Якщо ви пропустили, але цікавитеся, про що Майкл Щур – ведучий проєкту “Телебачення Торонто” розповідав на вебінарі Медіазліт.

25 серпня о 12:00 в межах онлайн-школи для початківців у медіа “Медіазліт” (спільного проєкту Internews Ukraine та Демократичного врядування у Східній Україні) відбувся вебінар з Майклом Щуром (Романом Вінтонівом), на якому незмінний ведучий програми  «#@)₴?$0» поділився зі слухачами особливостями поняття “факту” в українській журналістиці. 

“Факт, з яким ми усі погоджуємось, виявляється не факт”, — коментує Роман неперевірені факти в медіа. 

На прикладах Роман пояснює слухачам, що фактчекінг — запорука якісного медійного тексту. 

«Ми зараз існуємо в часи, коли досвідчені та авторитетні медіа не перевіряють інформацію, тобто не роблять свою роботу — роботу журналіста», — каже Роман та додає: «В таких умовах просте виконання правил перевірки фактів тими, хто це робить — ставить їх на щабель вище за тих, хто цього не робить».

Джерело: facebook.com/internewsukraine

“Величезна помилка журналістів не докопатись до першоджерела”, — вказує Роман Вінтонів. 


Навіть якщо заголовок не тригерить читачів й не викликає емоцій, а через перевірку правдивості фактів ваш матеріал виходить пізніше, ніж в конкурентів, аудиторія все одно повертатиметься до вас як до достовірного джерела й цінуватиме це. 

Також Майкл Щур ділився цікавими лайфхаками. Наприклад, радив не уникати людей з іншими поглядами, а знайти з ними спільну мову. 

“Якщо ви перестаєте шукати, хто з вас двох правий — вам буде за що поговорити”, — так Роман радить спілкуватись з людьми, які вам не до вподоби. 

Журналіст зазначив, що будь-яка ідея, яка об’єднує більшість — це добре!

Джерело: facebook.com/internewsukraine

Роман поділився своїми лайфхаками, як журналістам правильно працювати із фактами та коментарями:

  • З’ясуйте факти;
  • Відрізняйте факти від коментарів.
  • Під час інтерв’ю процес з’ясування фактів ставить маніпуляторів у безвихідь.

«Запам’ятайте, що факти — найкращий, і можливо, єдиний вічний союзник журналіста».

Перевіряйте достовірність фактів та будьте обережні з інформацією, тому що вона може стати зброєю в руках невмілого. 

Стежте за календарем подій PRO Ідеї, щоб не пропустити заходи для бізнесу, маркетологів та підприємців.  

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше: