Американський технологічний гігант Meta, який володіє та керує Facebook, Instagram, WhatsApp і Messenger, заявив у блозі, що попередив людей, які, на його думку, були об’єктами зловмисної діяльності.

У результаті семи компаніям було заблоковано і заборонено використовувати платформи Meta, повідомляє компанія. Meta сказала, що сім фірм здійснювали поєднання розвідки, залучення та експлуатації.

Сім компаній заблоковано

Семи компаніям заборонено використовувати платформи Meta, повідомляє компанія. Були вжиті заходи проти Cobwebs Technologies, Cognyte, Black Cube, Blue Hawk CI, BellTroX, Cytrox та невідомої китайської організації. Чотири з них розташовані в Ізраїлі, один – в Індії, одна – у Північній Македонії, а інша – у Китаї.

Прес-секретар Cobwebs сказав CNBC: «Cobwebs працює лише згідно із законом і дотримується суворих стандартів щодо захисту конфіденційності». Жодна з інших компаній відразу ж не відповіла на запит CNBC про коментар.

Meta сказала, що сім фірм здійснювали поєднання розвідки, залучення та експлуатації. Деякі виконували всі три, а інші зосередилися на одному або двох. Компанія, очолювана генеральним директором Марком Цукербергом, заявила, що близько 1500 облікових записів, пов’язаних із сімома компаніями, було видалено з її платформ.

Компанії націлювалися на людей, включаючи журналістів і правозахисників у понад 100 країнах, від імені своїх клієнтів, сказав Meta, додавши, що вони створювали фейкові акаунти, дружили з мішенями та використовували методи злому для отримання інформації. 

Meta нагадує про небхідність обмеження кількості інформації, яку користувачі публікують у загальнодоступних соцмережах

«Глобальна індустрія нагляду за наймом націлена на людей в Інтернеті, щоб збирати розвідувальні дані, маніпулювати ними, щоб розкривати інформацію та скомпрометувати їхні пристрої та облікові записи», — пише Девід Агранович, директор із запобігання загрозам Meta, і Майк Двілянський, керівник розслідувань кібершпигунства.

«Ці компанії є частиною розповсюдженої індустрії, яка надає нав’язливі програмні інструменти та послуги спостереження без розбору будь-якому клієнту — незалежно від того, на кого вони націлені, або від порушень прав людини, які вони можуть уможливити», — додали вони.

Джейк Мур, колишній керівник відділу цифрової криміналістичної експертизи в поліції Великобританії, який зараз є радником з глобальної кібербезпеки в ESET, сказав у своїй заяві, що такі облікові записи необхідно повністю видалити.

«Хоча Facebook надзвичайно важко видаляти підроблені облікові записи, і раніше він боровся з виявленням фейків, оскільки деякі неминуче проскакують через алгоритм», – сказав він. «Однак це підкреслює, що Facebook є інструментом, який використовується в соціальній інженерії та навіть шпигунстві за людьми, тому користувачам слід нагадувати про обмеження кількості інформації, яку вони публікують у загальнодоступних соціальних мережах».

Це не перший великий скандал зі стеженням року. У липні з’ясувалося, що «шпигунське програмне забезпечення» Pegasus, розроблене ізраїльською групою NSO, використовувалося для націлювання на тисячі людей, включаючи світових лідерів та журналістів. Meta подає судовий позов проти NSO Group через ймовірне поширення програмного забезпечення Pegasus через WhatsApp, тоді як уряд США вніс компанію в чорний список минулого місяця.

Джерело: Facebook, CNBC

 

@proidei.com

Google підбив списки найбільш популярних запитів у 2021 році 🔥

♬ оригинальный звук – Lun

Читайте гарячі новини та цікаві статті про тренди, бізнес та маркетинг на нашій сторінці в Facebook і LinkedIn, отримуйте миттєву доставку нових статей в Telegram, підписуйтеся на нашу щотижневу email-розсилку та читайте наш серйозний Instagram та Instagram-журнал коміксів про маркетинг, digital-маркетинг, PR, рекламу, HR та бізнес.

Читати більше:

Читати більше: