Про ринок кави в Україні у 2021.

Улюблена кав’ярня — схоже, must have для сучасної людини. Це традиційний еспресо щоранку перед роботою. Це «ваше місце» для зустрічі з друзями. Це чудова локація для побачень. Це бариста, який знає ім’я вашого кота та вже з дверей може здогадатися, пакувати сьогодні свіженький мафін, горішок і тістечко чи навіть від яскравої соломинки відмовитеся. 

Улюблена кав’ярня — місце підзарядки для сучасної людини. І раптом справжнім випробуванням для ідеально вибудованих стосунків стає карантин. 

Про реалії ринку кави в період пандемії редакція PRO Ідеї. Головні новини маркетингу розпитала Кавовий дім «Лондон».

Чи є переваги в роботі «на виніс», як комунікацію допомагала налаштовувати королева Лондона та чому люди беруть каву із собою навіть тоді, коли можна посидіти в закладі, — читайте далі.

Як ви зустріли перший карантин? Що було найскладнішим?

Під час першого карантину ми закрилися на 2,5 місяці. Насамперед, хвилювалися за здоров’я колективу. Тоді світ зіткнувся з пандемією, був певний хаос та недостатня обізнаність про Ковід, тож люди справді максимально не виходили з домівок. Тому ми вирішили, що буде правильно закритися на певний час. 

Звичайно, деякі кав’ярні працювали на виніс, але постійно стикалися з перевірками, їх штрафували, закривали і т.д. Бо ще не був налаштований точний механізм, як працювати закладам. 

Найскладніше — це невизначеність. За перший березневий локдаун, коли ми не працювали, втратили 2-х членів команди. Також багато гостей, бо люди налаштовували для себе нові маршрути та відкрили нові заклади.

Формат «на виніс»: труднощі, переваги, особливості адаптації

Кавовий дім London розрахований на роботу всередині. Тут хочеться посидіти: провести час із друзями чи попрацювати в затишній атмосфері королівської Британії. Крім того, багато людей, які працювали в районі Подолу, перейшли на дистанційну роботу, тому кількість відвідувачів значно скоротилася.

Перевага в роботі на виніс для нас досить сумнівна. Хіба якщо враховувати той факт, що так можна підтримувати життєдіяльність кав’ярні в локдаун.

Як змінилася кількість клієнтів під час карантину?

У період локдауну кількість відвідувачів скорочується до 60%. У карантин — до 40%. Це якщо порівнювати з часом до пандемії.

Що цікавого реалізували в маркетингу, пристосовуючись до нових умов?

У цьому плані маємо справді багато змін та нововведень. У карантин, на вимогу умов, ми посилили наші канали онлайн комунікації. 

По-перше, змінили свою комунікаційну стратегію в соцмережах та опублікували ролики з бренд-героєм — королевою Лондона. Її зіграла модель Любов з Агенції дорослих моделей «Життєлюб». Одна з цілей комунікаційного апгрейду — показати, що Кавовий дім — це не лише про традиції та ритуали, а й про сміливі ідеї та бунтарство. 

Ідею ми виношували ще до карантину, але саме в карантин зрозуміли, що час трансформацій настав. 

По-друге, розробили сайт на Таплінк, за допомогою якого гості зручно можуть взаємодіяти з нами онлайн. На сайті є інтернет-магазин, меню, фото атмосфери, ролики з королевою Лондона та посилання на соцмережі. Перейти на нього можна власне із соцмереж чи відсканувавши QR-код в закладі.

По-третє, ми оновили сторінку закладу на Гугл бізнесі та почали активно працювати з нею. Стабільно публікуємо дописи та реагуємо на відгуки.

По-четверте, вирішили поекспериментувати на новій платформі та зареєстрували свій акаунт у TikTok.

І останнє: наразі ми працюємо над розробкою мерчу. Це буде справді щось дуже креативне! Сподобається не лише «лондонцям» (так ми називаємо наших гостей), а й усім любителям кави та британської культури.

Ваші спостереження: чи скучили клієнти за кавою в закладі? Можливо, почали частіше брати «на виніс», навіть коли вже можна посидіти за столиком?

Після локдауну, звичайно, відчувається збільшення кількості гостей. Навіть ті, хто працює вдома, хочуть робити це в затишному місці: випити кави, перекусити. 

Але справді, люди почали за звичкою частіше брати каву із собою, навіть коли є можливість посидіти всередині.

Спілкувалася Юлія Андряник.

Дивіться новий випуск найяскравіших новин маркетингу

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: