в цьому блокноті є цитати амбасадорів добра, добірки фільмів, добірки виступів TED та інші круті штуки, які зможуть спрямувати та надихнути людину на благодійність,” — зауважує волонтерка.

Джерело: instagram.com/dobrodiy.club

Що вам дав “Кураж”?

“Я спілкуюсь  з людьми. Навіть, якщо людина не готова придбати блокнот, вона дізнається про наш фонд: може залучити кошти через Donate або просто взяти наші контакти та почати співпрацювати. Це дуже круто, бо мені подобається, що аудиторія тут відкрита та вірить у наші цінності. Ціна блокноту 450 гривень. 250 за собівартість, а 200 перераховується на благодійність,” — ділиться Альона.

Де вас можна знайти?

Сайт, Instagram, Facebook, де публікуємо звіти, ділимося я реальними історіями”. 

•••••

“Кураж” – це смачно

Крім 27 закладів на фудкорті, свої смаколики пропонували “Heatlhy bar” та “Dal.eco”. Разом вони точно задовольнили всіх гостей: “Healthy bar” для healthy mind, а “Dal.eco” — знахідка для веганів.

Що таке “HEALTHY BAR”?

“Чому healthy? Наша продукція повністю корисна, яка не містить цукру, консервантів, хімії. У нас є корисна гранола, цукерки, пастила, а також горішки та фрипси. Тому ми вважаємо, що кожній людині наш продукт буде корисний – як для організму, так і для чистоти свідомості. Наші продукти середньої цінової категорії. Наприклад, гранолу можна купити за 75 гривень 250 грамів,” — коментує Лариса Хребтова, власниця магазину корисних солодощів “Healthy Bar”.

Джерело: instagram.com/healthyy_barr

Що таке “DAL.ECO”?

Ми з дружиною Сашею виробляємо прикольну веганську продукцію. Починали з даалу індійської закуски. А потім взялися за різноманітні рослинні страви. У нас все за помірну ціну. Найдешевша позиція (чипси) 20 грн. Найдорожча велика банка даалу 130 гривень.

Себе позиціюємо як лабораторія рослинного ненудного харчування,” — розповідає Антон Волов, співзасновник “Dal.eco”.

Джерело: instagram.com/dal.eco

Чому ви на “Куражі”?

“На “Кураж” ми прийшли, тому що тут завжди різні та дуже цікаві люди, яким потенційно може бути цікавий наш продукт,” — розповіла Лариса Хребтова, власниця магазину корисних солодощів “Healthy Bar”.

“Тому що тут дуже класна атмосфера! Тут ті люди, яких ми раді бачити й серед учасників, і серед відвідувачів. Дуже раді з ними спілкуватися, дуже раді їх годувати, додає Антон Волов, співзасновник “Dal.eco”.

Що вам дав “Кураж”?

“Ми ще маловідомий бренд, але наша продукція дуже цікавить людей. На “Куражі” ми маємо змогу віч-на-віч пояснити, в чому користь нашого продукту!” — розповідає Лариса Хребтова, власниця магазину корисних солодощів “Healthy Bar”.

Ми на “Куражі” не вперше: всі наші публічні заходи, в яких ми беремо участь, в тому числі “Кураж”, потім дають нам зацікавлених, які знаходять нас в інтернеті й такі: “Ааа, ми ж бачили вас на “Куражі”! Дуже вдячний “Куражу” за надані можливості,”   ділиться враженнями Антон Волов, співзасновник “Dal.eco”.

Де вас можна знайти?

“Нас можна знайти в Instagram, Facebook. Також у нас є сайт!”   ділиться Антон Волов, співзасновник “Dal.eco”.

“Ми ведемо Instagram та Facebook та сайт. Також можна під’їхати на виробництво” коментує Лариса Хребтова, власниця магазину корисних солодощів “Healthy Bar”.

Джерело: instagram.com/healthyy_barr/

“Кураж” калейдоскоп можливостей. Тут кожен може знайти своє. “Кураж” зустрічає усіх з посмішкою та кльовою музикою.

 

Читати більше: