Міленіали та покоління Z активно протистоять брендовому контенту та рекламі. Вирішують це питання меми, які освіжають від усього регулярного інформаційного та рекламного вмісту в соціальних медіа. Тут мем-маркетинг працює якнайкраще.Меми – це чудовий спосіб бути в курсі всіх сучасних тенденцій поп-культури. Якщо ви плануєте підтримувати свій бренд та контент актуальним та цікавим для клієнтів – вам не обійтись без них. Компанії використовують меми у вигляді текстових публікацій, фотографій, відео та gif-файлів. 

4 причини, зробити меми частиною ваших соціальних медіа 

#1. Меми – це недорогий контент
Меми повторюють вміст, створений іншими людьми, тому вам не потрібно створювати відео чи фотографію самостійно. Вони економлять час, який знадобиться для створення оригінального контенту. Натомість ви можете виправити наявний мем, додавши нову деталь чи підпис. 

#2. Меми призводять до шерів
По своїй природі меми створені для широкого загалу. Тому часто їх шерять, репостять, охоплюючи ще більшу аудиторію. Коли люди діляться новеньким мемом з друзями, вони висловлюють вірність та прихильність до вашого бренду.

#3. Меми створюють та підтримують релевантність бренду
Оскільки меми часто пов’язані з поточним трендом чи подією, вони роблять ваш бренд більш реальним, сучасним та людяним. Їх вміст слугує точкою перетину між вами та вашими підписниками, робить ваш бренд більш релевантним.

#4. Меми вже вірусні
Вам не потрібно придумувати щось надзвичайно креативне чи залучати додаткові кошти для збільшення охоплення. Мем вже популярний, вірусний, цікавий та смішний. Вам потрібно лиш вдало пов’язати його з  брендом.

Королі мемів

Ряд відомих брендів давно визнали силу мемів як маркетингового інструменту. Які ж компанії роблять це добре і чому? Ось кілька прикладів та ключових моментів, на які можна рівнятися.

NetflixNetflix завжди був інтерактивним зі своїми підписниками на платформах соціальних медіа. Окрім мем-маркетингу, Netflix також використовує інтернет-сленг та неофіційну мову зі своєю аудиторією. 
На різних соціальних платформах Netflix має додатковий аккаунт під назвою «Netflix is a Joke», який використовується спеціально для мем-маркетингу. Там компанія створює меми з власних шоу замість того, щоб використовувати вже вірусні шаблони – тим самим просуваючи свої шоу та збільшуючи глядацьку аудиторію. Вони використовують власний контент як основу для жарту, і підписникам це подобається!

Читати більше про SMM, що продає: Гайдлайн в Instagram. Таємниці Instagram

GucciКомпанії люкс-сегменту зазвичай не використовують гумор чи вірусні тенденції в маркетингу. Натомість вони покладаються на відшліфований та ретельно продуманий вміст, щоб відобразити свою ексклюзивність та високу вартість.
Дивно, але Gucci вирішили знизити свій тон, використовуючи меми як частину рекламної кампанії для своєї колекції годинників Le Marché des Merveilles. Кампанія #TFWGucci передбачала залучення художників для адаптації відомих мемів з годинниками Gucci.  

HipchatСтартап-компанія Hipchat показала, наскільки популярними стали меми, коли вона використала вірусне онлайн-зображення в офлайновій рекламній кампанії.
Відомий мем “YUNO” для рекламного щита в Сан-Франциско вміло привертав увагу користувачів інтернету, коли вони проїжджали. Цей приклад виглядає дуже лінивим та легким. Та на диво, він виявився надзвичайно ефективним. Пошуковий трафік HipChat піднявся на 300%, після появи цієї реклами.

IKEAУ той час як більшість вірусних мемів залежить від уже встановлених персонажів, фраз, або ідей –  деякі підприємства створюють свої оригінальні меми. У IKEA, наприклад, розробили свій власний мем з унікальним персонажем, який швидко став впізнаваним, вірусною сенсацією в маркетингу.

У чому ж магія мем-маркетингу?
Як вказує WebSearchSocial, коли підприємства використовують гумор у своїй рекламі, він змушує споживачів послабити пильність. Будь-яка недовіра або побоювання з приводу цього бізнесу розсіюється, або, принаймні, послаблюється. Гумор зближує: він дозволяє бізнесу спілкуватися з людьми на реальному, емоційному рівні, чого не пропонують інші методи.

ІДЕЇ від PROIDEI:
Хочете повторити успіх відомих компаній? 
Ви можете знайти популярні колекції шаблонів мемів на imgflip (https://imgflip.com/) або вже готові гіфки на Giphy (https://giphy.com/). Підберіть потрібні шаблони мемів або вірусні відео, зображення чи GIF та додайте оригінальний підпис – і ваша ідеальна публікація готова.