Майбутні маркетологи розповідають про свої враження про вищу освіту в Україні.

Ми вже поспілкувалися із багатьма профі у сфері маркетингу, дізналися безліч інсайтів та розглянули цікаві кейси. Але від новачка до профі треба ще пройти чималий шлях, отож сьогодні ми поговоримо зі студентами-маркетологами про те, чому вони обрали дану сферу та куди планують йти далі.

Згідно зі статистикою МОН України щодо вступу 2020 року, маркетинг замикає ТОП-10 спеціальностей за кількістю поданих заяв минулого року. А чим даний напрям настільки цікавить абітурієнтів, ми зараз і дізнаємося! П’ятеро респондентів, різні навчальні заклади, одна спеціальність та різні шляхи. Перейдемо ближче до справи 😉

     

 

Боднарчук Юлія
Київський Національний Університет
Економічний факультет, ОС «Маркетинг», 3 курс

 

Чому ви зацікавилися маркетингом? 

Сьогодні маркетинг набуває все більшої популярності та стає перспективним напрямом у сфері бізнесу, тому я обрала саме цю спеціальність і зовсім про це не жалкую.

Чи подобається вам зміст освіти (чи сучасне, цікаве, актуальне викладають)?

Я вважаю, що саме в нашому університеті надають повне та сформоване уявлення щодо нашої майбутньої професії, тому я задоволена навчанням. Викладачі використовують сучасні та цікаві методики викладання, які сприяють легкому та ефективному вивченню матеріалу.

Чи підпрацьовуєте зараз (якщо так, то ким)?

Ні, через те, що я хочу повністю зосередитися на своєму навчанні. 

Ким бачите себе у майбутньому або де мрієте працювати?

Зараз важко відповісти на це запитання, але я точно знаю, що бажаю працювати саме у сфері маркетингу та в майбутньому стати керівником компанії чи можливо навіть відкрити власну справу.

 

 

 

Гуленко Артем
КНУ імені Тараса Шевченка
Економічний факультет, ОС «Маркетинг», 3 курс

 

Чому ви зацікавилися маркетингом? 

Перший мій вуз був НАУ, туди я поступив, тому що було модно вступати на технічні спеціальності, і тоді я вибрав кібербезпеку. Але через 2 роки я зрозумів, що це не моє, і задумався про зміну університету.

Я хотів вступити до кращого вузу на той час, і тому вибрав КНУ. Знайомі вчилися на економічному факультеті й порадили піти туди. Там я вже вибирав серед усіх спеціальностей, і зупинився на спеціальності маркетинг, туди я хотів найбільше.

У мене було розуміння, що маркетинг – це про підприємництво і про бізнес, а оскільки мені було це цікаво, я пішов саме на маркетинг.

Чи подобається вам зміст освіти (чи сучасне, цікаве, актуальне викладають)?

Якщо чесно, спочатку ми все думали, що будемо креативити, створювати рекламу, придумувати слогани, але ні. У житті все виявилося набагато нудніше, якщо так можна сказати. Ми повинні були аналізувати конкурентів і придумувати стратегії, сегментування, позиціонування. Про це я взагалі не здогадувався, коли вступав до університету. На початковому етапі все це здається дуже складним і незрозумілим, але з часом розумієш, навіщо це робиш і куди йдеш.

Університет дає в основному базову освіту, це не зовсім щось цікаве і яскраве, то що дійсно хочеться вчити й розвивати. Дуже багато теорії, яку змушують зубрити слово в слово (так таке було 😅), завдання які насправді прості, але розписати треба дуже багато красивого і нудного тексту, мало кейсів і просто живих обговорень тих чи інших ситуацій в маркетингу.

Не можна сказати, що всі предмети нудні й одноманітні, бувають предмети, які стають класними завдяки подачі викладача. Було пару таких, на які викладачі готують яскраві презентації-лекції, розповідають реальні приклади зі світу маркетингу, ось це дійсно класно!

Чи підпрацьовуєте зараз (якщо так, то ким)?

На цей час не працюю, влітку намагався влаштуватися на роботу, але всі роботодавці хочуть повний робочий день, але я не міг їм пообіцяти цього під час навчального року, адже необхідно закінчити навчання, а не вилетіти з університету через роботу. Тому я вирішив відкласти пошук роботи на 2 роки, якраз після 4 курсу буду активно шукати роботу.

Ким бачите себе у майбутньому або де мрієте працювати?

У майбутньому хочу спробувати себе в області маркетингу, в прикладній сфері. Хочу попрацювати у великих компаніях в маркетингу, зазвичай там можливості для розвитку великі й загалом більше можливостей для реалізації ідей.

Упевнений, що різниця між підручниками, університетом і реальною роботою буде колосальна. Багато речей з університету взагалі не знадобляться, але розуміння і базові знання вже точно будуть.

Найголовніше, що дає університет, це розуміння розв’язувати незрозумілу задачу, коли немає знань, але є талант розв’язання задач 😅

Ну, а далі хочу розвиватися у сфері підприємництва, хочу працювати на себе, а не на дядька. Адже коли ти придумуєш щось, створюєш і це приносить користь і радість твоїм споживачам, то це запалює тебе робити свою справу далі й покращувати цей світ.

 

 

 

Бугаєнко Євгенія
НаУКМА
ФЕН, ОС «Маркетинг», 4 курс

 

Чому ви зацікавилися маркетингом? 

При виборі спеціальності для вступу я хотіла поєднати економіку з психологією та творчістю. Маркетинг якраз уособлює в собі усі три аспекти.

Чи подобається вам зміст освіти (чи сучасне, цікаве, актуальне викладають)?

Вдячна нашим викладачам-практикам за актуальну інформацію та можливість вчитися на власному досвіді протягом курсів. Однак, такі предмети складають меншу частину навчального курсу.

Деякі викладачі все ще використовують інформацію початку нульових. Тому університет університетом, але без самоосвіти та додаткових джерел та робочого досвіду навчитися маркетингу важко.

Чи підпрацьовуєте зараз (якщо так, то ким)?

Я пішла працювати в маркетинг одразу після вступу. Починала із позиції копірайтерки, займалась SMM, пізніше перейшла в IT-Product Marketing і наразі є лідеркою маркетингової команди стартапу.

Ким бачите себе у майбутньому або де мрієте працювати?

Хотілося б займатися worldwide продуктами й надалі. Посилювати існуючі або ж створювати нові. Маркетинг — це вже про спосіб мислення для мене.

Тому бути CMO або фаундеркою стартапу — другорядне питання. Більше важливим є те, що я хочу й надалі розвиватися в даній сфері.

 

 

 

Марія Брон
КНЕУ імені В.Гетьмана
Магістратура, ОС «Маркетинг», 5 курс, заочна форма навчання

 

Чому ви зацікавилися маркетингом? 

Випадкові обставини й коло спілкування.

Чи подобається вам зміст освіти (чи сучасне, цікаве, актуальне викладають)?

Ні, освіта застаріла, далеко не завжди цікава та актуальна.

Чи підпрацьовуєте зараз (якщо так, то ким)?

Працюю в рекламному агентстві медіа-планером.

Ким бачите себе у майбутньому або де мрієте працювати?

Зараз бачу перспективу розвитку в маркетингу IT.

 

 

 

Юлія Каракаш
НТУУ “КПІ імені Ігоря Сікорського”,
Менеджмент бізнес адміністрування й організацій, випускниця

 

Чому ви зацікавилися маркетингом? 

Навчалася до цього в Економіко-правовому ліцеї, заздалегідь була ознайомлена з базовими економічними поняттями та напрямками. Планувала вступити до спеціальності маркетинг, але потім склалися обставини так, що я обрала менеджмент, який охоплював дисципліну маркетинг. 

Чи подобається вам зміст освіти (чи сучасне, цікаве, актуальне викладають)?

Залежало від дисципліни й викладача, адже в університетах викладають в основному теорію, базу. Але деякі викладачі додатково розповідали про практичне застосування цих знань в реальному житті, це те, що тепер можна реалізовувати вже у своїй роботі.

Чи підпрацьовували під час навчання. 

Ні, якщо і був якийсь підробіток, він зовсім не був пов’язаний зі спеціальністю.

Ким зараз працюєте, чи співпадає ваша сьогоднішня професія з омріяною та які навички з вивченого стали у пригоді? Як плануєте розвиватися далі?

Працюю маркетологом в міжнародній компанії, сфера будівельного обладнання.

Насправді співпало моє бажання вступити на маркетинг з тим, що я тепер працюю в цій сфері, але можу сказати,  що мені дуже допомогло, що я навчалася саме на менеджменті організацій, оскільки на цій спеціальності викладався найширший спектр економічних дисциплін і тепер є розуміння багатьох процесів роботи компанії, а не тільки свого відділу.

В пригоді найбільше стали такі дисципліни як: маркетинг, менеджмент організацій, стратегічний менеджмент.

Надалі планую можливо змінювати напрямок професії в бізнес-аналіз або на стратегічний маркетинг або менеджмент.

• • •

Таким чином, ми отримали коментарі від студентів різних курсів та навіть від випускниці. Цікаво, наскільки по-різному люди сприймають одну й ту саму сферу розвитку та бачать різні перспективи наступних кроків. 

Безперечно, базові знання стануть у пригоді, а якісний базис маркетингових знань – це міні-крок до майбутньої успішної кар’єри.

Розмовляла Маруся Власова.

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: