LinkedIn — це найстаріша масштабна соцмережа, це понад 700 млн користувачів, 55 млн компаній, 3 нові працевлаштовані щохвилини та найвищий рівень довіри серед корпорацій. 

Про особливості пошуку роботи, комунікацію та заповнення профілю на цій платформі редакція PRO Ідеї. Головні новини маркетингу розпитала Тимофія Німця — українця, що вже чотири роки живе, навчається та працює в Канаді, працевлаштованого за допомогою LinkedIn.

LinkedIn очима працівника: наскільки зручна платформа для пошуку роботи?

LinkedIn — це, прямо кажучи, соцмережа для бізнесу. Там купа емплойерів (ред. – роботодавців) різних масштабів — починаючи з місцевої компанії, яка робить «щось», та закінчуючи Амазоном, який робить УСЕ.

Як для користувача з іншої сторони барикад — працівника — це дуже класна можливість ознайомитися з культурою компанії, у якій хочеш працювати, оскільки всі туди зливають максимум професійної інформації про себе. Тобто можна знайти людей, що працюють у цікавому для тебе місці, і поспілкуватися з ними. Я не знаю, чи це дуже популярно в україномовному сегменті, але англомовні всі дуже радісно відписують і в цілому не проти поспілкуватися. 

Також LinkedIn непоганий для нетворкінгу, якщо цікаво знайти однодумців чи поговорити з людиною, яка вже пройшла твій шлях. Можна, наприклад, розпитати про деталі професії, попросити ефективну пораду. 

Якщо ж у тебе немає цілі щодо конкретної компанії, то є щось типу сторінки робіт, де показує, хто зараз рекрутить, які позиції можуть бути цікавими на основі твого профайлу. Особисто я знаю багатьох людей, що познайомилися з епрлойером і знайшли роботу через цю платформу.

Які пропозиції зазвичай отримуєш? У чому підводні камені?

Пропозиції частіше надходять 3 типів:

1. спам — без цього нікуди;
2.
спам від твоїх знайомих — бо вони відкривають новий вебсайт, де будуть публікувати курс про фінанси чи продавати глютен-фрі шампуні з шишок з острова Хоккайдо;
3. нарешті — рекрутери пропонують роботу.

Насправді дуже багато пропозицій ніяк тебе не стосуються, бо вони — теж спам. Добре, коли надходить щось типу «привіт, у нас є такі позиції… якщо ви зацікавлені, то дайте знати, — і я вам скину посилання на анкету». Перевага подібних повідомлень у тому, що є змога реальній людині поставити реальні запитання про позицію чи компанію. І така двостороння комунікація краща, ніж на інших сайтах: не потрібно самостійно вивчати деталі про компанію — достатньо лише запитати.

У цілому пропозиції непогані. Але, якщо ви юрист-початківець, не мрійте, що хоч одна отримана пропозиція підійде: майже всі вони будуть про senior-юриста з десятьма роками досвіду. 

Поділися головною порадою для заповнення профілю

Заповнюйте насамперед тим, що шукаєте, а потім — тим, чим пишаєтеся (особисті досягнення). Там є безліч секцій: круті скіли (ред. – навички), експіріенс

(ред. – досвід), який, напевно, узагалі найважливіший, навчання, сертифікації. 

Джерело: linkedin.com/in/timnimets

Наповнення профайлу залежить від ситуації. Наприклад, якщо ви вже працюєте 10 років у даній сфері, то однозначно будете робити акцент на досвід. Коли ж ви студент і це перша ваша робота, то краще поділитися академічними досягненнями, різними сертифікатами з курсів і персональним портфоліо.

Яка головна дієва тактика з працевлаштування на цій платформі?

Наскільки я знаю, статистика свідчить, що краще спамити всіх. Ніхто не відповість — треба змінювати тактику. Але якщо резюме нормальне, то відповідь обов’язково надійде. І тоді вже не вас, а ви будете вибирати. 

Коли у вас будуть конкретні пропозиції, LinkedIn як соцмережа зможе провайдити (ред. – надати) всю інформацію. Плюс, як я вже казав, можна написати комусь, хто вже працює в цікавій для вас компанії. Тому думаю, що краще подавати більше заявок, аніж менше.

На що варто звертати увагу в профілях компаній?

Можу порадити насамперед подаватися в ту компанію, про яку вже щось знаєте, з якою маєте схожу філософію, технології чи ще щось (залежить від професії). Корисно також дослідити активність компанії на платформі й, знову-таки повторю, написати комусь, хто там уже працює.

Спілкувалася Юлія Андряник.

Дивіться новий випуск найяскравіших новин маркетингу

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.