Якими сучасними можливостями штучного інтелекту варто користуватись для успішного ведення бренду.

Усі, хто працює в маркетинговій сфері повинні не просто вчитись новому, а робити це швидко. Людські здібності мають межі, а технологічні розширюються щодня. Розумно ними користуватися, а не ігнорувати. Тому сьогодні ми розкажемо, наскільки для маркетингу важливий штучний інтелект, та як він допомагає у роботі.

Соціальні мережі та AI

Найпопулярніше використання штучного інтелекту в соціальних мережах – чат-боти. Створити чат-бота можна в Telegram, FB Messenger, Skype, Viber. 

Напевне, кожному з нас приємно зайти на Facebook якогось бренду й отримати моментальне повідомлення: «Чим можемо бути корисні?». Відчуття, що про нас піклуються, змушуватиме затриматись довше на сторінці. Крім розмови у форматі «питання-відповідь», існують інші переваги використання чат-ботів в соціальних мережах:

  •   Цілодобова робота
  •   Збір інформації про клієнта: вік та розташування, збереження історії покупок, створення персональних пропозицій та знижок, вподобані та проігноровані товари 

Ще одна перевага для бренду – безкоштовність. Часто бренди наймають людину, яка встановлює чат-бота, але якщо розібратись самостійно, то можна зекономити немаленьку суму для компанії.

Цікаві та корисні чат-боти: @RailwayBot – відстежує квитки на українські потяги, @Chgk_bot – бот, з яким можна пограти в інтелектуальні ігри, @weatherman_bot  – відстежує погоду, QTrackerBot – відстежує посилки (Укрпошта, «Нова пошта», «Delivery», «Meest express»). А коли карантин роз’єднує дружню компанію, то в пригоді стане @TrueMafiaBot, який дозволяє в Telegram грати у мафію від 4-х осіб.

Кібербезпека та штучний інтелект

Тепер AI може розпізнавати підозрілу поведінку на сайті компанії. Система управління безпекою даних самостійно аналізує усе, що відбувається всередині сайтів та прогнозує можливу небезпеку. 

Навіть усім відоме розпізнавання Touch ID (розблокування смартфону за допомогою пальця) – це один з прикладів втілення штучного інтелекту для кібербезпеки користувачів. Приємно, що у 2020 році усунення наслідків кібератак скоротилося до тижня (раніше це займало близько місяця).

Найбільш безпечними вважаються хмарні сервіси. В них встановлений багаторівневий метод захисту, тому існує вища ймовірність врятувати дані до «замаху».  Найпопулярнішими є Dropbox – можливість синхронізувати одразу декілька пристроїв, організовувати спільну роботу; Google Drive – 15 безкоштовних ГБ на Google Диску; Mega – з функцією шифрування даних, 50 безкоштовних ГБ; OneDrive – інтеграція, для можливості роботи з MS Word, Excel; iCloud – для власників техніки Apple.

Автоматизація процесів маркетингу

Декілька налаштувань – життя маркетолога спрощується. Тепер і створення контенту відбувається швидше (див. «Контент-планери Instagram»), і управління поштовими розсилками (так, так, можна не надсилати вручну).

Штучний інтелект допоможе у визначенні цільової аудиторії – проаналізує, правильно сегментує, протестує. А SEO-фахівці можуть тішитись – для оптимізації контенту в них є помічники: GroupHigh –  для збільшення охоплення та відстежування результатів, Inky Bee –  для пошуку блогерів у ніші,  Contentbird – для відстежування популярних ключових слів, зворотних посилань, Linkody – для розуміння кількості покликань на ваш сайт, Pitchbox – для пошуку сайтів, з якими можна співпрацювати.

Аналітика. Business intelligence

Страшно уявити, яка кількість даних міститься на інтернет-просторі. Ще страшніше уявити, скільки її додається щодня. Добре, що штучний інтелект вміє працювати одразу з величезними обсягами даних – збирати їх, аналізувати, а що найцікавіше – давати оцінку та прогнозувати. Дізнатись про поведінку клієнтів та тенденції ринку стало простіше, як наслідок – приймати складні рішення.

Радимо спробувати програму Enterprise Architect від Sparx Systems – вибудовує модель даних, створює різні види діаграм, Microsoft Visio – моделює процеси та діаграми, Axure – створює прототипи, Eclipse Modeling Tools – створює інструменти та додатки на основі структурованої моделі даних, Draw.io – вебдодаток для побудови діаграм.  

Вміння використовувати правильно усі переваги штучного інтелекту – запорука лідерства на світовому ринку. Не тільки маркетологи, а й звичайні користувачі мережі можуть покращити собі життя за допомогою корисних інструментів.

Головне – використовувати й свій розум, щоб штучний інтелект не захопив усе. 

 

Читати більше: