Уявіть собі майбутнє із захисною маскою, яку ви могли б носити без жодного дискомфорту. 

За рік пандемії ми побачили широкий вибір масок, від абсолютно небезпечних модних виробів до RGB-кошмарів, не кажучи вже про купу інших стильних варіантів. Але якщо ви думаєте, що у вас є ідея щодо кращої маски, яку, можливо, захоче носити більше людей, Уряд США з біомедичних досліджень та розробок (BARDA) оголосив конкурс на розробку “наступного покоління масок” – з потенційним потенціалом Загальним призом у розмірі 500 000 доларів чекає переможців.

Інноваційний виклик маски був створений у партнерстві з Національним інститутом безпеки та гігієни праці (NIOSH, організація під управлінням CDC) для вирішення деяких загальних скарг, що надходять до масок, таких як той факт, що вони можуть запотівати окуляри, дратувати вашу шкіру, стає незручно носити, перешкоджати спілкуванню та потенційно пропускати частинки COVID-19 крізь боки.

Конкурс на найкращі маски для обличчя

Конкурс матиме два етапи. Перший етап, орієнтований на “дизайн”, розділений на два напрямки: один, який розглядає перепроектування існуючих масок, а другий – нові технології та матеріали. Матеріали повинні включати фактичні схеми побудови запропонованих масок, які, за словами NIOSH, можуть бути протестовані в майбутньому. Перша фаза дасть до 10 переможців, кожен з яких отримає 10 000 доларів за допомогу у створенні прототипу своїх масок.

Другий етап «доказу концепції» вимагатиме від учасників реагувати на гіпотетичний сценарій новим дизайном маски, який не базується на жодній існуючій масці. Учасники другого етапу подають фізичні прототипи своїх масок для тестування на NIOSH. До п’яти переможців другого етапу поділять загальний призовий фонд у 400 000 доларів. NIOSH та BARDA заявляють, що детальніше про другий етап буде відомо пізніше.

Проведення конкурсу дизайнерів на пошук «кращої» маски може дати реальні рішення, але, окрім цього, я думаю, це відображає посилену роль масок, які можуть зіграти у нашому житті, навіть після того, як більшість людей щеплені. І це не означає, що маски, якими ви вже володієте, неефективні; найперше, вони є. Існує дійсно багато проблем, що перешкоджають використанню маски; розгляд скарг у дизайні масок – це один із напрямків, але інша велика проблема – доступність. Виробники масок ще не можуть постійно задовольняти попит.

Наприклад, все ще не так просто, як це повинно бути, отримати N95 і KN95, дві часто рекомендовані маски, які пропонують посилення фільтрації з різновидів тканини. Тут теж багато чого грається; довгострокові наслідки виробництва офшорних виробів медичного призначення вплинули на доступність, але також і дефіцит основних матеріалів для виготовлення масок, таких як розплавлений текстиль. Існує також окрема проблема підроблених масок. За даними CDC, близько 60% KN95  не настільки ефективні у фільтруванні частинок COVID-19, як це може свідчити їх етикетка.

Адміністрація Байдена запровадила плани змусити створити більш важливі запаси пандемії та полегшити деякі з цих питань, але важливо пам’ятати, що створення кращої маски – це лише один з аспектів набагато масштабнішої стратегії.

Немає гарантії, що більше людей будуть носити маски-переможці лише тому, що вони не запотівають окуляри.

Кінцевий термін для подання на перший етап “Інноваційного виклику маски” – 21 квітня. Це означає, що світ отримає нові відкриття вже дуже скоро. 

Джерело: The Verge

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: