Зараз на підписі в Президента України знаходиться ухвалений  ВР України 13 листопада 2019 року законопроект №0953 про дозвіл порівнювати в рекламі свій продукт з товарами конкурентів. 

Згідно з документом, у порівняльній рекламі буде дозволено використовувати зображення, посилання на продукт, торгові марки або будь-які інші позначення конкурентного товару. 

Серед умов використання зафіксовано обмеження: порівняння має бути об’єктивним, товари мають бути схожими та мати однакове призначення, заборонено вводити в оману та дискредитувати діяльність і репутацію конкурентів, реклама не має містити неправдивої інформації про якість товарів конкурента, заборонено імітувати продукти конкурентів тощо. 

Що це означає для бізнесу? 
У випадку підримки законопроекту всіх чекає повний хаос, збитки через напади зі сторони конкурентів, нескінченні судові процеси для захисту репутації бізнесів. 

Що це означає для маркетологів? 
З’явиться нова шкала KPI – потопити конкурентів будь-якою ціною. 

Що це означає для digital-маркетологів? 
На основному фронті – без змін.  На американських та європейських рекламних платформах такі нововедення не пройдуть. 
Google керується законами США, тому в просуванні на його платформах буде і надалі категорично заборонятися використання в назвах оголошень брендових ключових слів конкурентів. 
Facebook теж керується законами США та має дуже довгий перелік причин блокування реклами, тому українські нововведення теж не проскочать на цю платформу.