Епідемія коронавірусу раптово сколихнула весь світ, вдаривши не тільки по здоров’ю людей, але й по економіці.

Багато власників підприємств малого та середнього бізнесу понесли чималі втрати, адже змушені були припинити роботу ще у березні. Відповідно, доля працівників була очевидною.

Персонал відправили у неоплачувану тривалу відпустку, а для інших усе закінчилось звільненням. Дані Міжнародної організації праці показали, що близько 25 млн робочих місць у світі на період карантину буде втрачено. В Україні ця цифра вже досягла 700 тис. осіб. І це ще не кінець. 

Незважаючи на таку жахливу ситуацію, попит на деякі робочі місця все ж зростає. Спеціалістів шукають у сферах IT, продажу, менеджменту, маркетингу. 

Топ-10 профсфер згідно аналізу даних сервісу пошуку роботи grc.ua

Відповідно до наведених експертами сайту з пошуку роботи grc.ua даних, кількість CV, розміщених саме маркетологами та PR-менеджерами, зросла на 72% у період карантину. 

Дійсно, маркетинг зараз на піку популярності, адже продаж товару, його рекламу ніхто не скасовував. Змінився лише формат роботи, ставши дистанційним. Більшість компаній сьогодні перепрофільовуються саме на віддалену роботу. Хоча це і вимушений захід, проте оптимальний і ефективний спосіб зберегти свій бізнес.

Як висловився у фейсбуці директор маркетингового агентства Promodo Олександр Колб: «Уже прошел хайп на статьи, как перейти на удаленную работу, а я, пожалуй, начну хайп, как вообще работать без офиса. Наша компания отказалась от офисов. На апрель и май 100%. Мы сохраняем почти 1 млн оборота компании, что позволит нам сохранить рабочие места»

Чому ж, незважаючи на такі позитивні зрушення, деякі маркетологи можуть залишитись без роботи? 

Причини зниження попиту на офісних працівників

Значна кількість провідних спеціалістів опинилась на роздоріжжі: як працювати в умовах «коронакризи» та не втратити набутого досвіду і клієнтів після завершення пандемії.

Для маркетологів, які завжди  працювали дистанційно, такі зміни лише збільшують попит на них. Тим більше використовуючи правильні шаблони резюме, вони професійно можуть подати про себе інформацію роботодавцям. А що сказати про тих, хто тільки опановує даний спосіб праці? Згідно з опитуванням на Work.ua, в середньому 28% працівників, перейшовши на віддалену роботу, мріють повернутися назад в офіси. 

Опитуванням на Work.ua

Причина — психологічна. Працюючи в домашніх умовах, доводиться часто відволікатись. Особливо, якщо в домі є діти. Комусь, навпаки, бракує живого спілкування, емоцій, робочої атмосфери. Відсутність умов, до яких звикли працівники на роботі, може призвести до зниження ефективності праці, чи навіть спричинити депресію.  Тому така ситуація змушує деяких роботодавців вдаватися до радикальних методів — шукати маркетологів у штат, які б працювали віддалено. Безробітних спеціалістів вдосталь, а також тих, хто тільки починає освоювати дану професію. Зараз знаходити таких фахівців стало значно простіше. Все завдяки спеціальним онлайн-проектам пошуку роботи.

Сервіси швидкого пошуку роботи

Підтримати людей, які через пандемію намагаються знайти своє місце та допомогти роботодавцям створити нові робочі можливості вкрай необхідно. За допомогою спеціальних сервісів можна швидко відшукати потрібну посаду, спеціальність, компанію. Їх створили з метою забезпечити людей роботою дистанційно або запропонувати вакансію з найбільш затребуваних на сьогодні професій (касир, кур’єр, бухгалтер, охоронець і т. п.).

Так, Jooble створив проект під дуже символічною назвою «Руки». За 2 місяці карантину було зареєстровано більше 5 тис. нових вакансій. Особливу увагу тут приділено саме тим спеціальностям, які мають попит у період карантинної ізоляції. Засновники проекту зняли навіть спеціальний ролик про людей, чиї професії підпали під скорочення. Проте мета як ролика, так і проекту, — розповісти людям про нові робочі місця.

Jooble — сервіс пошуку роботи на період карантину

Не відстає від сервісу Jooble і сайт Work.ua. Тут навіть створили спеціальний розділ для тих, хто прагне працювати з дому. Розширений пошук допоможе знайти саме те, що треба. Варіантів роботи онлайн достатньо, враховуючи, що вакансій стає дедалі більше.

Reworker.net — ще один сервіс для українців. Його створенням займався Артур Оруджалієв, екс-голова і засновник відомого медіа-ресурсу AIN.ua. Роботодавцям запропоновано безкоштовно розміщувати вакансії на сайті. Віддалену роботу можна шукати на повний робочий день, в якості підробітку чи для фрилансу. Серед вакансій на сайті перше місце займають маркетологи, SMM-, SEO- і PR-спеціалісти. Ціль, якої хоче досягти засновник проекту, залучити більшість безробітних саме для віддаленої роботи так, як це практикують уже не один рік мільйони людей у світі. 

Сервіси доступні кожному і за будь-яку представлену у них вакансію йде запекла боротьба. Так, для прикладу, лише на сайті Jooble близько 300 тис. користувачів підписані на отримання нових вакансій. Та обійти конкурентів допоможе якісно складене резюме.

Створюємо професійне резюме для маркетолога

Що значить професійне резюме? Це не лише дотримуватись певної структури, це шанс виділитись серед інших. Резюме для маркетолога за структурою мало чим відрізняється від створюваного для інших вакансій. Головне — це правильно його подати. У першу чергу, потрібно ознайомитися із компанією, її стратегією розвитку, діяльністю і т. п. Для написання резюме це дійсно знадобиться. 

Взагалі, потрібно тверезо оцінювати свої можливості, не приховувати важливих моментів і не писати про те, у чому не впевнені. Основний акцент робити, відштовхуючись від посади, на яку претендуєте.

Структура:

  • Особиста інформація

Повне прізвище, ім’я, по-батькові. Нижче — способи зв’язку. Дану інформацію краще подати більшими за розміром літерами (кегль 14), ніж подальший текст. Сімейний стан чи національність вказувати не треба.

  • Ціль

Потрібно чітко написати, на яку саме вакансію маркетолога ви претендуєте. Наприклад, це може бути: маркетолог-економіст, маркетолог-аналітик, асистент маркетолога, менеджер з маркетингу, бренд-мейкер і т. п.

  • Досвід роботи 

Звичайно, шанси будуть вищими, якщо цей розділ буде заповненим. Дані подаються у зворотній хронології. Потрібно вказувати не тільки назву компанії, але й сферу діяльності, посаду, стаж, основні обов’язки. В останньому пункті можна зробити акцент саме на тих навичках, які хоче побачити роботодавець (ось тут і знадобиться інформацію про компанію). Не зайвим буде сказати про досягнення на тій чи іншій посаді маркетолога (бажано, щоб це були конкретні цифри, які можна підтвердити). 

  • Освіта

Розбити її на 2 блоки: основну і додаткову (курси, тренінги тощо). Інформація про навчальний заклад: роки навчання (початок/закінчення), факультет та спеціальність. Будь-яку додаткову освіту також писати у зворотному хронологічному порядку (повна назву курсу і навчального закладу).

  • Додаткові дані

Стисла і коротка подача. Сюди може увійти інформація про знання мов, наявність сертифікатів (бажано, щоб вони були пов’язані з даною роботою), рівень знання ПК, наявність водійського посвідчення. Хобі можна вказати тільки за умови, якщо воно має стосунок до професії чи відповідає корпоративній культурі компанії.

При написанні потрібно пам’ятати, що роботодавець у першу чергу зверне увагу саме на навички та вміння працювати у сфері маркетингу. 

Оформленням резюме нехтувати не варто:

  • інформація має бути  представлена на одному аркуші формату A4;
  • розмір шрифту — 12 кегль;
  • читабельність та грамотність —обов’язкові;
  • при переліку варто використовувати список (після кожного пункту, крім останнього, у кінці ставити крапку з комою).

Ще один момент. Якщо відправка резюме здійснюється не через сервіси з пошуку роботи, а на відповідну електронну пошту, файлу треба дати назву (Резюме, вакансія, П.І.П. (повністю)).

Як створити ідеальне резюме?

Написати та оформити резюме не завжди легко навіть для тих, хто вже неодноразово стикався з такою потребою. Більшість шукає шаблонні варіанти. З одного боку, це дуже вигідний спосіб «не впасти обличчям в грязюку» перед роботодавцем. Але оступитися можна, якщо вибрати застарілий формат шаблону. 

Досі практикується використання текстового редактора MS Word, шаблони, які вже є на сайтах з пошуку роботи та онлайн-конструктори резюме. Останній варіант — це справжня знахідка, особливо для новачків-маркетологів, яким важко знайти той самий зразок резюме без досвіду роботи.

Чудові можливості для створення правильного резюме надає онлайн-конструктор SweetCV. Візуальний редактор досить простий і легкий у використанні. Достатньо лише підібрати шаблон під відповідну спеціальність — як перед користувачем відкриється вже готова структура. Знадобиться лиш підставити свої дані.

SweetCV — конструктор резюме онлайн

Але переваги онлайн-конструкторів не тільки у цьому. Є сервіси, які пропонують скористатися можливістю гарно оформити резюме. Колоризувати, підібрати відповідний шрифт, змінити окремі деталі розділів (виділити, перемістити, додати). Усе це робиться за допомогою спеціальних блоків.

Оформлюючи резюме у конструкторі, можна одразу через веб-посилання надіслати його електронною адресою, поділитися у соціальних мережах. 

Створивши власний оналайн-кабінет, можна без проблем спостерігати за кількістю переглядів веб-резюме. За необхідності, завантажити документ у форматі PDF буде не проблемою.

https://www.facebook.com/sweetcv.ua/posts/104711997785377

Корисний сервіс ще й тим, що в одному місці зосереджена вся інформація. Потрібно дізнатися як написати резюме маркетологу? Переходьте на сторінку блогу. Не знаєте, як саме має виглядати резюме/CV? Перегляньте приклади. Досить зручно і раціонально можна використати свій час.

На жаль, україномовних конструкторів мало і більшість з них ще й платні. Та все-таки вони є і відкривають великі можливості для користувача, щоб створити резюме швидко, легко та підвищити шанси отримати бажану роботу.

Ізоляція під час карантину не вічна. Спробувати працювати дистанційно як маркетологом, так й іншим онлайн-спеціалістом варто. Можливо, саме за цей період кожен зможе розвинути нові якості, здібності і навіть отримати додаткову кваліфікацію. Як бачите, зараз в Україні створюються всі умови і можливості для цього. Усе, що потрібно — не здаватися і продовжувати опановувати новий спосіб праці. Адже і це подолаємо!

 

Читайте більше:

Підпишіться на наш Insta-журнал коміксів