Помилки в мовленні псують репутацію та кар’єру.

Приблизно 20 секунд потрібно людині, щоб закохатися з першого погляду — саме так вважають німецькі вчені з університету Отто Фрідріха в Бамберзі.

Однієї фрази керівника може бути достатньо, аби назавжди зіпсувати враження про власну компанію. Це, знаєте, бізнесова індукція. Лабораторних досліджень — нуль, але практика тенденцію підтверджує. І навіть без нецензурщини та грубої лексики дуже просто обійтися!

«Вибачаюся, що довелося чекати біля години. Підняте питання в повній мірі може розкрити мій замісник».

Якщо у вас досі не почалася мовна гарячка й ви судомно не гатите словником по екрану, прочитайте речення ще раз і більше ніколи-ніколи не повторюйте нічого подібного. Хоча б тому, що «близько години», «порушити питання» — ніяк не «підняти», лише «повною мірою», замісник — це заступник, і провину можна висловити через «вибачте», «даруйте», «перепрошую», «пробачте мені», але в жодному разі не за допомогою «вибачаюся». 

«Я вам не філолог!», «У мене зовсім не україномовне середовище», «Якось надто прискіпливо!» — якщо постаратися, виправдань можна знайти безліч. Якщо постаратися трішки більше, є шанс покращити свою розмовну й за двадцять перших секунд здобути прихильність візаві. Нехай не кохання, зате повага й бажання співробітництва вам гарантовані. Керівник — це обличчя бізнесу. Його мова — натяк на загальну риторику компанії. Говорити грамотно — завжди круто. Припускатися типових помилок — ніколи не ок. 

Ловіть маленьку шпаргалку, не соромтеся заглядати в неї й покажіть нарешті своїм партнерам, хто тут мовний бос!

Виправляйте помилки та збагачуйте свій мовний запас, це додасть вам балів до ділової репутації.

 

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: